0

Як пошити пуловер з асиметричною деталлю

Стильний пуловер з оригінальною асиметричною деталлю насправді шиється дуже легко. Кравчиням-новачкам буде корисною інформація, як зшивати трикотажні деталі без оверлока, на звичайній швацькій машині.

 

Пуловер 118 A Burda 8/2018

 

Розмір: 34 – 44

 


Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: еластичне трикотажне полотно 35-1,35-1,35-1,35-1,40-1,40 м шириною 140 см; подвійна голка швацької машини.

 

Крім того: шовковий папір для переведення деталей викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення деталей викрійки; голка швацької машини для трикотажу; подвійна голка швацької машини; ручна голка для шиття, нитки для шиття, нитки для зметування.

 

Рекомендовані тканини: тільки еластичні трикотажні полотна.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Шовковий папір накласти на лист викрійок і приколоти. Перевести деталі викрійки необхідного розміру по відповідних контурних лініях, не забуваючи про розмітку та написи. Деталі паперової викрійки вирізати.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні.

1 Перед 1х

2 Драпірована деталь переду 1х

3 Спинка зі згином 1х

4 Рукав 2х

Інші деталі:

а) обшивка горловини переду довжиною 54-55-56-57-58-59 см і шириною 4 см;

b) обшивка горловини спинки довжиною 45-46-47-48-49-50 см і шириною 4 см (всі дані включають припуски).

 

 

1. Розкрій

Деталі паперової викрійки накласти на розкладене в один шар трикотажне полотно (лицьовим боком вгору) і приколоти. Важливо: деталі 1 і 2 накласти боками з написами вгору, деталь 4 один раз боком з написом вгору, а другий раз боком з написами вниз. Навколо деталей паперової викрійки розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу пуловера і рукавів, а також уздовж поздовжніх зрізів драпірованої деталі - 2 см, на інші шви і по зрізах - 1 см. Деталі а та b накреслити прямо на трикотажному полотні. Всі деталі викроїти.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінію середини переду перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

3. Рекомендації щодо роботи з трикотажними полотнами

Для трикотажних полотен використовувати спеціальну голку швацької машини, заокруглений кінець якої не пошкодить трикотаж. Для збереження еластичності деталі крою трикотажних полотен зшивати вузьким зигзагоподібним стібком. Припуски швів зрізати до ширини 7 мм, обметати оверлочними або зигзагоподібними стібками і запрасувати в один бік. Підгин низу настрочити подвійною голкою для збереження її еластичності (див. крок 7).

 

 

4. Горловина спинки

Обшивку горловини спинки (b) скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні. Відкриті зрізи обшивки приколоти разом до зрізу горловини спинки. Обшивку пришити на відстані 1 см. Припуски шва зрізати до ширини 5 мм. Обшивку відвернути на виворітний бік і приколоти. Горловину спинки вистрочити подвійною голкою на відстані 5 мм, закріплюючи обшивку.

 

 

5. Горловина переду/перша половинка

Обшивку горловини переду (а) скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні. Шпилькою поставити мітку середини. Відкриті зрізи обшивки приколоти до однієї половинки вирізу горловини переду, сумістивши мітку на обшивці з лінією середини переду. Обшивку пришити до лінії середини переду на відстані 1 см. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуск переду надсікти по лінії середини переду на глибину 5 мм.

 

 

6. Горловина переду/друга половинка

Потім обшивку приколоти до іншої половинки вирізу переду, при цьому зріз горловини розкласти в пряму лінію. Обшивку пришити. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Порада: якщо ви маєте певні навички шиття, обшивку горловини переду можна пришити в один прийом. Для цього потрібно залишити голку швацької машини в трикотажному полотні по лінії середини переду, виконати надсічку і потім продовжити строчку. Обшивку відвернути на виворітний бік, горловину переду вистрочити, як описано в кроці 4.

 

 

7. Драпірована деталь переду

Припуски по верхньому і нижньому зрізах драпірованої деталі запрасувати на виворітний бік і приколоти. Ці краї вистрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані по 1 см. Строчка виконується двома верхніми нитками і прямими стібками, нижня нитка при цьому утворює звивисті стібки. Таким чином край не розтягується і залишається еластичним.

 

 

8. Призборити і приметати драпіровану деталь

Правий боковий зріз драпірованої деталі призборити до довжини 15 см. Кінці ниток строчок призборювання зв'язати. Зборку рівномірно розподілити. Драпіровану деталь накласти на перед виворітним боком до лицьового боку, призборений зріз приколоти між поперечними мітками. Змітати ліві плечові зрізи, зрізи пройм і бокові зрізи,  сумістивши нижній край деталі з лінією суміщення на переді.

 

 

9. Плечові краї накласти один на одного

Перед приколоти до спинки по лініях суміщення, зрізи пройм зметати.

 

 

10 Бокові шви/шви рукавів

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Рукави скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти і зшити зрізи рукавів. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати в один бік.

 

 

11. Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви рукавів із боковими швами, а також поперечні мітки 3 на рукавах і переді. Поперечні мітки на окатах рукавів сумістити з поперечними мітками на переді і спинці. Вшити рукави. Припуски кожного рукава зрізати до ширини 7 мм і обметати разом.

 

 

12. Підгин низу пуловеру і рукавів

Припуски на підгин низу пуловера і рукавів запрасувати на виворітний бік і приколоти. Нижній край пуловера вистрочити подвійною голкою на відстані 1,5 см, закріплюючи припуск на підгин низу. Аналогічно вистрочити нижні краї рукавів.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу