0

Модний талісман або просто ґудзик

Практичне значення ґудзиків сьогодні потроху відходить на другий план завдяки застібкам-блискавкам. Але ми все ж вважаємо, що правильно підібрана фурнітура здатна подарувати будь-якій моделі довершеність. Мало хто знає, що в давнину ці застібки майже не мали утилітарної функції.  Якщо вірити словнику В. Даля, то основним призначенням ґудзиків було відлякувати темні сили.  З якою метою ви будете їх використовувати у своій роботі, залежить від ваших цілей. Щоб вам було легше визначатись серед сотні пропозицій, ми зробили невеличкий навігатор.

 

 

Основні матеріали для виготовлення ґудзиків

 

ПЕРЛАМУТР: відрізняючись особливою виразністю, якої йому надають переливи колірних тонів, цей матеріал є чистим природним продуктом, і його запаси практично невичерпні. Це робить перламутровий ґудзик улюбленим аксесуаром, що водночас є частиною застібки. Перламутрові ґудзики особливо пасують для блуз і для всіх виробів з легких тканин.

СЛОНОВИЙ ГОРІХ: природна текстура слонового горіха надає кожному ґудзику неповторний візерунок. Слоновий горіх – це єдиний натуральний матеріал, який піддається фарбуванню у будь-який модний колір. Найчастіше у продажу можна знайти ґудзики для блейзерів або пальт: круглі, пласкі, із двома або чотирма отворами.

РІГ: елегантно і претензійно, але також спортивно виглядають рогові ґудзики. Найбільше цінуються ґудзики з рогу буйвола через їхню дуже красиву текстуру. Вони особливо пасують до класичних блейзерів або жакетів із твіду. Ґудзики з оленячого рогу дуже часто зустрічаються на національному одязі.

ШКІРА: навряд чи якийсь інший ґудзик надасть блейзеру, пальту або костюму більш спортивного вигляду, ніж шкіряний. Найбільш відомий і улюблений плетений шкіряний ґудзик. Шкіряні ґудзики чудово піддаються фарбуванню. Проте, як класичні ґудзики для спортивного одягу, шкіряні ґудзики найчастіше витримані в натуральних коричневих тонах.

МЕТАЛ: металеві ґудзики дуже різноманітні. Вони бувають блискучі та матові, литі та гравійовані. Гербові ґудзики нададуть морського колориту темно­синьому блейзеру, а золоті – певного ефекту жакетові. Джинсову і спортивну моду вже неможливо уявити без металевих ґудзиків.

СКЛО: скляні ґудзики бувають гладкі або грановані, із гравійованою поверхнею, прозорі, кольорові або розписні. Вони підходять до різних тканин. Улюбленими аксесуарами, що прикрашають одяг, є ґудзики-­стрази зі штучного кришталю.

ДЕРЕВО: такі застібки, як правило використовують для скрапбукінгу та декору авторських іграшок. За формою та кольороми вони можуть бути різноманітними. Часто дерев'яні застібки можна побачити на дафлкотах. Для виготовлення ґудзиків використовують яблуню, березу, аличу, грушу, акацію. Після того як деревині надано форми, її змочують у спеціальному восковому або іншому хімічному розчині, що запбезпечить захист від вологи. Недоліком цих ґудзиків можна вважати погану поліровку на дешевих виробах та здатність дерева поглинати воду. В тім фактура та природний візерунок робить їх дійсно унікальними.

ПЛАСТИК: найпіддатливіший матеріал для виготовлення ґудзиків. Може здатись, що популярність цього матеріалу забезбезчує низька вартість, але власне це не зовсім так. Якість готового пластикового ґудзика можна визначити за його крихкістю. Багато світових брендів використовують пластикові ґудзики тому, що їх легко прикрасити власним логотипом чи назвою торгової марки.

 

Також для виготовлення ґудзиків можуть використовувати: корал, бурштин, перли, фарфор, ебоніт.

 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу