0
Акція 1+1=3

Як шити джинс: поради професіонала

Джинсові куртки, штани і спідниці, мабуть, ніколи не вийдуть із моди. Тож наші поради щодо шиття з деніму вам точно стануть у пригоді. Сьогодні ми розкажемо про головне, на що варто звернути увагу.

 

 

1. Булавки

Джинсова тканина дуже щільна, тому звичайні кравецькі булавки часто гнуться і ламаються. Використовуйте натомість міцніші, дещо товщі булавки зі скляними головками. Або ж затискачі, щоб зафіксувати шари тканини.

 

Тенденції. Модний денім

 

2. Шари тканини

По низу, на кишенях або застібці на блискавку: в деяких місцях шари тканини настільки товсті, що ледве проходять під лапку швацької машини. У цьому разі такі потовщення слід вистукати молотком. Тканина стане більш м’якою, а шари тоншими.

 

 

3. Довжина стібка

Джинсова тканина потребує довших стібків, ніж зазвичай. Найкращих результатів ви досягнете з довжиною стібка 3–4 мм і високим натягом нитки. Що стосується ниток: найкраще використовувати спеціальні нитки для джинсових тканин, інакше шви можуть просто розійтися під час носіння.

Моніка Кірш
Редакторка тексту журналу Burda

 

При неправильній обробці зрізи джинсової тканини можуть сильно сипатися, тому всі припуски краще ретельно обметати або ж відразу виконувати шви як запошивочні.

 

4. Ґудзики/застібки-блискавки

Використовуйте тільки додаткові матеріали відповідної якості, тобто спеціальні ґудзики і застібки- блискавки для джинсових виробів.

 

Як пришити ґудзик

 

5. Заклепки

Заклепки додають джинсам класичної завершеності. Оскільки шари тканини у деяких місцях, як-от кишені, справді товсті (див. також крок 2), то для заклепок за допомогою діркопробивача або шила слід пробити достатньо великі отвори — дійсно через усі шари. Так деталі заклепок не будуть згинатися, неправильно з’єднуватися чи перекошуватися. Але отвори не повинні бути й завеликими, інакше заклепки будуть легко вириватися з тканини.

 

 

 

6. Кишені

Задні накладні кишені є ознакою класичних джинсів. Щоб вони були дійсно рівними — бо так, неточна робота тут упадає в очі, — виріжте з міцного картону деталь кишені (без припусків!), покладіть на кишеню і запрасуйте припуски на картон. Те саме повторіть з другою кишенею.

 

Проста накладна кишеня: інструкція з пошиття

 

 

Мішковини «маленької» кишені слід викроювати з тонкої бавовняної тканини, щоб вони лишалися непомітними.

 

Усі викрійки моделей Burda з деніму

 

Джинси Burda 4/2024#109

 

3
Поділитись:
+ коментувати

3 Коментарі

Про молоток не думала справді. Я і джинси лише збираюся шити перший раз в житті, до цього зі шкільних рокіів лише підшивала вже готові всім членам родини, але товсті шари по бокових швах лише відпарювала або вручну закріплювала. Молотком спробую обов'язково, дякую :-)

Я колись раніше побачила пораду про вистукування молотком - дійсно, є ефект. Бажаю вдалого пошиття джинсів!

Молоток!!! Це геніально!