Крок за кроком: шиємо сукню-тренч

Сукня-жилет або сукня-тренч - вишукана модель, яка з легкістю вписується в офісний стиль і в образи в стилі стрит стайл. Унікальна комбінаторність і самодостатність цієї моделі зробила її мегапопулярною серед модниць усього світу.

 

В нашому ілюстрованому курсі ми покажемо вам, як пошити це плаття-тренч крок за кроком.

 

Сукня 104 Burda 4/2018

 

Розмір: 34 – 44

 

Розмір сукні визначається за обхватом грудей: розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см.

 

Вам знадобиться: бавовняна тканина стретч 2,80-2,85-2,85-2,90-2,90-2,95 м шириною 140 см; флізелін G 785; 10 ґудзиків і 1 плаский ґудзик для внутрішньої застібки.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття; нитки для шиття, нитки для обметування петель.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини стретч.

 

Деталі викрійки:

1 Пілочка 2х

1А Пілочка - подовження

2 Спинка зі згином 1х

2А Спинка - подовження

3 Бокова частина 2х

4 Фігурна планка пройми 4х

5 Комір-стойка зі згином 2х

6 Підборт 2х

6А Підборт - подовження

7 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

8 Мішковина кишені 4х

9 Погон 4х

 

Інші деталі:

а) 2 листочки довжиною по 19 смі шириною по 9 см;

b) 4 деталі пояса, що зав'язується, довжиною по 91-93-95-97-99-101 см і шириною по 8 см;

с) смуга для 2 хомутиків довжиною 18 см і шириною 4 см.

(Всі дані наведені для розмірів 34-36-38-40-42-44 з припусками на шви).

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти, при цьому деталі 2, 5 і 7 - до згину. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу (деталі 2 і 3) - 4 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі а, b та c накреслити в кінці за допомогою кравецької крейди і лінійки прямо на тканині. Всі деталі викроїти.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти уздовж навпіл клейовим боком всередину. Приколоти деталі 4-7 і 9. По всіх зрізах деталей розмітити припуски шириною 1,5 см. Додатково на флізеліні накреслити листочку (а) і деталі пояса, що зав'язується, (b). Викроїти деталі прокладки. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою. Додатково викроїти 2 смуги прокладки довжиною по 20 см і шириною по 4 см, пізніше вони будуть припрасовані до пілочок та бокових частин (див. крок 4).

 

 

3. Лінії швів І розмітка

Дубльовані прокладкою деталі скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії та поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії кишень, згинів і лінії низу, а також лінії середини переду перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Виточки/рельєфні шви пілочок

На пілочках зшити нагрудні виточки, глибини виточок запрасувати вниз. Бокові частини накласти на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити рельєфні зрізи (контрольна мітка 1), припуски на підгин низу бокових частин виступають. Припуски швів обметати і розпрасувати. Смуги прокладки припрасувати з виворітного боку пілочок і бокових частин поверх розмітки кишень.

 

 

5. Прорізні кишені з листочками

Кожну листочку (а) скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях листочки зшити короткі зрізи з припусками 1,5 см. Припуски швів зрізати близько до строчок. Листочку вивернути, припрасувати, відкриті зрізи листочки обметати. Листочку вистрочити на відстані 7 мм великими стібками, використовуючи нитки для обметування петель. Листочку приколоти верхнім боком до пілочки, сумістивши відкриті зрізи листочки з розміченою лінією кишені.

 

 

6. Пришити листочки і мішковини

Одну мішковину кожної кишені приметати поверх листочки. Іншу мішковину кишені приметати над листочкою, як показано на рисунку, сумістивши зрізи мішковини. Листочку і мішковини кишені пришити на відстані по 7 мм, виконавши шов пришивання верхньої мішковини коротше шва пришивання листочки на бл. 5 мм з обох кінців. На початку і в кінці строчки виконати закріпки.

 

 

7. Прорізи для кишень

Пілочки і бокові частини прорізати між швами пришивання листочки і мішковини кишень, не доходячи по бл. 1 см до кінців швів пришивання листочок. Мішковини кишені відвернути через прорізи на виворітний бік. Листочки відвернути до рельєфних зрізів бокових частин, приметати до пілочок і бокових частин.

 

 

8. Зшити мішковини кишень

Маленькі трикутники на кінцях прорізів відвернути на виворітний бік, мішковини кишень сколоти і зрівняти. Мішковини зшити, закріплюючи маленькі трикутники. Припуски кожного шва обметати разом. Кінці листочок настрочити на пілочки/бокові частини, проклавши строчки в уже наявні оздоблювальні строчки листочок.

 

 

9. Рельєфні шви по спинці

Бокові частини накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 2), зшити. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

10. Фігурні планки пройм

Дубльовані прокладкою фігурні планки пройм приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 3 на планках і бокових частинах. Планки пришити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях і запрасувати на планки.

 

 

11. Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, сумістивши шви пришивання фігурних планок пройм, при цьому плечові зрізи спинки злегка припосадити. Зшити. Припуски швів обметати і розпрасувати. На не дубльованих прокладкою фігурних планках пройм (= обшивки пройм) виконати плечові шви. Підборти і обшивку горловини спинки зшити по плечових зрізах (контрольна мітка 5). Припуски швів зрізати близько до строчок і розпрасувати. Внутрішні зрізи обшивок обметати.

 

 

12. Обшити пройми

Кожну обшивку пройми приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви і поперечні мітки, пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти у декількох місцях. Обшивку заметати на виворітний бік, пройму припрасувати. З лицьового боку фігурну планку пройми вистрочити вздовж шва пришивання і вздовж зовнішнього краю на відстані по 7 мм нитками для обметування петель, закріплюючи обшивку пройми.

 

 

13. Комір-стойка/підборти з обшивкою

Деталі коміра-стойки зшити, як показано на рисунку. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти. Комір-стойку вивернути, припрасувати і вистрочити на відстані 7 мм нитками для обметування петель. Комір вметати в горловину між поперечними мітками (контрольна мітка 6), сумістивши поперечні мітки на комірі з плечовими швами. Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до пілочок і спинки лицьовим боком до лицьового боку, пришити, закріплюючи комір. Припуски шва зрізати, на ділянках округлень надсікти.

 

 

14. Підгин низу/вистрочити краї

Припуск на підгин низу сукні обметати. Підборти і обшивку горловини спинки, а також припуск на підгин низу відвернути на виворітний бік. Краї виметати і припрасувати. Припуск на підгин низу сукні приметати і пришити вручну незатягнутими стібками. Внутрішні зрізи підбортів і обшивки горловини спинки пришити вручну до припусків плечових швів. Борти, лацкани і горловину (уздовж шва вшивання коміра-стойки) вистрочити на відстані 7 мм, почавши/закінчивши строчку біля передніх рельєфних швів.

 

 

15. Погони

По одній дубльованій і не дубльованій прокладкою деталі кожного погона сколоти лицьовими боками, зовнішні зрізи зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти. Погон вивернути, припрасувати і вистрочити на відстані 7 мм. Погон приколоти під плечовий шов, сумістивши край фігурної планки пройми з лінією згину погона. Погон пришити, проклавши строчки в уже наявні оздоблювальні строчки фігурної планки пройми. Погон накласти поверх плечового шва і приколоти. Погон пришити до плечового шва ґудзиком (мітка на погоні).

 

 

16. Пояс, що зав'язується

По 2 деталі пояса, що зав'язується, (b) зшити лицьовими боками у дві довгі деталі. Припуски швів розпрасувати. Деталі пояса сколоти лицьовими боками, зрізи зшити на відстані 1,5 см, при цьому кінці пояса округлити. Порада: накресліть за допомогою шаблону відповідні округлення на прокладці. У шві залишити відкритою невелику ділянку для вивертання. Припуски шва зрізати близько до строчки, надсікти. Пояс вивернути, припрасувати. Відкриту ділянку в шві зашити. Пояс вистрочити на відстані 7 мм.

 

 

17. Хомутики

Поздовжні краї смуги для хомутиків (c) запрасувати до середини. Смугу скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, запрасовані краї сколоти і зшити в край. Згин вистрочити в край. Смугу розрізати на 2 рівні частини(= хомутики). Кінці хомутиків підвернути. Хомутики приколоти поверх рельєфних швів по спинці по розмітці. Кінці хомутиків настрочити в край.

 

 

18. Застібка

Мітки петель і ґудзиків перенести кравецькою крейдою з деталі паперової викрійки 1 на пілочки. Уздовж краю борту правої пілочки обметати поперечні петлі від поставлених міток. На лівій пілочці обметати верхню петлю. Довжина петель залежить від розміру ґудзиків. До обох пілочок пришити ґудзики, плаский ґудзик пришити до правого підборта.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня приталеного силуету

Білий знімний комірець, такі ж манженти і пояс з репсової стрічки - з ними приталене плаття нижче...

33.50грн.

Зараз переглядають

Топ трикотажний з ефектом бандо

Топ трикотажний приталеного крою з ефектом бандо. ...

62.95грн.

Блуза з лацканами, що драпіруються

З такою стильною командою успіх у справах вам забезпечений! Шовкова блузка з лацканами, що...

33.50грн.