0

Висока мода: як пошити оригінальну сукню-футляр

Ця сукня - справжній шедевр і гідна колекцій Високої моди! Але не варто боятися труднощів у роботі, адже ми докладно описали для вас кожен крок.

 

Сукня 113 Burda 2/2018

 

Розмір: 34 – 44

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм.36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: фасонна тканина 2,45 м шириною 140 см для всіх розмірів; підкладкова тканина 1,30 м шириною 140 см для всіх розмірів; лізелін G 405 шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 4 кулясті ґудзики; 2 великі кнопки для пришивання; 1 обтягнена пряжка шириною 5 см.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: середньоважкі шерстяні або змішані платтяні тканини.

 

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Шовковий папір накласти на лист викрійок і приколоти. Перевести деталі викрійки необхідного розміру по відповідних контурних лініях, не забуваючи про розмітку і написи. Деталі паперової викрійки вирізати.

 

1 Середня частина ліфа переду 2х

2 Бокова частина ліфа переду 2х

3 Ліф спинки 2х

4 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

5 Бокова частина переднього полотнища спідниці, суцільнокроєна із мішковиною кишені 2х

6 Заднє полотнище спідниці * 2х

7 Підборт 2х

8 Обшивка горловини спинки 2х

9 Рукав 2х (* цю деталь викроїти також з підкладкової тканини)

Інші деталі:

а) смуга для 6 хомутиків загальною довжиною 60 см і шириною 4 см;

b) ремінь довжиною 97-101-105-109-113-117 см і шириною 13 см.

(Всі дані наведені з припусками)

З підкладкової тканини:

10 Бокова частина ліфа переду 2х

11 Ліф спинки 2х

12 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

13 Мішковина кишені 2х

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні та рукавів - 4 см, по всіх інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях. Деталі а та b накреслити за допомогою кравецької крейди і лінійки прямо на тканині і викроїти.

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти уздовж навпіл клейовим боком всередину. Приколоти деталі 7 і 8. По всіх зрізах деталей розмітити припуски шириною 1,5 см. Ремінь (b) накреслити наполовину довжини. Викроїти деталі прокладки. Прокладку припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі скласти лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії нижніх країв, складок, згинів і суміщення, а також лінії середини переду перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. Мітки петель підходять для розміру 34 (див. крок 23).

 

 

4. розкрій підкладки

Підкладкову тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На задньому полотнищі спідниці (деталь 6) обшивку шліци відвернути по лінії середини спинки. Деталі 6 і 10-13 накласти на підкладкову тканину і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди розмітити припуски шириною 1,5 см з усіх зрізів. Усі деталі підкладки викроїти. Контури деталей викрійки перевести на деталі крою підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Частини ліфа переду

Кожну частину ліфа переду скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Виточки зшити, почавши внизу строчку від лінії шва і закінчивши біля вершини виточки. В куті припуск частини ліфа переду надсікти впритул до останнього стібка строчки (стрілка). Глибину виточки зрізати до ширини 7 мм і розпрасувати, слабину біля вершини виточки зпрасувати. Бокові частини ліфа переду накласти на середні частини ліфа переду, рельєфні зрізи сколоти і зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

 

6. Плечові шви

На частинах спинки зшити виточки від нижніх зрізів до вершин виточок. Глибини виточок запрасувати до лінії середини спинки. Частини ліфа переду накласти на частини ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи, при цьому плечові зрізи частин спинки припосадити. Обшивки горловини спинки накласти на підборти лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати.

 

 

7. Пришити підборти і обшивку горловини спинки

Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до частин ліфа переду і зрізу горловини спинки, сумістивши плечові шви. Пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти. Підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік. Краї виметати і припрасувати. Внутрішні зрізи підбортів приметати до частин ліфа переду до поперечних міток.

 

 

8. Середній шов заднього полотнища спідниці

На лівому задньому полотнищі спідниці обшивку шліци зрізати, не доходячи 1,5 см від розміченої лінії «лівий край». Припуски по середніх зрізах задніх полотнищ спідниці обметати. На задніх полотнищах зшити виточки, глибини виточок запрасувати до лінії середини спинки. Задні полотнища скласти лицьовими боками, середні зрізи зметати, шліцу заметати. Зрізи зшити від мітки шліци, не доходячи бл. 5 см до мітки розрізу (стрілка). На кінцях шва виконати закріпки. Праве заднє полотнище спідниці надсікти від кінця припуску під шліцу впритул до строчки (стрілка).

 

 

9. Шліца

Припуски середнього шва розпрасувати до надсічки. Припуски по краях шліци запрасувати від надсічки на ліве заднє полотнище спідниці. Обшивку припуску під шліцу правого заднього полотнища спідниці запрасувати на виворітний бік, верхні зрізи приметати до полотнища спідниці. Ліве заднє полотнище спідниці вистрочити з лицьового боку навскіс за розміткою, закріплюючи обшивки шліци і припуск під шліцу. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. З шліци видалити намітку.

 

 

10. Бокові кишені з відрізними бочками

Смуги прокладки шириною по 2 см припрасувати уздовж входів у кишені переднього полотнища спідниці. Мішковину кожної кишені з підкладкової тканини приколоти уздовж входу в кишеню лицьовим боком до лицьового боку і пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки і запрасувати на мішковину. Мішковину настрочити на припуски шва пришивання близько до шва. Мішковину кишені відвернути на виворітний бік, вхід в кишеню виметати і припрасувати.

 

 

11. Зшити мішковини кишень

Переднє полотнище спідниці накласти на бокову частину переднього полотнища, сумістивши вхід у кишеню з розміченою лінією входу в кишеню, і приколоти. З виворітного боку мішковини кишені сколоти і зшити. Припуски шва обметати разом. Мішковини кишені приметати до бокового зрізу переднього полотнища спідниці.

 

 

12. Шов талії переду

Одну частину ліфа переду приколоти до переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку і пришити від бокового зрізу до виточки, не закріплюючи мішковину кишені. Для цього строчку перервати біля входу в кишеню. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Частини ліфа переду відвернути вгору. Припуски шва запрасувати на ліф переду. Біля виточки частини ліфа переду відвернути в бік. Відкриті внутрішні зрізи частини ліфа переду і підборта приметати вздовж бокової лінії складки переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку.

 

 

13. Складка/пришити ліф переду

Переднє полотнище спідниці скласти лицьовим боком всередину, сумістивши лінії складки. Складку застрочити від верху до розміченої мітки-стрілки, закріплюючи частину ліфа переду, але не закріплюючи мішковину кишені. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Глибину складки запрасувати в бік бокового зрізу. Мішковину кишені розкласти поверх складки і пришити вручну. Іншу частину ліфа переду пришити аналогічно.

 

 

14. Шви талії спинки/бокові шви

Частини ліфа спинки накласти на задні полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти зрізи талії, сумістивши виточки. Зшити. Припуски швів запрасувати на частини ліфа спинки. Спинку накласти на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи, зшити. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

15. Потайна застібка на блискавку

Обшивки горловини спинки ще раз відвернути вгору. Припуски по середніх зрізах частин спинки обметати. Розкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на одну частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік) на відстані 5 мм від краю припуску. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити зі швом пришивання обшивки горловини спинки. Потайну застібку-блискавку пришити до мітки розрізу спеціальною лапкою швацької машини, яка відвертає зубчики. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришити аналогічно.

 

 

16. Закінчити середній шов спинки

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Задні полотнища спідниці скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи спинки, що залишилися відкритими, впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, для цього кінець застібки-блискавки відвернути в бік. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски швів розпрасувати.

 

 

17. Підгин низу/шліца

Обшивки шліци ще раз розкласти. Припуск на підгин низу сукні обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками. З лицьового боку стібків не має бути видно. Обшивки шліци ще раз відвернути на виворітний бік і пришити вручну до підгину низу.

 

 

18. Підкладка

Ліф: зшити виточки, виконати плечові і бокові шви. Спідниця: зшити виточки. Виконати середній шов по спинці між мітками розрізу і шліци. Виконати бокові шви. Припуски швів розпрасувати. Ліф підкладки приколоти до верхнього зрізу спідниці підкладки, сумістивши бокові шви і виточки. Пришити (контрольна мітка 9), почавши/закінчивши строчку біля ліній бокових складок (стрілка). Припуски шва запрасувати на ліф підкладки. На передньому полотнищі спідниці закласти і заметати складки в напрямі міток-стрілок.

 

 

19. Ліф підкладки пришити до підбортів і обшивки

Ліф підкладки пришити до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Припуски шва зрізати близько до строчки, надсікти і запрасувати на підкладку. Підкладку вкласти в  сукню виворітним боком до виворітного боку. Верхні зрізи спідниць зметати між складками. З лицьового боку праву частину ліфа переду накласти на ліву частину ліфа переду, сумістивши лінії середини переду, приколоти. Верхні зрізи спідниці з виворітного боку пришити до підбортів ручним швом «козлик».

 

 

20. Пришити підкладку

Кінці обшивок горловини спинки і зрізи підкладки підвернути і пришити до тасьм потайної застібки-блискавки. Нижній зріз підкладки запрасувати на виворітний бік на ширину 3 см, підвернути і застрочити. Вище шліци середні шви спинки сукні та підкладки сколоти. Праве заднє полотнище спідниці підкладки приколоти до обшивки припуску під шліцу і пришити вручну. Ліве заднє полотнище спідниці підкладки надсікти на ширину обшивки (див. рисунок) і зрізати до низу. У куті підкладку надсікти. Зрізи підкладки підвернути і пришити (див. рисунок). Зметати зрізи пройм.

 

 

21. Рукави

На рукавах сколоти ліктьові виточки і зшити від широкого краю до вершини. Глибини виточок запрасувати вниз. Рукави скласти вздовж лицьовим боком всередину, виконати шви рукавів. Припуски швів обметати і розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів обметати, відвернути на виворітний бік, приколоти і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 

22. Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 11 на рукаві і переді, шов рукава з боковим швом, а поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом. Рукав вметати з боку рукава, при цьому окат рукава припосадити між мітками. Рукав вшити. Припуски шва обметати разом і на ділянці оката рукава відвернути на рукав.

 

 

23. Застібка

Розміри 36-44: на правій частині ліфа переду мітку верхньої петлі поставити на такій же відстані від країв, як у розміру 34 (див. деталь 1). Мітка нижньої петлі підходить для всіх розмірів. Мітки інших петель поставити між верхньою і нижньою мітками з однаковими інтервалами. Обметати поперечні петлі. Праву частину ліфа переду приколоти до лівої частини ліфа переду, сумістивши лінії середини переду, на лівій частині ліфа переду поставити мітки для ґудзиків. Ґудзики пришити. Частини ліфа переду зафіксувати кнопкою на рівні талії, верхній кут лівої частини ліфа переду зафіксувати на правому підборті кнопкою.

 

 

24. Ремінь/хомутики

Ремінь скласти уздовж навпіл, зрізи зшити на відстані 1,5 см, як показано на рисунку. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскіс. Ремінь вивернути, припрасувати. Відкритий кінець ременя обметати, протягнути в пряжку на довжину бл. 3 см і пришити. Поздовжні зрізи смуги для хомутика запрасувати на виворітний бік на ширину по 7 мм, хомутик скласти уздовж навпіл, зшити в край. Смугу розрізати на 6 рівних частин. Кінці хомутиків обметати і підвернути. Довжина хомутиків у готовому вигляді - 6 см. Хомутики приколоти поверх шва пришивання спідниці біля виточок переду і спинки і поверх бокових швів. Кінці хомутиків настрочити в край.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу