День вишиванки в Україні

 

Щороку третього четверга травня в Україні відзначають День вишиванки. Традиція такого святкування ще досить молода. Ідею акції запропонувала в 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Леся Воронюк. Свого часу студенти цього вузу часто вдягали на пари свої вишиванки. За ініціативою Лесі вирішили вибрати один день і прийти у вишиванках всі одночасно. З кожним роком акція набувала розголосу і все більше людей із задоволенням приєднувалися до неї. Згодом цю ідею підхопила і українська діаспора по всьому світу. Тому зараз це свято називають Всесвітнім днем вишиванки.

 

Культурні коди: створюємо етнічну жіночу вишиванку

 

Фотофорум. Автори Наталья, Лена Сокало

 

Вишиванка для українців є символом добробуту, здоров’я і щастя в родині. Вишиті сорочки вважаються оберегом, візерунки несуть певний зміст, «зашифрований» нашими пращурами багато віків тому. Дівчата готували свій посаг, вишиваючи довгими зимовими вечорами. Традиційно наречена мала від 30 до 100 вишитих сорочок. І це крім вишитих рушників та інших побутових речей.

 

Як зробити ідеальний виворіт вишитої речі

 

 

Фотофорум. Автор Тетяна Зез

 

З народного одягу модною річчю у ХІХ ст. вишиванку зробив Іван Франко, почавши носити її щодня під піджак. Незвичайне поєднання швидко почали наслідувати його прихильники і друзі. Справжня мода на українську вишивку розпочалася після видання Оленою Пчілкою у 1876 році альбому українських вишиванок. Одночасно українські вчені вперше звернули увагу на народну вишивку як на об’єкт дослідження.

 

Фото wikipedia.org

 

За часів Майдану в 2013-2014 рр.. українська вишиванка стала одним із символів патріотизму і прагнення українців до свободи. Завдяки буремним подіям тих років Україна та українці опинилися в центрі уваги всього світу. І мода на вишиванки майже миттєво відбилася в колекціях провідних дизайнерів, таких як Валентіно, Гуччі, Dolce&Gabbana та ін.

 

Ручна робота: як вишити мережку

 

Цього року свято української вишиванки припало на четвер 16 травня. Наш фотофорум був завжди багатий на проекти з вишиванками талановитих майстринь. Тож святкуйте і ходіть сьогодні у вишиванках на радість собі та іншим!

 

Фотофорум. Автор Зоя

 
0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Костюм Принцесса

Дочка мечтает стать принцессой? Будет исполнено! Длинное платье со шлейфом, расшитое блестящими...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Анорак з асиметричною застібкою

Вірний супутник у будь-якій пригоді: трикотажний анорак з асиметричною блискавкою, максі...

39.90 грн.

Тренчкот з накладними кишенями

Традиційний тренчкот з накладними кишенями, відлітною кокеткою, погонами і патами, пошитий з...

39.90 грн.