0

Бомбер 101 із Burda 6/2015

У цього блузона навіть манжети з мережива! Діагональні рельєфні шви з кантами вимагають трохи наполегливості, але з нашою допомогою у вас все вийде.

 

                                                  Блузон 101 Burda 6/2014

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться:

гіпюрове мереживне полотно з двома однаковими фестончастими краями шириною 112 см: розм. 34 - 1,90 м, розм. 36, 38, 40 - 2,00 м, розм. 42 - 2,10 м, розм. 44 - 2,20 м;

атлас 0,45 м шириною 140 см для всіх розмірів;

1 роз'ємна пластмасова застібка-блискавка довжиною: розм. 34, 36 - 50 см, розм. 38-44 - 55 см;

еластична стрічка шириною 5 см: розм. 34 - 1,20 м, розм. 36 - 1,25 м, розм. 38 - 1,30 м, розм. 40 - 1,35 м, розм. 42 - 1,40 м, розм. 44 - 1,45 м;

нитки для шиття.

 

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу;

сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецькав крейда, «чарівна» кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки;

голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини:мереживні полотна з двома однаковими фестончастими краями.

 

Викрійка блузона рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 101.

 

 


Екстра-порада: розмір блузона визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на мереживному полотні/ тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

З гіпюрового мереживного полотна:

1 Середня частина пілочки 2х

2 Бокова частина пілочки, суцільнокроєна із мішковиною кишені 2х

3 Середня частина спинки зі згином 1х

4 Бокова частина спинки 2х

6 Рукав 2х

З атласу:

5 Мішковина кишені 2х

Мереживне полотно

 

Інші деталі:

Для пояса по нижньому зрізу d), манжет е), кантів а), b) і обшивки горловини (с) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ці деталі викроїть прямо на тканині - див. кроки 2 і 3. В розміри включені припуски.

 

Атлас

 

1. Розкрій деталей з мереживного полотна

Мереживне полотно складіть поперек лицьовим боком всередину, точно сколовши фестони. Деталі паперової викрійки 1, 3, 4 і 6 накладіть на складене вдвічі мереживне полотно, при цьому нижній зріз деталі 1 сумістіть з фестончастим краєм. Деталь паперової викрійки 2 накладіть на мереживне полотно боком з написами вниз. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на всі шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

2. Розкрій інших деталей з мереживного полотна

Пояс по нижньому зрізу d і манжети e накресліть кравецькою крейдою прямо на мереживному полотні вздовж фестончастих країв: d - пояс по нижньому зрізу 1х довжиною: розмір 34 - 97 см, розмір 36 -101 см, розмір 38 - 105 см, розмір 40 - 109 см, розмір 42 - 113 см, розмір 44 - 117 см і шириною 8 см, включаючи припуски; e - манжети 2х довжиною по: розміри 34, 36 - 38 см, розміри 38, 40 - 39 см, розміри 42, 44 - 40 см і шириною по 8 см, включаючи припуски. Деталі викроїть.

 

 

 

3. Розкрій деталей з атласу

Атлас складіть удвічі лицьовим боком  всередину. Канти а та b, а також обшивку горловини c накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині за косою: а - 2 канти пілочок довжиною по 52 см і шириною по 4 см, b - 2 канти спинки довжиною по 57 см і шириною по 4 см, c - обшивка горловини довжиною 47 см і шириною 4 см, включаючи припуски. Деталь паперової викрійки 5 приколіть до тканини. Навколо деталі паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів), а також всі накреслені лінії, за виключенням ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Важливо: при наступних кроках ми не зображуємо схематично мереживне полотно, так як зрозуміло, які деталі з нього викроєні.

 

 

5. Кант припрасувати і приметати до пілочок

Всі канти пілочок і спинки складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасуйте. Канти пілочок приколіть до рельєфних зрізів середніх частин пілочок, сумістивши відкриті зрізи кантів з краями припусків пілочок. Канти приметайте до припусків.

 

6. Пришити мішковини кишень

Мішковину кожної кишені приколіть до припусків входу в кишеню середньої частини пілочки, сумістивши поперечні мітки на мішковині і на пілочці. Мішковину кишені пришийте до припуску на відстані 1 мм від розміченої лінії шва. Припуски шва обметайте разом. Мішковину кишені запрасуйте вгору.

7. Рельєфні шви пілочок

Бокові частини пілочок накладіть на середні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшийте, залишивши відкритими входи в кишені між поперечними мітками. Припуски швів запрасуйте на середні частини пілочок, біля входів в кишені мішковини кишень запрасуйте вниз. Канти лежать на бокових частинах пілочок.

 

 

8. Зшити мішковини кишень

Сколіть мішковини кожної кишені. Зшийте. Припуски кожного рельєфного шва пілочки і мішковини кишені обметайте разом. Кінець канта, що виступає, зріжте уздовж краю припуску по боковому зрізу.

9. Рельєфні шви спинки

Канти спинки приколіть до рельєфних зрізів середньої частини спинки, сумістивши відкриті зрізи кантів з краями припусків. Канти приметайте. Бокові частини спинки накладіть на середню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на середню частину спинки. Кінці кантів, що виступають, зріжте.

10. Бокові і плечові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть плечові (контрольна мітка 3) і бокові (контрольна мітка 6) зрізи, при цьому зверніть увагу на те, щоб канти збіглися по бокових зрізах. Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

11. До пояса пришити еластичну стрічку

Від еластичної стрічки відріжте відрізок довжиною: розмір 34 - 73 см, розмір 36 - 77 см, розмір 38 - 81 см, розмір 40 - 85 см, розмір 42 - 89 см, розмір 44 - 93 см. На поясі по нижньому зрізу і на еластичній стрічці розмітьте лінії середини. Еластичну стрічку накладіть посередині на виворітний бік пояса, кінці стрічки пришийте. Сколіть лінії середини пояса і еластичної стрічки. Еластичну стрічку пришийте, розтягуючи, до пояса, проклавши строчки уздовж країв і середини стрічки. Кінці пояса обметайте.

12. Пришити пояс

Прямий зріз пояса приколіть, розтягуючи, до нижнього зрізу блузона лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте, при цьому в кутках пілочок строчку прокладіть тільки до розміченої лінії шва. На припусках пілочок в кутках виконайте косі надсічки до кінців шва. Припуски шва пришивання пояса обметайте разом і відверніть вгору. Кінці пояса пришийте до коротких поздовжніх зрізів пілочок. Припуски швів пришивання відверніть на пілочки, з лицьового боку пілочки відстрочіть уздовж швів пришивання кінців пояса.

13. Горловина

Припуски по зрізах бортів пілочок обметайте і запрасуйте на виворітний бік. Приметайте. Косу обшивку горловини складіть уздовж навпіл лицьовим боком назовні. Складену вдвічі обшивку приколіть до зрізу горловини так, щоб відкриті зрізи обшивки лежали на відстані 1 см від краю припуску. Прокладіть строчку вздовж розміченої лінії горловини. Припуски шва зріжте. Обшивку відверніть вгору. Кінці обшивки підверніть. Обшивку горловини відверніть на виворітний бік, горловину припрасуйте і відстрочіть на відстані 1,3 см, закріплюючи внутрішній край обшивки.

14. Розміри 38-42: вкоротити застібку-блискавку

Виміряйте довжину зрізів бортів блузона. Цю величину відміряйте від нижнього кінця застібки-блискавки і поставте позначку. На застібці-блискавці за допомогою кусачок розтисніть верхні обмежувачі і видаліть. Потім із застібки-блискавки видаліть зайві зубчики, не доходячи 5 мм до поставленої мітки.Біля верхнього кінця на тасьмах застібки-блискавки виконайте об'ємні нитяні закріпи, щоб не злітав бігунок. Тасьми застібки-блискавки зріжте на відстані по 2 см вище верхніх зубчиків.

15. Застібка на блискавку

Половинки застібки-блискавки приколіть під запрасовані зрізи бортів так, щоб зубчики застібки-блискавки не було видно. Верхні кінці тасьм застібки-блискавки підверніть. Половинки застібки-блискавки приметайте і пришийте, використовуючи односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

16. Шви рукавів і манжети

Для призборювання оката кожного рукававід • до • прокладіть строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть зрізи рукава. Зшийте. Частину еластичної стрічки, що залишилася, розріжте на дві рівні частини. Еластичні стрічки пришийте до манжет (див. крок 11). Кінці кожної манжети сколіть лицьовими боками. Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

17. Пришити манжети

Уздовж нижнього зрізу кожного рукава по обидва боки від розміченої лінії шва прокладіть строчки великими стібками. Міцно тримаючи нижні нитки строчок, стягніть нижній зріз рукава на нитках строчок призборювання до довжини: для розмірів 34 і 36 - 35 см, для розмірів 38 і 40 - 36 см і для розмірів 42 і 44 - 37 см. Кінці ниток строчок зв'яжіть. Кожну манжету приколіть, розтягуючи, до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви. Пришийте. Припуски шва обметайте разом.

18. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом блузона, а також поперечні мітки (контрольні мітки 8) на рукаві і на проймі. Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом і сколіть. Рукав припосадіть по окату до розміра пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколіть з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметайте. Вшийте. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте по окату на рукав.

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: КАРІН НІРІНГ. ТЕКСТ: МАРІАННА СІМОН.

Переклад: Олена Рапова

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 132
69.9грн