0

Професіонали швейної справи. Викладач Академії Надія Хілько

Поруч із нами працюють дуже цікаві особистості. І ми цим дуже пишаємось, тому хотіли б поділитись із вами думками наших професіоналів. Нещодавно головний редактор журнала Burda Style Оксана Модієвська завітала до нашої Академії та провела час за дуже приємною бесідою із одним із викладачів - Надією Хілько.

 

 

У цьому році ви відзначили 40-річний творчий ювілей. З чого почався ваш творчий шлях?

У швейну галузь легкої промисловості мене привів мій батько. Одного разу, під час відсутності батьків вдома, я в маминому гардеробі знайшла тканини з красивим квітковим принтом. Я вирізала всі квіти, що мені сподобалися. Думаю, саме в той момент  була визначена моя майбутня професія, моїми батьками. Зараз я думаю, що це мій перший досвід роботи з тканинами.

Коли мені виповнилося 15 років, батько приніс велику афішу з інформацією про набір студентів в швейний технікум зі словами: «Ти йдеш туди вчитися». Я була слухняною дівчинкою і за велінням батьків пішла навчатися. В результаті технікум закінчила з відзнакою, написала та захистила роботу по тематиці моделювання одягу.  Мені  освоїтися у світі моди допомагав батько - знайомив з художниками.

 

А зараз ви вважаєте, що зробили правильно? Ви щаслива?

Так! Можу сказати, що це правильний вибір, і я вдячна моїм батькам. На моєму шляху практично завжди зустрічалися і зустрічаються хороші люди. Коли мені було не повних 19 років, я вже працювала у професії технолога швейного виробництва, керівником середньої ланки. Мене прийняли такою, яка є, допомагали наставники продовжити вчитися і освоювати професію, сприяли моєму професійному зростанню. Я продовжила моє навчання в інституті легкої промисловості та вдало захистила наукову роботу. У моєму професійному житті були не тільки підйоми, але і падіння. Але після кожного падіння  були підйоми. Не важливо, як ми падаємо, важливо як ми піднімаємося. І моє стажування в Німеччині, в Мюнхені, по системі крою М.Мюллер і син, і є підйом, а також навчання міжнародного менеджменту та інвестицій при Києво-Могилянській Академії .

 

У вас було дуже багато викладачів. Можливо, ви зараз когось із них згадуєте?

Звичайно, я навіть школу пам'ятаю. Викладачів англійської мови та математики. Викладач англійської мови, Зінаїда Іванівна, приходила займатися з нами з магнітофоном. Записувала нашу вимову, потім ми прослуховували та  вносили корективи та інше. А викладач математики, Марія Іллівна, не випускала нас з навчального класу, поки ми не зробимо завдання і поки ми не освоїмо матеріали програми. Ось такі були у мене вчителі. І я вдячна всім моїм вчителям.

 

 

А чи замислювалися ви про те, що будете викладати?

Своє майбутнє я намалювала сама. Я багато років працювала провідним фахівцем технології крою та пошиття одягу, директором виробництва, в міжнародній компанії керівником Департаменту. Організовувала і проводила міжнародні зустрічі і навчання фахівців українських фабрик спільно з фахівцями технологами Японії, Америки, Німеччини, Китаю, Італії. Працювала в журналі «Легка промисловість», співпрацювала в частині технології крою та технологічних процесів створення одягу з фабрикою Voronin в Києві. Ми з Михайлом Вороніним (український модельєр чоловічого одягу - прим.редактора) проводили дослідження формостійкості чоловічого жакета. Це був цікавий час, час творчого підйому і його реалізації. Але я розуміла, що моє майбутнє мені необхідно будувати далі і робити вибір. Я його зробила. Я вирішила навчати системі крою Мюллер і син в Україні . Мені подобається те, що я роблю зараз. У мене прекрасна можливість реалізувати мої знання для студентів інституту та Академії Burda Style. Хорошим прикладом творчої реалізації для мене є Коко Шанель. Вона створила моду, яку прийняли, і без критики не обходилося. Вона дала жінці свободу вибору, свободу пересування.  До речі, я завжди вдячна людям, які нас критикують, вони ж нам допомагають стати краще. Коли я дивлюся покази тижнів мод, мені, безумовно, все подобається, але Карл Лагерфельд  (дизайнер  Модного  Дому  Chanel – прим. редактора) для мене найкращий.

 

Ви багато читали про життя Коко Шанель. Можливо, є улюблені цитати ?

Так, ось деякі: " Я люблю, коли мода виходить на вулицю » і « Якщо я буду реагувати на все, що про мене говорять, я постійно буду бігати між шибеницею і п'єдесталом » .

 

Це можна вважати за кредо життя . А у вас є кредо ?

Так. «З надією дивитися вперед, з вірою - дивитися в небо, і навколо себе дивитися з любов'ю» - це моє кредо .

 

Як ви налаштовуєтеся на робочий процес, як найчастіше починається ваш день?

Це мій режим (сміється). Підйом о 7.00 ранку і невелика зарядка. Потім за розкладом дня. Кожного вечора я підбиваю підсумки мною прожитого дня, роблю висновки і вношу корективи на наступний день .

 

Що для вас Академія Burda Style?

У мене було величезне бажання працювати в креативній компанії. І цією компанією для мене є Burda Style. Сюди щоразу хочеться повертатися. Я не користуюся ім'ям компанії, а навпаки, розповідаю про Академію шиття, запрошую вчитися. Плани на майбутнє є, але поки я про них не кажу, мабуть ще не готова до їх реалізації.

 

Співавтори інтерв'ю: Оксана Модієвська, Надія Хілько.

0
Поділитись:

Хіт продажу