Шиємо спідницю-олівець

Спідниця-олівець із вигнутими рельєфними швами і високою талією, яку додатково акцентує саморобний ремінь, представить будь-яку фігуру якнайкраще.

 

                                                      Спідниця 129 Burda 8/2016

 

Розмір 34-42

 

Вам знадобиться:

тканина у велику клітину «гусяча лапка» 1,00 м шириною 140 см для всіх розмірів;

тканина в дрібну клітину «гусяча лапка» 0,75 м шириною 145 см;

флізелін G 785;

1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

Для ременя: флізелін Decovil I light; 1 обтягнена пряжка без шпеника шириною 5 см.

 

 

Рекомендовані тканини:

спідничні тканини, що тримають форму.

Паперова викрійка

Перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 129. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталі b і c накреслити прямо на тканині.

Плани розкладки

Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

Припуски

На шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 3 см (не забудьте про бокові скоси припусків на підгин низу бокових частин переднього і заднього полотнищ спідниці - див. малюнок 3). Для деталей b і c припуски вже враховані в наведених розмірах.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину тканини.

 

 

Розкрій

З тканини у велику клітину «гусяча лапка»:

1 Середня частина переднього полотнища спідниці зі згином 1х

3 Бокова кокетка переднього полотнища спідниці 2х

4 Середня частина заднього полотнища спідниці 2х

5 Бокова частина заднього полотнища спідниці 2х

6 Передній пояс зі згином 2х

7 Задній пояс 4х

b ) 2 деталі хомутика довжиною по 17 см і шириною по 11-12-13-14-15 см, включаючи припуски.

З тканини в дрібну клітину «гусяча лапка»:

2 Бокова частина переднього полотнища спідниці 2х

с) ремінь довжиною 90-94-98-102-106 см і шириною 14 см, включаючи припуски.

 

 

Прокладка

Див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи.

 

Рельєфні шви переднього полотнища спідниці. Частина 1

Бокові частини переднього полотнища спідниці накласти на середню частину переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 1), сумістивши поперечні мітки. Зшити. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати до лінії середини переду (1).

 

 

Рельєфні шви переднього полотнища спідниці. Частина 2

Бокові кокетки переднього полотнища спідниці приколоти до бокових частин переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку і пришити. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на бокову частину переднього полотнища спідниці (2).

 

 

Рельєфні шви задніх полотнищ спідниці

Бокові частини задніх полотнищ спідниці накласти на середні частини задніх полотнищ спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 3) і зшити. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Бокові шви

Задні полотнища спідниці накласти на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 4) і зшити. При цьому від розміченої лінії нижнього краю спідниці строчки прокласти навскоси (бокові скоси припусків). Припуски бокових швів надсікти біля лінії нижнього краю спідниці (3). Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

Хомутик

Деталі хомутика (b) скласти лицьовими боками, зшити поздовжні зрізи (4).

Припуски швів зрізати близько до строчок. Хомутик вивернути, припрасувати. Хомутик приметати до верхнього зрізу спідниці, сумістивши середину хомутика з лінією середини переду полотнища спідниці (5). Інші відкриті зрізи хомутика обметати.

Бокові шви деталей пояса

Задні деталі зовнішнього і внутрішнього поясів накласти, відповідно, на передні деталі поясів лицьовим боком до лицьового боку, зшити бокові зрізи (контрольна мітка 5). Припуски швів розпрасувати.

Пришити зовнішній пояс

Зовнішній пояс приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Пришити (контрольна мітка 6). Припуски шва запрасувати на пояс (6).

Потайна застібка на блискавку

Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на одне заднє полотнище спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією верхнього краю пояса. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (7).

Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на інше заднє полотнище спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти шпилькою (8).

Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (9).

 

 

Середній шов заднього полотнища спідниці, розріз

Потайну застібку-блискавку закрити. Задні полотнища спідниці сколоти лицьовими боками нижче потайної застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. Виконати середній шов заднього полотнища спідниці від мітки розрізу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (10).

Припуски шва обметати і розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік. Біля кінця розрізу на потайній застібці-блискавці виконати нитяний закріп, нижній кінець застібки-блискавки зрізати на відстані бл. 2 см від закріпу (11).

 

 

Закінчити пояс. Частина 1

Внутрішній пояс приколоти до вже пришитого зовнішнього пояса лицьовим боком до лицьового боку. Задні кінці пояса відвернути біля потайної застібки на блискавку. На спідниці припуски по краях розрізу разом з половинками потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до верхнього зрізу зверху внутрішнього пояса (12).

Уздовж верхнього зрізу пояса прокласти строчку (13).

Закінчити пояс. Частина 2

Припуски шва зрізати близько до строчки. Припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік. Внутрішній пояс відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину (14).

Внутрішній пояс відвернути на виворітний бік і припрасувати. Кінці внутрішнього пояса підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки. Внутрішній зріз пояса розкласти зверху шва пришивання пояса і приколоти. Хомутик відвернути на виворітний бік, обігнувши пояс, приколоти зверху шва пришивання пояса. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, закріплюючи внутрішній зріз і хомутик. Кінці внутрішнього пояса пришити до тасьм потайної застібки-блискавки вручну (15). З виворітного боку бокові краї хомутика пришити до пояса.

Підгин низу, розріз

Припуски по краях розрізу заднього полотнища спідниці знову розкласти. Припуск на підгин низу обметати, заметати на виворітний бік, злегка припосадити, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (16).

Припуски по краях розрізу знову відвернути на виворітний бік і пришити вручну до підгину низу (16а).

 

Ремінь з пряжкою

Ремінь (с) скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зшити поздовжні і з одного боку короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси (17).

Ремінь вивернути, припрасувати. Відкритий кінець ременя обметати, протягнути в пряжку і пришити вручну (17а).

 

 

Переклад: Олена Рапова

0
Поділитись:

Хіт продажу

Брюки завужені для хлопчика

Брюки, що трохи звужуються донизу, з невеликими прорізними кишенями в рамку на задніх половинках...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блуза сорочкового крою

Біла блуза завжди актуальна. Наш варіант - з шовкової тканини, із застібкою на маленькі обтягнені...

49.9 грн.

Брюки широкого крою з відлітними деталями

Вишуканий абстрактний принт, оригінальний крій – і перед вами справжній арт-об’єкт! Привабливий...

49.9 грн.