Тканини стретч: шиття і догляд

Тканини стретч містять еластичні нитки, наприклад лайкру. Завдяки цьому після розтягування полотна стретч набувають попередньої форми. Вони підходять для пошиття будь-якого одягу, який має сидіти як влитий і при цьому забезпечувати свободу рухів. Ткані матеріали із лайкрою розтягуються в одному або двох напрямах. Вони не підходять для пошиття боді або легінсів, але роблять зручними вузькі моделі, які облягають фігуру.

 

Сукня 107 B Burda 4/2017

 


Важливо: моделі, для яких рекомендуються тканини стретч, слід шити саме з цих матеріалів. Виконані із нерозтяжних тканин моделі будуть тісними, адже у викрійці врахована еластичність матеріалів.


 

Розкроювання

Зверніть увагу, в якому напрямі тягнеться тканина. Брюки зі штрипками мають тягнутися у поздовжньому напрямі, брюки без штрипок мають тягнутися у поперечному напрямі. Ідеальна тканина для брюк - та, що тягнеться в обох напрямах. Для вузьких спідниць і обтислих жакетів підходять тканини, що розтягуються у поперечному напрямі.

 

Копіювання контурів

Для розмітки ліній швів не користуйтеся копіювальним коліщатком із гострими металевими зубчиками: вони можуть пошкодити тканину. Візьміть коліщатко із пластиковими зубчиками або використовуйте тупий бік ножа. Можете також копіювати лінії швів за допомогою кулькової ручки з витраченим чорнилом.

 

ПРАСУВАННЯ

• Зазвичай температура праски визначається складом тканини. Суміші волокон віскози і лайкри або синтетики і лайкри не витримують великого нагріву. Прасуйте такі тканини ледь теплою праскою і якомога рідше. Шовк із лайкрою теж вимагає помірно нагрітої праски. На відміну від них бавовну із лайкрою і шерсть із лайкрою можна прасувати через вологий пропрасовувач. Однак спочатку обов'язково зробіть пробу праскою і подивіться, чи зберігаються структура та пружність тканини.

• Тканини з еластаном можуть давати сильну усадку при прасуванні. Тому наша порада: перед розкроєм випрасуйте всю тканину повністю. Якщо цього не зробити, то при шитті може статися неприємність: виріб стане хвилястим, оскільки деталі, які були випрасувані, дали усадку.

 

Комбінація 116 Burda 7/2013

 

Прокладка

Прокладкою дублюють лише ті деталі, які не мають розтягуватися: коміри, манжети, краї розрізів і борти. Для тканин, які погано переносять прасування, використовуйте прокладку флізелін G 785; для тканин, які можна прасувати з парою, - флізелін G 405.

 

Пошиття

• При шитті користуйтеся голкою для джерсі, а ще краще - голкою для тканин стретч. Обидві голки мають злегка округлене вістря, яке не пошкодить тонкі нитки лайкри.

• Шви мають залишатися еластичними. Найкраще із цим справляється оверлок. Якщо у вас його немає, то зшивайте зрізи і виконуйте шви плоскою зигзагоподібною строчкою. При цьому звертайте увагу на те, щоб натяг ниток не був сильним. У багатьох швацьких машин є спеціальні види строчок для еластичних тканин. Про це можна дізнатися з інструкції до вашої швацької машини.

• Шви, виконані подвійною голкою, також зберігають еластичність. Припуски швів можна не розпрасовувати.

• Нижній край виробу залишається еластичним, якщо ви настрочите підгин з лицьового боку подвійною голкою.

 

Топ 109 Burda 7/2017

 

Догляд

Усі тканини, що містять волокна лайкри, рекомендується прати м'якими миючими засобами і не сушити в сушильних пристроях. Температура води при пранні залежить від складу тканини. При хімічному чищенні не допускається застосування засобів, що містять хлор.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня вузька з бретеллю-петлею

У вузькій сукні з бретеллю-петлею, перекрученими чашечками і зборками уздовж бокових швів ви...

35 грн.

Зараз переглядають

Блуза простора із застібкою поло

Відрізна під грудьми блуза з тканини, що просвічує, безсумнівно, приверне до вас підвищену увагу!...

35 грн.

Накидка-каптан із пластроном

Каптан із пластроном і глибоким розрізом ідеальний для жарких днів. ...

35 грн.