0

Різновиди оксамиту

Оксамит завдяки зусиллям багатьох відомих брендів, таких як Giorgio Armani, Prada, Roberto Cavalli, Valentino та Lanvin, знову на вершині популярності. Давайте детально розглянемо його різновиди.

 

Оксамит - тканина з розрізаним ворсом, яку отримують за допомогою особливого переплетення ниток: чотири попарно утворюють верхню і нижню основу, а п'ята - ворс. Оксамит з високим ворсом називають плюшем. Ще існує  оксамит, який називають напівоксамитом, плісом або вельветом. Забарвлення оксамиту може бути найрізноманітнішим.

 

 

Оксамитові тканини - це дуже красиві тканини з ворсом. Зараз існує величезний їх вибір: однотонні та різнокольорові, однобічні і двобічні з ворсом, що створює малюнок. Оксамитові тканини в інтер'єрі завжди мають розкішний і ошатний вигляд.

Класичний оксамит - важка, м'яка, блискуча тканина з густим невисоким ворсом на одному з боків. Оксамит з високим ворсом також називають плюшем. Оксамит в неширокий рубчик - це вельвет. Велюр - це тканина з більш коротким ворсом, спрямованим в один бік.

 

 

Оксамит використовують для пошиття одягу, декорацій, завіс, оббивки меблів та ін. Він вважається розкішним і святковим матеріалом. Чим більша щільність укладання і товщини ворсових ниток, тим надійніше утримується ворс на ткані. Вельветовий оксамит може виготовлятися таким же способом, як і класичний оксамит, але, як правило, його отримують ворсовим переплетенням, при якому він виготовляється з трьох систем ниток : двох грунтових  і однієї  ворсової, що утворює видовжені перекриття, які потім в процесі обробки розрізаються і утворюють ворс.  

 

 

Оксамит може бути тисненим, петельчатим, розрізним та т.п. Це залежить від того, як обробляється ворс, який витягується у вигляді крихітних петельок. Вони можуть бути оголеними на різній висоті, розрізані, можуть бути писаними, різнокольоровими тощо.Оксамит зберігає унікальну глибину кольору, здатну спалахнути несподіваними переливами. Досить щільна основа пояснює прекрасну здатність тканини до вишуканого драпірування. Матеріал не мнеться у виробах і не потребує прасування.

 

На шовковому ворсі зручно вишивати срібними або золотими нитками. Значна дорожнеча оксамиту пояснюється складною технологією його виготовлення. Два самостійних шари основи, отриманих полотняним або саржевим плетінням, особливим чином зв'язуються в процесі ткацтва єдиною шовковою ниткою. Гострий ніж, пропущений між шарами, розрізає шовкові волокна і розділяє дві основи. Таким чином утворюються два самостійні полотна з характерним щільним ворсом з лицьового боку.

 

 

Класичний оксамит однотонний, його колір глибокий і насичений. Однак є кілька способів нанести на тканину візерунок.
• Набивання малюнка. Здійснюється друкованим способом.
• Тиснення тканини. Ворс розкладається у різних напрямах і притискається гарячим пресом.
• Вишивання. Роботу виконують промислові машини з програмним управлінням.
• Візерунчасте плетіння. У матеріалі поєднуються оксамитове і інші різні плетіння.

• Вдавлювання певних сегментів спеціальними щітками. В результаті виходить гарний і стійкий візерунок.
• Травлення. Вплив на полотно хімічними реактивами, що розчиняють певні нитки основи.

 

Подібним чином виготовляються і деякі інші матеріали.
• Плюш. Його ворс значно довший (до 8 мм). З плюшу шиють домашній одяг, іграшки, чохли для декоративних подушок.
• Вельвет. Відрізняється тонкими поздовжніми рубчиками від 1 до 5 мм і вище. Традиційно виготовляється з бавовняних волокон.

• Паноксамит. Тканина з блискучим візерунком. Ідеальна для виготовлення святкового одягу. Цікавий як фантазійна штора.
• Велюр. Характерний важким полотном-основою і надзвичайно щільним, коротким, стійким до стирання ворсом.
• Тріп. Виготовляється з вовняних волокон, прекрасно зберігає тепло, ідеальний для пошиття верхнього одягу і оббивки меблів.
• Пліс, напівоксамит - тканини з частковим ворсовим покриттям.

 

 

Справжній, історичний оксамит виготовляється зі 100% шовку. У сучасному виробництві для здешевлення матеріалу без втрати ефектності можуть застосовуватися різні типи тканин для основи ворсу. Це надзвичайно актуально при виготовленні дорогих штор. Сучасні технології дозволяють виготовляти оксамит з бавовни, вовни і віскози.

 

Оксамит надзвичайно складний в обробці, тому вироби з нього мають мінімум швів, виточок і різних дрібних деталей. Ця тканина гарна у драпіровці. З неї шиють вечірнє вбрання, коктейльні сукні, що облягають, чудові піджаки і жакети. Вельми цікаві з нього штори, а також оббивка для меблів та оздоблення стін.

 

 

Прати ці примхливі вироби слід тільки вручну, без віджимання та механічних впливів. Ніжний матеріал після прання загортають в махровий рушник і злегка прокочують. Сушать в розправленому вигляді, одяг - на плічках. Прасувати оксамит можна тільки у висячому стані, зволоживши його з вивороту, ледь торкаючись тканини, поки пара не випрямить усі ворсинки.

Дивовижний і багатий матеріал, синонім якого - розкіш, - нині є одним з наймодніших і елегантних. Саме в ньому ви будете блищати на вечірці. А оксамитове оточення створить навколо вас королівську атмосферу.

 

 

 

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

І не думала, що оксамит буває такий різний, і не тільки за кольором:) Дякую за нову для мене інформацію.

Хіт продажу