Сукня-футляр з вузлом-драпіровкою: як це робиться

Головна родзинка мінімалістичної сукні-футляр ніжно-рожевого відтінку - витончена драпіровка, яка не буде повнити, а, навпаки, підкреслить тонку талію.

 

Пошити цю елегантну модель і впоратися зі схрещеними деталями переду допоможе наш ілюстрований курс з детальним описом усіх швейних операцій.

 

Сукня 111 Burda 3/2017

 

Розмір: 17 – 21

 

Вам знадобиться: креп (поліестеровий) 1,95-1,95-1,95-2,00-2,00 м шириною 140 см; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що м'яко драпіруються.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу сукні і рукавів – 4 см.

 

Розкрій:

1 Права частина ліфа переду 1х

2 Ліва частина ліфа переду 1х

3 Ліф спинки 2х

4 Праве переднє полотнище спідниці 1х

5 Ліве переднє полотнище спідниці 1х

6 Заднє полотнище спідниці 2х

7 Обшивка горловини переду зі згином 1х

8 Обшивка горловини спинки 2х

9 Верхня частина рукава 2х

10 Ліктьова частина рукава 2х

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково прокладкою дублювати припуск по краю шліци лівого заднього полотнища спідниці і смуги прокладки шириною по 2 см припрасувати уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку.

 

План розкладки: вдвічі складати тканину лицьовим боком всередину, в один шар розкладати тканину лицьовим боком вгору. Асиметричні деталі 1, 2, 4 і 5 накласти на лицьовий бік розкладеної в один шар тканини боком з написами вгору.

 

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки

На правій частині ліфа переду зшити нагрудну виточку від бокового зрізу до вершини виточки. Глибину виточки запрасувати вниз. На частинах ліфа спинки, задніх і лівому передньому полотнищах спідниці зшити вертикальні виточки. Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

Середній шов по переду

Частини ліфа переду скласти лицьовими боками, сколоти і зшити середні зрізи від верху до поперечної мітки (стрілка). На початку і в кінці шва виконати закріпки (1).

 

 

Припуски шва обметати і розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. На передньому полотнищі спідниці аналогічно виконати середній шов від низу до поперечної мітки, припуски шва розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік.

 

Пришити полотнища спідниці

Ліву частину ліфа переду приколоти до лівого переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечну мітку частини ліфа переду з краєм розрізу переднього полотнища спідниці. Виконати шов талії від бокового зрізу до поперечної мітки, закріплюючи припуск по краю розрізу переднього полотнища спідниці (2).

 

 

Праву частину ліфа переду приколоти до правого переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку і пришити. Край розрізу ліфа переду сумістити з поперечною міткою полотнища спідниці (3).

 

 

Припуски швів обметати, але поки не розпрасовувати. Задні полотнища спідниці приколоти до частин ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, пришити, сумістивши виточки. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Призборити праве переднє полотнище спідниці і ліву частину ліфа переду

Праве переднє полотнище спідниці і ліву частину ліфа переду скласти по лініях згинів виворітним боком всередину (4).

 

 

Прямі зрізи обох деталей призборити, для цього по обидва боки від розмічених ліній швів прокласти машинні строчки великими стібками (4а).

 

 

Зрізи стягнути на нижніх нитках строчок призборювання до довжини по 2 см. Нитки строчок призборювання зв'язати.

 

Схрещування

Припуски швів талії розпрасувати. З виворітного боку призборений зріз правого переднього полотнища спідниці приколоти біля лівого шва талії в напрямі зверху вниз до припуску лівого переднього полотнища спідниці, сумістивши краї розрізів. Пришити (5).

 

 

Призборений зріз лівої частини ліфа переду витягнути через нижній проріз на виворітному боці (6), приколоти біля правого шва талії в напрямі знизу вгору до припуску правої частини ліфа переду, сумістивши краї розрізу. Пришити.

 

 

Потайна застібка на блискавку

Припуски по середніх зрізах спинки, а також зрізи обшивки шліци і припуску під шліцу обметати. Розкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на одну частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік) і приколоти. Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити в розміченій лінії горловини. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (7).

 

 

Закрити потайну застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на іншу частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти шпилькою (8).

 

 

Потайну застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (9).

 

 

Середній шов по спинці, шліца

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Частини спинки скласти лицьовими боками. Виконати середній шов по спинці від мітки шліци впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому нижній кінець потайної застібки-блискавки злегка відвернути в бік (10).

 

 

На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски середнього шва по спинці розпрасувати, обшивку шліци лівого заднього полотнища спідниці запрасувати по лінії згину на виворітний бік. Припуск по поздовжньому зрізу припуску під шліцу правого заднього полотнища спідниці запрасувати на виворітний бік і настрочити. Припуск під шліцу відвернути на ліве заднє полотнище спідниці і, щоб не виконувати надсічку, вище шліци припуск правого заднього полотнища спідниці запрасувати на виворітний бік навскіс (11).

 

 

Ліве заднє полотнище спідниці вистрочити біля верхнього кінця шліци за розміткою навскіс, закріплюючи припуск під шліцу.

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, зшити. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Горловина/обшивка

Обшивки горловини спинки накласти на обшивку горловини переду лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Нижній зріз обшивки горловини обметати. Обшивку приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Задні кінці обшивки відвернути, не доходячи по 5 мм до країв розрізу (потайна застібка на блискавку), і приколоти до зрізу горловини. Тасьми потайної застібки-блискавки разом з припусками по краях розрізу відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу горловини поверх обшивки (12).

 

 

Прокласти строчку уздовж зрізу горловини. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти у декількох місцях (12а).

 

 

Обшивку запрасувати вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину (13).

 

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, приметати і припрасувати. Нижній зріз обшивки пришити вручну до припуску плечових швів і тасьм потайної застібки-блискавки.

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи, сумістивши шви талії. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Рукави

Ліктьову частину кожного рукава накласти на верхню частину лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити ліктьові зрізи. Припуски шва обметати і розпрасувати. Для припосаджування оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Закріпки не виконувати, нитки строчок коротко не зрізати (14).

 

 

Кожен рукав скласти вдвічі лицьовим боком всередину, сколоти і зшити нижні зрізи рукава. Припуски шва обметати і розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (див. рис. 16).  

 

Вшити рукави

Для припосаджування окат кожного рукава злегка стягнути на нижніх нитках строчок призборювання. Рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку. При цьому сумістити поперечні мітки 11 на рукаві і на проймі та нижній шов рукава з боковим швом сукні. Верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Посадку розподілити таким чином, щоб не утворилися маленькі складки (15).

 

 

Рукав вметати в пройму з боку рукава, після примірки вшити. Припуски обметати разом і відвернути по окату на рукав.

 

Підгин низу

Внизу обшивку шліци розкласти. Припуск на підгин низу обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (16).

 

 

Обшивку шліци знову відвернути на виворітний бік і пришити до підгину низу.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пальто з шалевим хутряним коміром

Приталене пальто з широким хутряним шалевим коміром. Манжети рукавів також декоровані штучним...

40 грн.

Зараз переглядають

Сукня з рукавами 3/4

Пряме жакардове плаття з ажурними рукавами 3/4 і плісированим низом, декороване намистинами,...

35 грн.

Сукня відрізна з воланами на рукавах

Сукня романтична, але при цьому нічого зайвого. Маленькі волани на укорочених рукавах роблять її...

35 грн.