Жінка, вдягнена у речі в чоловічому стилі, завжди має надзвичайно хвилюючий вигляд. Якщо у вас запланований вечірній вихід, пропонуємо сміливе рішення. Пошийте жилет, що нагадує смокінг, - з американською проймою, довгими глянцевими лацканами, прорізними кишенями в рамку і хлястиком. Увечері жилет можна одягнути на голе тіло, доповнивши комплект брюками з лампасами, а вдень скомбінувати з білою блузкою і синіми джинсами.

 

Жилет 105 Burda 6/2017

 

Розмір: 36 - 44

 

Вам знадобиться: поплін 0,95-0,95-1,00-1,00-1,00 м шириною 145 см; атлас 0,70-0,70-0,70-0,75-0,75 м шириною 130 см; підкладкова тканина 0,60 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 4 обтягнені ґудзики; 1 пряжка шириною 2 см.

 

Рекомендовані тканини: бавовняні або змішані тканини, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. На деталі 1 лінії кишені накреслені для розміру 36. Для інших розмірів лінії кишені змістити відповідно до ліній виточки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину відповідно до планів розкладки і приколоти. Деталі а-с накреслити прямо на тканині.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 4 см. Для деталей а-с припуски вже враховані в наведених розмірах.

 

Розкрій:

З попліну:

1 Середня частина пілочки 2х

2 Бокова частина пілочки 2х

3 Спинка зі згином 1х

4 Комір зі згином 2х

5 Стійка коміра зі згином 2х

6 Мішковина кишені 2х

а) 4 обшивки кишень довжиною по 13 см і шириною по 3 см, включаючи припуски;

b) правий хлястик спинки довжиною 18-18,5-19-19,5-20 см і шириною 7 см, включаючи припуски;

с) лівий хлястик спинки довжиною 15-15,5-16-16,5-17 см і шириною 7 см, включаючи припуски.

 

 

З атласу:

7 Підборт 2х

8 Обшивка спинки зі згином 1х

 

З підкладкової тканини:

6 Мішковина кишені 2х

9 Середня частина пілочки 2х

10 Бокова частина пілочки 2х

11 Спинка зі згином 1х

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати з виворітного боку пілочок зверху розмітки кишень.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки пілочок

На середніх частинах пілочок припуски по нижніх зрізах входів в кишені зрізати, як показано на малюнку, потім пілочку розрізати впоперек по розмітці до лінії виточки, що лежить ближче до лінії середини переду (1).

 

 

Зшити виточки, проклавши строчки від рельєфних зрізів до вершин. Глибини виточок зрізати близько до строчок (2).

 

 

Глибини виточок розпрасувати, вершини виточок припрасувати (3).

 

 

Рельєфні шви пілочок Зрізи входів в кишені зшити ручним швом «козлик». Бокові частини пілочок приколоти до середніх частин пілочок і пришити (4). Припуски швів розпрасувати.

 

 

Прорізні кишені в рамку

На лицьовому боці кожної пілочки на відстані по 7 мм (= ширина обшивки в готовому вигляді) від ліній швів пришивання обшивок розмітити зметувальними стібками лінії суміщення обшивок. Кожну обшивку (а) скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. Дві складені вдвічі обшивки кожної кишені приколоти до пілочки, сумістивши згини обшивок з розміченими лініями суміщення обшивок. Обшивки пришити до пілочки по розмітці на відстані по 7 мм від згинів обшивок (5).

 

 

Пілочку прорізати між швами, до кінців швів - навскоси. При цьому не пошкодити обшивки (6).

 

 

Обшивки відвернути на проріз і припрасувати. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік і настрочити на кінці обшивок точно від кінців одного шва до кінців іншого шва (7).

 

 

Мішковину кишені з підкладкової тканини пришити до припуску шва пришивання нижньої обшивки, а мішковину кишені з основної тканини - до припуску шва пришивання верхньої обшивки (8). Мішковини кишені відвернути вниз, зрівняти і зшити.

 

 

Хлястик спинки

Кожен хлястик скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи зшити (ширина хлястика в готовому вигляді - 2 см), залишивши відкритим один кінець. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси (9).

 

 

Хлястик вивернути і припрасувати. Відкриті кінці хлястиків приметати, відповідно, до спинки зверху розмічених ліній виточок між поперечними мітками (10).

 

 

Виточки спинки

На спинці зшити виточки, закріплюючи хлястики. Глибини виточок запрасувати у бік бокових зрізів, хлястики відвернути до лінії середини спинки.

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати.

 

Підкладка/складка на вільне облягання

Спинку підкладки скласти по лінії середини спинки лицьовим боком всередину, застрочити складку на вільне облягання вгорі і знизу по розмітці (11).

 

 

Глибину складки запрасувати в один бік. На спинці підкладки зшити виточки. На пілочках підкладки зшити виточки і виконати рельєфні шви. Обшивку спинки пришити до спинки підкладки лицьовим боком до лицьового боку. Підборти пришити до пілочок підкладки, не доходячи по бл. 5 см до нижніх зрізів підбортів (стрілка). Припуски шва запрасувати на підкладку (12). Підборти і обшивку спинки зшити по плечових зрізах. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Комір/лацкани

Деталі стійки коміра пришити до деталей коміра лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 3. Припуски швів зрізати до ширини по 5 мм, на ділянках заокруглень надсікти і розпрасувати. По обидва боки від швів прокласти строчки близько до швів (13).

 

 

Нижній комір пришити до зрізів горловин пілочок від поперечних міток (контрольна мітка 4) до кутків. На початку і в кінці строчки виконати надсічки (14).

 

 

Припуски пілочок надсікти в кутках навскоси (15).

 

 

Нижній комір вшити в горловину від кутка до кутка. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм, на ділянках заокруглень надсікти в декількох місцях і розпрасувати (16).

 

 

Верхній комір аналогічно вшити в горловину підбортів і обшивки спинки. Підборти і обшивку спинки з підкладкою накласти на жилет лицьовим боком до лицьового боку, скласти деталі коміра. Пілочки приколоти до підбортів по розмічених лініях згинів лацканів, точно сколоти шви вшивання комірів. Верхній комір приколоти до нижнього коміра, при цьому верхній комір повинен бути трохи більше нижнього коміра на кутках, щоб кутки коміра вже готового жилета не відверталися догори. Деталі коміра зшити від швів вшивання, на початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски пілочок і підбортів надсікти біля поперечних міток впритул до останніх стібків строчки (стрілка) (17).

 

 

Припуски відвернути вгору. Підборти приколоти від поперечних міток до зрізів лацканів і підбортів, при цьому лацкани підбортів повинні бути трохи більше лацканів пілочок на кутках, щоб кутки лацканів вже готового жилета не відверталися догори. Зрізи зшити, як показано на малюнку. Припуски швів, також і на комірі, зрізати близько до строчок, не доходячи знизу по 2 см до кінців підбортів, на кутках - навскоси (18).

 

 

Пройми

Підборти і обшивку спинки приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку і пришийте. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках заокруглень надсікти (19).

 

 

Закінчити комір

Підборти, обшивку спинки і підкладку відвернути на виворітний бік, комір вивернути. Борти припрасувати нижче ліній згинів лацканів, а також пройми з боку підбортів/обшивки. Лацкани припрасувати вище ліній згинів лацканів з боку пілочок, комір припрасувати збоку нижнього коміра. Точно сколоти шви вшивання комірів. Прокласти строчку або ручні стібки точно в сколені шви вшивання комірів (20).

 

 

Бокові шви

Біля бокових швів підкладку ще раз відвернути вгору. З кожного боку єдиною строчкою виконати боковий шов на жилеті і підкладці. Припуски шва розпрасувати (21).  Підкладку знову відвернути вниз. 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу жилета запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками (22).

 

 

Нижній зріз підкладки підвернути уздовж нижнього краю жилета, відтягнути злегка вгору і пришити до підгину низу (23).

 

 

Зайву тканину підкладки відвернути складкою вниз і злегка припрасувати. Решту відкритих передніх зрізів підкладки пришити вручну до підбортів (24).

 

 

Петлі/ґудзики/пряжка

На правій пілочці обметати 2 петлі по розмітці. Ґудзики пришити до обох пілочок біля міток, розташованих збоку від ліній середини переду. Лівий хлястик протягнути в пряжку, кінець хлястика пришити вручну.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Жакет з V-подібним вирізом горловини

Шерстяний жакет з V-подібним вирізом горловини візуально витягує фігуру, тому ідеально підійде...

33.50грн.

Блузка-сорочка із заокругленим низом

Навмисне простору блузку сорочкового крою із заокругленим низом ви можете зав'язати вузлом і...

33.50грн.