Актуальна класика: шиємо жакет в стилі Шанель

Вишуканий і в той же час невимушений - цей букльований жакет в стилі Шанель підходить не тільки для класичного стилю. Він має однаково стильний вигляд в комплекті зі спідницею-олівець і в компанії із джинсами-бойфрендами. А наш ілюстрований курс допоможе вам в процесі пошиття модного універсального жакета на всі часи.

 

Жакет 108 Burda 2/2017

 

Розмір: 34-44

 

Вам знадобиться: тканина букле 1,35-1,35-1,40-1,40-1,45-1,45 м шириною 145 см; підкладкова тканина 1,05 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 405 шириною 90 см; флізелін формбанд; роз'ємна застібка-блискавка, що розкривається в обох напрямах, довжиною 40-40-40-45-45-45 см; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; клейовий олівець; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини, ручна голка для шиття і голка для вишивання з тупим кінцем.

 

Викрійка жакета рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру по відповідних контурних лініях і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 108. Виріжте деталі паперової викрійки.

 

 


Екстра-порада: розмір жакета визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм.36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Деталі викрійки:

1 Середня частина пілочки * 2х

2 Бокова частина пілочки * 2х

3 Кокетка пілочки * 2х

4 Середня частина спинки * 2х

5 Бокова частина спинки * 2х

6 Планка пілочки 4х

7 Планка спинки зі згином 2х

8 Обшивка нижнього зрізу пілочки 2х

9 Обшивка нижнього зрізу спинки зі згином 1х

10 Верхня частина рукава * 2х

11 Ліктьова частина рукава * 2х

12 Обшивка рукава 2х

* Ці деталі викроїти також з підкладкової тканини.

Інші деталі:

Смуги для бахроми шириною по 3 см і довжиною:

а) для нижніх країв рукавів 2х по 28-29-30-31-32-33 см

b) для нижнього краю жакета 1х 86-90-94-98-102-106 см

с) для бортів і горловини 1х 132-135-137-140-143-145 см.

(Наведені вище дані для розмірів 34-44 вже включають припуски.)

 

План розкладки деталей викрійки на тканині:

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть, деталі 7 і 9 - до згину. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по усіх зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях. Інші деталі (a, b і с) накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині. Деталі викроїть.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть упоперек навпіл клейовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 і 12. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см по усіх зрізах. Прокладку припрасуйте до відповідних деталей крою з виворітного боку. Порада: зрізи дубльованих прокладкою деталей не обсипаються. Деталі без прокладки обметайте по контурах, щоб не обсипалися зрізи. На смугах для бахроми (а, b і с) обметайте по одному поздовжньому зрізу.

 

 

3. Лінії швів І розмітка

Всі деталі складіть лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Накладіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки, а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника).

 

 

4. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 1-5, 10 і11 накладіть на підкладкову тканину і приколіть. За допомогою лінійки і кравецької крейди навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски на шви і на підгин низу шириною 1,5 см. Деталі підкладки викроїть. Контури деталей викрійки переведіть на деталі крою підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

 

5. Пілочки

Бокові частини пілочок накладіть на середні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшийте, при цьому зрізи середніх частин пілочок припосадіть між мітками. Припуски швів розпрасуйте. Кокетки пілочок приколіть до пілочок лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 2) і пришийте. Припуски швів запрасуйте на кокетки.

 

 

6. Спинка

Бокові частини спинки накладіть на середні частини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 3). Зшийте. Частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть і зшийте середні зрізи. Припуски швів розпрасуйте. Уздовж зрізів горловини і пройм спинки припрасуйте флізелін формбанд, при цьому ланцюговий шов на флізеліні лежить на відстані 1,5 см від зрізів.

 

 

7. Плечові і бокові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи (контрольна мітка 4), при цьому плечові зрізи спинки припосадіть. Сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 5). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

8. Смуга для бахроми

Смугу для бахроми (с) приметайте уздовж зрізів бортів і зрізу горловини жакета виворітним боком до лицьового боку, при цьому на кутках закладіть по маленькій складці, як показано на малюнку. Обметаний зріз смуги лежить на припусках. Бахрому поки не виконуйте.

 

 

9. Пришити планку

По 2 планки пілочок накладіть на кожну планку спинки лицьовим боком до лицьового боку, зшийте плечові зрізи (контрольна мітка 6). Припуски швів розпрасуйте. Одну планку накладіть уздовж зрізів бортів лицьовим боком до лицьового боку і приколіть, пришийте від низу до кутків. На припусках планки в кутках виконайте косі надсічки впритул до ліній швів (стрілка). Планку приколіть до зрізу горловини, сумістивши плечові шви. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Припуски шва запрасуйте на планку.

 

 

10. Шви рукавів

Ліктьові частини рукавів накладіть на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліктьові зрізи (контрольна мітка 9), зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть передні зрізи рукавів (контрольна мітка 10), зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

11. Нижні краї рукавів

Смуги для бахроми (а) приколіть до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку, кінці смуг зріжте так, щоб вони суміщалися один з одним. На обшивках рукавів зшийте короткі зрізи. Припуски швів розпрасуйте. Обшивки приколіть до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви обшивок з ліктьовими швами. Пришийте. Припуски швів зріжте близько до строчок. Обшивки відверніть на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Нижні краї рукавів припрасуйте.

 

 

12. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми, сумістивши верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом, а також поперечні мітки 11 на верхній частині рукава і на пілочці. Окат рукава злегка припосадіть між мітками. Рукав вшийте в пройму з боку рукава. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянці оката припуски шва вшивання запрасуйте на рукав.

 

 

13. Підкладка, пришити внутрішню планку

На підкладці виконайте шви. Припуск по нижньому зрізу підкладки і припуски по нижніх зрізах рукавів підкладки запрасуйте на виворітний бік. Внутрішню планку пришийте до зрізів бортів і горловини підкладки - див. крок 9, почавши/закінчивши строчку на відстані по бл. 7 см від нижнього зрізу (стрілка). Припуски шва зріжте близько до строчки. На ділянках заокруглень на підкладці виконайте надсічки. Планку відверніть вперед/вгору. Припуски шва запрасуйте на підкладку.

 

 

14. Нижній край жакета

Смугу для бахроми (b) приколіть до нижнього зрізу жакета лицьовим боком до лицьового боку, попереду кінці смуги сумістіть зі швом пришивання планки. Обшивки нижніх зрізів пілочок накладіть на обшивку нижнього зрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку, зшийте бокові зрізи. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

15. До жакета пришити підкладку

На жакеті і підкладці припуски по зрізах бортів планок заметайте на виворітний бік, припрасуйте. Внутрішню планку з підкладкою приколіть до жакета лицьовим боком до лицьового боку, зшийте зрізи горловин. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Сколіть нижні зрізи планок. Обшивку нижнього зрізу приколіть до нижнього зрізу жакета лицьовим боком до лицьового боку, кінці обшивки лежать на планці. Нижні зрізи зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки.

 

 

16. Підкладку пришити до обшивок

Жакет виверніть. Обшивку низу жакета відверніть на виворітний бік і пришийте вручну. Нижній зріз підкладки злегка відтягніть вгору і пришийте вручну до обшивки низу. Аналогічно пришийте підкладку рукавів до обшивок нижніх зрізів рукавів. Зайву тканину підкладки відверніть складкою вниз. Передні зрізи підкладки, які залишилися відкритими, пришийте вручну до внутрішньої планки жакета. Планку пришийте до обшивки низу жакета.

 

 

17. Пришити застібку-блискавку

При необхідності застібку-блискавку вкоротіть. Застібку-блискавку розкрийте, кінці тасьм застібки-блискавки підверніть. Половинки застібки-блискавки приколіть між зовнішньою і внутрішньою планками так, щоб зубчики не було видно. Краї бортів зметайте і відстрочіть на відстані по 7мм (лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів), закріплюючи застібку-блискавку і внутрішню планку.

 

 

18. Бахрома

На всіх планках для бахроми виконайте бахрому. Для цього за допомогою тупої голки для вишивання з кожного зрізу спочатку видаліть акуратно крайню нитку, потім поступово нитку за ниткою до шва.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза з асиметричними пілочками

Ми знову спостерігаємо тріумфальне повернення білої блузи. Наш варіант - з глибоким вирізом, без...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Міні-сукня з відкладним коміром

Шовкова тканина, білий відкладний комірець із зустрічними складками та зухвалі, ніби рвані планки...

49.9 грн.

Простора туніка з оборкою

Незвичайний варіант для новорічної вечірки: простора туніка з м'якої замші, з широкою...

49.9 грн.