Як ідеально підібрати тканину для викрійки

Розробляючи моделі, ми передбачаємо, які види тканин для них підійдуть. Але вибір залишається за вами. Треба взяти тканину в руки, відчути її текстуру. Адже зрештою вам носити виріб із цієї тканини та відчувати її на дотик. 

 

Усі поради з вибору матеріалу дуже важливі тому, що іноді конкретні викрійки створені одразу із врахуванням специфіки матеріалу, наприклад трикотажні. Для кравчинь, що не мають досвіду конструювання та моделювання, краще за все обирати тканину відповідно до порад зазначених в інструкції, щоб модель не просто гарно сиділа, а й підкреслювала усі найкращі риси фігури.

 

 Уже при купівлі тканини ви маєте подумати про те, як вона носитиметься та як за нею доглядати. Чи дуже вона мнеться, або ж чи буде пошита з цієї тканини сукня мати чудовий вигляд при тривалому носінні; чи можна її прати, або ж доведеться віддавати до хімчистки; як прасувати цю тканину: сильно нагрітою праскою з відпарювачем або помірно нагрітою – усе це залежить від того, з яких волокон складається тканина.

 

На рулоні тканини має бути позначений хімічних склад волокон. На жаль, у маркуванні тканини не зазначається, як із нею поводитися. Тому ми розповімо про основні волокна, їхні властивості та способи обробки тканин. У разі змішаних тканин треба орієнтуватися на найбільш чутливі до обробки волокна, які входять до складу тканини.

 

 

Переважно волокна поділяють на натуральні – волокна бавовни та льону (рослинного походження), шерсті та шовку (тваринного походження) – та хімічні. Хімічні волокна також поділяють на дві групи: целюлозні хімічні волокна (віскоза, ацетат, триацетат) із сировини рослинного походження (целюлози) і синтетичні хімічні волокна (поліефір, поліамід, поліакрил тощо) із продуктів нафтохімії, тобто вихідним матеріалом є нафта.

 

Шляхом тривалої хімічної переробки з нафти отримують гранулят (у вигляді зернин або гранул) – сировину для виготовлення хімічного волокна. Розплавлений гранулят пропускається через фільтри (пластини з отворами діаметром 0,06–0,08 мм). Зрештою утворюються нескінченні цівки, які залежно від подальшої переробки перетворюються на найрізноманітніші волокна та нитки – від блискучих до матових, від дуже тонких до високооб’ємних, що імітують бавовну чи шерсть.

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блузка тюлева приталеного силуету

Блузка з тюлю має актуальний «графічний» силует. ...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця А-силуету з поясом

Завдяки широкій кокетці спідниця А-силуету з поясом, що зав’язується, сидить як влита в талії і...

54.9 грн.

Сукня максі приталеного крою із декольте на спинці

Зустрічаєте Новий рік вдома? Це не привід, щоби відмовитися від гламурності. Сяючі пайєтки і...

49.9 грн.