Ажур

(фр. a jour, букв. на світло) – візерунок з великою кількістю наскрізних дрібних ділянок, розділених тонкими перемичками; тканина з наскрізним орнаментом (бавовняна, шерстяна, шовкова). Ажурна тканина створюється шляхом складного переплетення ниток, це тканий або трикотажний матеріал з тонкими наскрізними візерунками, схожими на мереживні.

 

Спідниця 120 B Burda 2/2016

 

Ангора

шерстяна тканина з м’яким ворсом, яку отримують з довгої шерсті ангорського кролика. Але ще близько двохсот років тому так називалася тканина з шерсті ангорської кози. Зараз під матеріалом з козячої шерсті із назвою «ангора» мають на увазі мохер.

 

Ангорський кролик, фото wikipedia.org

 

Анорак

(інуктитут anoraq) – тепла куртка з капюшоном, яка вдягається через голову. Зазвичай має велику накладну кишеню, рукави і низ куртки можуть бути на манжетах. Походить від одягу жителів арктичного регіону – інуїтів. Вони виробляли свої куртки з водонепроникних матеріалів: шкіри морських тварин і риб.

 

Анорак 103 Burda 1/2017

 

Аплікація

(лат. аpplicatio, прикладання, приєднання) – стародавній спосіб декорування одягу, який був дуже популярним ще у Північному Єгипті елліністичного періоду. Скіфи робили аплікації з золотих пластинок. Елементи аплікації з контрастних тканин, фетру, хутра, намистин, бісеру, шнура тощо фіксуються на основному виробі нитками (вручну чи на швацькій машині), клеєм або за допомогою спеціальних клейових прокладок.

 

МК: кольорова аплікація на одязі

 

З сімейства котячих: прикрашаємо одяг стильною аплікацією

 

Апретувати

(фр. аpprêter, остаточно оздоблювати) – здійснювати остаточну обробку тканини або шкіри спеціальними розчинами. В залежності від кінцевого призначення вибирається відповідний препарат, який робить матеріал м’яким, блискучим, дуже щільним, вогнестійким, немнучким тощо.

 

Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

 

Апсайклінг

(англ. upcycling, перероблення, оновлення) – використання відходів або елементів старих речей для виробництва нового одягу, аксесуарів, предметів побуту. Для апсайклінгу не потрібна промислова вторинна переробка. Це пряме вторинне використання, яке об’єднує мистецтво, хенд-мейд і привертає увагу до відповідального, екологічного споживання. Яскравим прикладом апсайклінгу може бути печворк у своєму первинному розумінні, коли для створення виробу цим способом використовували саме старі речі або залишки тканин.

 

Замшева сумка. Переробка

 

Нове життя чоловічої сорочки

 

Аранське в’язання

виконується на спицях, характеризується візерунками з переплетеними косами і схрещеними петлями. За однією з версій цей популярний нині стиль в’язання походить з ірландських островів Аран. Саме такі светри носили місцеві рибалки. Коси, ламані лінії, ланцюжки і зигзаги мали символічні значення і сенс, такі як побажання удачі, дерево життя, рибацькі мотузки або єдність клану.

 

Журнал «Burda. Creazion» № 1/2016

 

Джорджо Армані

один із найвпливовіших світових дизайнерів одягу і аксесуарів, народився у 1934 році в італійському місті П’яченца. Лаконічність, вишукана елегантність і діловий шик – основні риси творчості майстра. Він відмовився від рюшиків, бантиків і складних візерунків на користь простих ліній і глибоких кольорів. Завдяки Армані у діловому і вечірньому гардеробі з’явилися спортивні елементи. І тепер ми можемо насолоджуватися більш вільним офісним одягом, який усе одно залишається стриманим і елегантним. Одна з його відомих порад: «Дешева пара взуття - погана економія. Не економте на головному: взуття - основа вашого гардеробу»

 

Giorgio Armani, фото wikipedia.org

 

Арт-деко

(фр. art déco, дослівно «декоративне мистецтво») – напрям у мистецтві першої половини ХХ століття. У моді особливого поширення набув після першої світової війни. Речі, створені у цьому стилі, вирізняються розкішним оздобленням, коштовними матеріалами, рясним декором. Особливо популярним був у вечірній моді 20-х років. У повсякденному одязі арт-деко знайшов відображення у геометричних і абстрактних візерунках, великих деталях – бантах, комірах, поясах.

 

Burda 12/2011 126

 

Ацетатний шовк

ацетатні і триацетатні волокна складаються з ацетилцелюлози. Тканини з ацетатного і триацетатного шовку мають трохи  блискучу поверхню і зовні схожі на натуральний шовк. Вони дуже добре зберігають форму і майже не мнуться. Ацетатний шовк погано вбирає вологу (бл. 6%), проте сохне швидко. Ацетат погано переносить нагрівання (плавиться за 210° С) і розчиняється в ацетоні. Триацетатний шовк вбирає ще менше вологи, ніж ацетат, але має більшу теплостійкість (температура плавлення бл. 300° С). Він добре зберігає форму при плісируванні.

 

Сукня 107 Burda 6/2017

 

Модна абетка

Подобається  3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Нед, 16/09/2018 - 11:01
автор: Надія

Корисний та цікавий пост!

Нед, 16/09/2018 - 23:20
автор: Kathryn Violet

Дуже цікава підбірка!!!!!

 

Пон, 17/09/2018 - 21:30
автор: Олена Рапова

Чекайте наступної неділі продовження на літеру "Б")

Цей блок не удаляти.

Жакет замшевий прямого крою

Цього сезону на заміну класичному блейзеру приходить замшевий жакет із запахом, відстрочений...

27.95грн.

Блуза в стилі кармен

Якщо ви вирішили займатися йогою або медитувати, ніщо не повинно відволікати від цього процесу....

27.95грн.