0
Акція 1+1=3

Блиск офісних буднів - шиємо стильний жакет

Просто блискучий початок нового трудового року! Щоб плавно перейти зі свят до роботи, пошийте собі жакет букле з декоративним поясом на талії, який відливає благородним блиском і підкреслить вашу індивідуальність і тонкий смак. Погони і золотаві ґудзики ми запозичили у флотської уніформи.

 

                                                     Жакет 120 Burda 10/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:

тканина букле із золотавим принтом 1,60-1,60-1,65-1,65-1,65 м шириною 140 см; підкладкова тканина 1,20 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 1,10 м шириною 90 см; 4 ґудзики; підплечики.

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 


Порада: зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 120. З деталі 1 підборт перезняти як окрему деталь.


 

Плани розкладки 

Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

1 Пілочка 2х

Підборт 2х

2 Бокова частина 2х

3 Середня частина спинки 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

6 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

а) 4 деталі погонів довжиною по: розміри 36, 38 - 11,5 см, розміри 40, 42 - 12 см, розмір 44 - 12,5 см, усі деталі шириною по 5 см;

b) 1 хомутик довжиною 12 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

с) пояс довжиною: розмір 36 - 86 см, розмір 38 - 90 см, розмір 40 - 94см, розмір 42 - 98 см, розмір 44 -102 см і шириною 11 см, в готовому вигляді 5,5 см.

 

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною: на підгин низу жакета і низу рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка

Деталі, дубльовані прокладкою, знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Лінії середини переду перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладкою дублювати лише зовнішні деталі погонів.

 

Підкладка

 

Підготовка паперової викрійки: Деталі підкладки викроїти за вирахуванням ширини підбортів/обшивки. Для цього деталь паперової викрійки 6 накласти уздовж зрізу горловини деталі 3, уздовж внутрішнього зрізу обшивки накреслити лінію підкладки. Паперову викрійку спинки розрізати по накресленій лінії, верхня частина не буде потрібна. Пілочку розрізати уздовж розміченої лінії підборта.

Розкрій:

1 Пілочка 2х

2 Бокова частина 2х

3 Середня частина спинки 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

Припуски: по середніх зрізах частин спинки підкладки - 3 см (для складки на вільне облягання), на інші шви і по зрізах -1,5 см. На деталі крою підкладки перенести лінії швів.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки

Кожну пілочку скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, лінії виточки сколоти. Зшити, проклавши строчку від нижнього зрізу до вершини виточки. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а нитки строчки туго зв'язати (1). Глибину виточки зрізати до ширини 1 см і розпрасувати, слабину біля вершини виточки спрасувати (1а).

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати.

 

Рельєфні шви

Бокові частини накласти на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти передні рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшити (2).

Бокові частини накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи по спинці (контрольна мітка 2). Зшити (3). Припуски швів розпрасувати. 

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки злегка припосадити. Зшити (4). Припуски швів розпрасувати.

 

Погони

Дубльовану прокладкою деталь кожного погона накласти на не дубльовану прокладкою деталь, зшити поздовжні і з одного боку короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Погон вивернути, припрасувати і відстрочити на відстані 5 мм. Кожен погон приколоти зверху плечового шва: оброблений кінець погона лежить на відстані 1 см від розміченої лінії горловини, один поздовжній край погона сумістити з поперечною міткою пройми пілочки. Погон приколоти до зрізу пройми (5). Відкритий кінець погона, що виступає, зрізати уздовж краю пройми. 

 

Рукави

Ліктьові частини рукавів накласти на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 4). Зшити (6).

Припуски швів розпрасувати. Для призборювання оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати (7).

Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти передні зрізи рукава (контрольна мітка 5). Зшити. Припуски шва розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на ліктьовій частині рукава і на боковій частині жакета, а також поперечні мітки 6 на верхній частині рукава і на проймі (8).

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати в пройму з боку рукава (9) і вшити. Припуски шва вшивання відвернути по окату на рукав. 

 

Підплечики

Підкласти підплечики і пришити до припуску плечових швів і швів вшивання рукавів незатягнутими стібками.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу жакета запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати. 

 

Хомутики

Поздовжні зрізи хомутика (b) запрасувати на виворітний бік на ширину по 1 см. Хомутик скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, краї зшити в край, згин відстрочити. Кінці хомутика підвернути. Довжина хомутика в готовому вигляді становить 7 см. Хомутики приколоти зверху середнього шва по спинці на відстані 9 см від нижнього краю. Кінці хомутика настрочити в край. 

 

Підкладка і підборти

Середні зрізи частин спинки підкладки зшити з припусками шириною 1 см. По лінії середини спинки застрочити складку на вільне облягання від верхнього і нижнього зрізів на довжину по бл. 5 см (10).

Глибину складки запрасувати в один бік. Підборти і обшивку горловини спинки пришити до відповідних зрізів підкладки. Припуски швів запрасувати на підкладку. На підкладці виконати рельєфні і плечові шви. На рукавах підкладки виконати шви. Вшити рукави підкладки. Припуски по нижньому зрізу підкладки і нижніх зрізах рукавів підкладки відвернути на виворітний бік, згини злегка припрасувати. 

 

До жакета пришити підкладку.

Підборти, обшивку горловини спинки і підкладку накласти на жакет виворітним боком до виворітного боку. Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до зрізів бортів і зрізу горловини, не закріплюючи погони, при цьому припуски на підгин низу ще раз відвернути вниз. Пришити (11).

Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень - надсікти. Припуски швів пришивання підбортів розпрасувати від нижніх зрізів на довжину по бл. 10 см. Припуск на підгин низу жакета знову відвернути на виворітний бік. Підборти, обшивку горловини спинки і підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку, борти і горловину припрасувати. Припуск на підгин низу жакета пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

 

Нижній запрасований зріз підкладки відтягнути м'якою дугою вгору до краю припуску на підгин низу жакета і приколоти. Підкладку і підборти пришити до підгину низу вручну (12). Рукави підкладки пришити до підгину низу рукавів жакета. Зайву тканину підкладки відвернути вниз, згини злегка припрасувати. 

 

Застібка

На правій пілочці обметати петлі. До лівої пілочки пришити ґудзики відповідно до петель, виконуючи високі нитяні перемички, так як на ці ґудзики буде застібатися і пояс.

 

Пояс

Пояс (с) скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи зшити, залишивши в шві відкритою невелику ділянку для вивертання. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Пояс ввернути. Припрасувати. Відкриту ділянку шва зашити. Пояс відстрочити по контуру на відстані 5 мм. Пояс протягнути через хомутик на спинці. Жакет приміряти. Правий кінець пояса приколоти до лівого кінця пояса, відрегулювати довжину і поставити мітку. На правому кінці пояса посередині поставити мітки петель. Відстань від кінця пояса повинна бути такою ж, як і відстань від краю борта правої пілочки до петлі, а відстань між петлями такою ж, як і на пілочці. Правий кінець пояса накласти на лівий кінець пояса по розмітці, на лівому кінці пояса поставити мітки петель. На кінцях пояса обметати петлі. На застібнутому жакеті пояс застібається на ґудзики жакета. 

 

 

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка