Слухняний трикотаж. Правила шиття

Окрім своїх приємних утилітарних якостей трикотаж підкуповує тим, що річ, пошиту з нього, досить легко гарно посадити по фігурі. Його еластичність цьому запорука. Але іноді виникають складнощі саме в процесі зшивання деталей. Дотримуючись нескладних правил і порад, навіть не маючи оверлока, ви легко впораєтесь з шиттям трикотажу на звичайній швейній машині.

 

Зшиваючи деталі крою з тонкого джерсі, користуйтеся спеціальною голкою із заокругленим вістрям, яка не пошкоджує петлі полотна.

 

Трикотажне полотно збереже свою еластичність, якщо шви виконувати пласкою зигзагоподібною строчкою (довжина стібка бл. 3 мм, ширина стібка 0,5-1 мм). Багато швейних машин можуть виконувати особливий еластичний шов для шиття розтяжних тканин. Детальну інформацію ви знайдете в інструкції до машини.

 

Плечові шви не повинні розтягуватися. Тому при зшиванні плечових зрізів прихопіть прокладку натбанд. Або перед виконанням плечових швів припрасуйте до плечових зрізів кантенбанд (прокладку-стрічку шириною 2 см із заробленими поздовжніми нитками).

 

 

 


Порада: дуже м'які в'язані полотна з великими петлями шиються краще, якщо на деталь, що лежить знизу, припрасувати по лініях швів прокладку флізелін формбанд.


 

 

Припуски на шви і підгин обметуйте великими зигзагоподібними або оверлочними стібками. Якщо при цьому краї розтягуються, просто прихопіть нитку. Потягнувши за неї, стягніть край до первісної довжини, а потім припрасуйте його. Якщо краї закручуються, виконуйте обметування не точно по самому зрізу, а відступивши бл. 0,5 см. У цьому випадку краще використовувати еластичний зигзагоподібний шов.

 

Нижні краї збережуть еластичність, якщо ви будете настрочувати підгин з лицьового боку подвійною голкою (з двома верхніми нитками і однією нижньою). На лицьовому боці полотна з'являються дві паралельні строчки, на виворітному - зигзагоподібний шов.

 

 

Підгини, пришиті вручну хрестоподібним швом ( «козлик»), також зберігають свою еластичність.

 

 

Петлі застібки виконати легше, якщо ви будете обметувати їх, прихоплюючи шматочок органзи. Полотно при цьому не перекошується, а петля додатково зміцнюється. Зайву органзу обережно зріжте впритул до стібків.

 

Якщо на виробі передбачені кнопки, що пробиваються, використовуйте ті, які спеціально призначені для трикотажного полотна - для них не потрібно пробивати дірки. Місця розташування кнопок обов'язково зміцніть прокладкою.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня відрізна з приспущеними проймами

Актуальний жакард металік чи краще класичний чорний креп? Для нашої сукні з видовженою лінією...

30 грн.

Зараз переглядають

Топ простого крою з в'язаного полотна

Рожевий і золотий - найголовніші кольору цього вечора! Завдяки фактурному матеріалу топ без...

30 грн.

Брюки марлен з еластичною вставкою на поясі

Шерстяні брюки також витримані в ніжній рожевій гаммі і забезпечені кишенями з відрізними...

30 грн.