0

Модна абетка: літера З

Замша

(пол. zamsz від нім. sämisch Leder - дублена шкіра) – спільна назва вичиненої спеціальним способом шкіри дикої або свійської худоби і тканини зі схожою поверхнею. Для замші характерні м’якість, бархатистість, значна пористість і водонепроникність. Для виробництва штучної замші на тканину, просочену гумовим клеєм, наносять подрібнені бавовняні волокна. Тканина замша – це бавовняний матеріал з атласним переплетенням ниток, з лицьового боку має начесаний ворс. Із замші шиють верхній одяг, взуття, сумки, ремені тощо.

 

Оздоблюємо одяг швами назовні

 

Пальто 123 Burda 10/2016

 

Запаска

(слово за походженням пов'язане з «пас») – традиційний український одяг для нижньої половини тіла, що одягався поверх сорочки. Запаски були двох видів. Перший складався з двох прямокутних шматків шерстяної тканини із зав’язками на верхніх кутах. Ними одна частина такої запаски фіксувалася на талії спереду, інша ззаду, сорочка таким чином проглядала по боках. Інший варіант запаски – один суцільний шмат тканини із зав’язками, яким обгорталися навколо стану, а розріз залишався спереду. За кольором запаски найчастіше були чорні або темно-сині, носилися у будні. На свято вдягали плахту. Гуцульскі запаски зазвичай більш яскраві, ткали їх навіть із додаванням срібних і золотих ниток.

 

Мудрість предків: як шити економно та екологічно

 

Х.П. Платонов. Оксана. 1888 р.

Гуцулка у святковому одязі. Листівка, Коломия. 1900-ті рр. (wikipedia.org)

 

Запонка

Застібка для рукавів чоловічої сорочки. Вставляється у спеціальні прорізи у манжетах. Моду на запонки запровадив французький король Людовік XIV, тоді вони мали вигляд двох однакових скляних ґудзиків, з’єднаних між собою коротким ланцюжком. На початку XVIII ст. запонки почали прикрашати дорогоцінним камінням, а ланцюжок став золотим. З 1924 р. компанія Boyer замість нього почала використовувати маленький штир, який вільно обертався по всій довжині всередині ніжки. Ця система зараз є найпопулярнішою у виробництві запонок.

 

Класична шліца рукава чоловічої сорочки

 

Сорочка 127 з манжетами на запонках  Burda 1/2014   

Запонки (фото wikipedia.org)

 

Застібка

Застібки для одягу ймовірніше за все з’явилися одночасно із самим одягом. Первісні люди пристосовували палички і кістки звірів. Греки користувалися фібулами (лат. fibula - скобка) – металевими пряжками з голкою і пружиною. Гачки з’явилися вперше в Англії в XIV ст. Приблизно з середніх віків у Європі все більше поширювалися різноманітні ґудзики. Застібка-блискавка вперше була запатентована у 1851 р. Е. Хоу. Згодом її удосконалювали різні майстри і їм видавалися нові патенти. Врешті ми тепер користуємося трьома видами застібок-блискавок: спіральними, тракторними і металевими. Патент на ще один вид популярної нині застібки – кнопки був виданий у 1885 р., а виробляти промисловим способом їх стали з 1903 р. Кнопки бувають спіральними, кільцевими і трикотажними.

 

Тисни дужче! Усі види кнопок для одягу

 

Фото wikipedia.org                         Burda. Практика шиття

 

Як зробити обтягнений ґудзик власноруч

 

Защип

Вузькі, шириною бл. 2 мм, застрочені складки. Дуже вузькі защипи, шириною бл. 1 мм, називають іще защипами шириною з волосину. Це один із популярних способів прикрасити одяг, зробити його стильним і оригінальним. Іноді для надання об’єму всередину защипа вкладають шнур.

 

Защипи - наш маленький лайфхак

 

 

Витончений декор: як виконати защипи

 

Зефір

(др.-грец. Ζέφυρος) – щільна і міцна бавовняна тканина з характерними вузькими поздовжніми смугами, утвореними потовщеними нитками основи або кольоровими нитками. Має гладку поверхню із шовковистим блиском. Існує також шерстяний зефір. Ці види тканин виробляються із найякіснішої сировини. Зефір найчастіше використовується для пошиття чоловічих сорочок.

 

 

модна абетка

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 136 B
35грн