0
Акція 1+1=3

Будь в тренді! Шиємо три сукні з воланами

Розкрийте ніжну сторону вашої натури в легкій сукні з модним вирізом кармен з широкою оборкою! З нашого ілюстрованого курсу ви дізнаєтеся, як зробити тонкі бретелі-спагеті, обшити пройми косою бейкою  і правильно обробити край оборки.

 

Окрім того, на прикладі сукні 119 з Burda 7/2014 ми покажемо, як пошити ще дві сукні з цього номеру: "хижу" модель 120 і максі плаття 121.

 

      Сукня 119 Burda 7/2014     Сукня 120 Burda 7/2014      Сукня 121 Burda 7/2014

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: батист 1,75 м шириною 145 см для всіх розмірів; еластична стрічка шириною 7 мм: розмір 34 - 1,60 м, розмір 36 - 1,65 м, розмір 38 - 1,75 м, розмір 40 - 1,80 м, розмір 44 - 1,90 м; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда, «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі платтяні тканини.

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Деталь 3 перезніміть двічі, це спростить процес розкрою.

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 34 - 80 см, розм. 36 - 84 см, розм. 38 - 88 см, розм. 40 - 92 см, розм. 42 - 96 см, розм. 44 - 100 см).


 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Ліф переду зі згином 1х

2 Ліф спинки зі згином 1х

3 Переднє і заднє полотнище спідниці зі згином 2х

Для оборки горловини (а), обшивок пройм (b) і бретелей (с) паперові викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на тканині, розміри наведені в сантиметрах, включно з припусками - див. кроки 2 і 3. 

 

 

1. Розкрій: ліфи переда і спинки, полотнища спідниці

Від однієї пруги тканини відміряйте 70 см і розмітьте лінію шпильками (лицьовий бік). Потім тканину складіть лицьовим боком всередину, сумістивши пруги біля розміченої лінії. Деталі 1, 2 і 3 накладіть на складену вдвічі тканину, сумістивши лінії середини переду/спинки зі згинами тканини. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 1 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Розкрій: оборка

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На тканині накресліть 2 деталі оборки довжиною: для розмірів 34-38 - 55 см, для розмірів 40-44 - 60 см від згину, шириною по 21 см. Деталі викроїть.

 

 

3. Розкрій: бретелі і обшивки

Клапоть тканини розкладіть в один шар виворітним боком вгору. Від прямого кута вниз і в бік відміряйте по 27 см, поставте мітки, мітки з'єднайте прямою лінією («чарівна» кравецька крейда). Паралельно цій лінії накресліть косі бейки шириною по 4 см: 2 обшивки пройм (b) довжиною по 35 см і 4 бретелі (с) довжиною по 50 см. Деталі викроїть.

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Лінії швів на деталі крою можна не переводити. На ліфах переду і спинки біля поперечних міток для пришивання бретелей на припусках виконайте надсічки довжиною по 5 мм. Від бокових зрізів однієї деталі оборки (а) відміряйте по 26 см - оборка переду, від бокових зрізів іншої деталі оборки (а) відміряйте по 21 см -оборка спинки, виконайте надсічки.

 

 

5. Бокові шви

Ліф переду накладіть на ліф спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 1), зшийте з припусками шириною 1,5 см. Полотнища спідниці складіть лицьовими боками, сколіть бокові зрізи. Зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на ліф спинки/заднє полотнище спідниці. Спідницю поки відкладіть в сторону.

 

 

6. Пройми

Кожну косу обшивку пройми (b) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Складену обшивку приколіть до зрізу пройми так, щоб відкриті зрізи лежали на 1 см від краю припуску. Обшивку пришити на відстані 5 мм від відкритих зрізів. Кінці обшивки, що виступають, зріжте. Припуски шва зріжте близько до шва. Обшивку відверніть на виворітний бік. Пройму припрасуйте і відстрочіть на відстані 5 мм.

 

 

7. Бретелі

Один кінець кожної бретелі відверніть на виворітний бік на ширину 5 мм. Бретель складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 1 см від згину прокладіть строчку. Кінці ниток строчки повністю не зрізайте, а вдіньте у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Для вивертання голку протягніть вушком вперед через рулик. Припрасуйте. Кожну бретель приколіть до ліфа переду/спинки (з лицьового боку) між поперечними мітками.

 

 

8. Оборка

Для призборювання оборки верхнього краю сукні на кожній деталі оборки між поперечними мітками (див. крок 4) на відстані 1,3 см від верхнього зрізу прокладіть машинну строчку великими стібками. В кінці і на початку строчки закріпи не виконуйте, кінці ниток строчки залиште довжиною по бл. 5 см. На відстані 5 мм від цієї строчки прокладіть ще одну строчку. Деталі оборки складіть лицьовими боками, бокові зрізи зшийте з припусками шириною по 1 см. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте назад.

 

 

9. Нижній край оборки

Нижній зріз оборки запрасуйте на виворітний бік на ширину 1 см. З лицьового боку вздовж згину прокладіть вузьку щільну зигзагоподібну строчку. З виворітного боку припуск, що виступає, зріжте впритул до стібків.

 

 

10. Пришити оборку

Оборку переду накладіть на ліф переду лицьовим боком до виворітного боку, сумістивши поперечні мітки з краями пройм. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, оборку стягніть до довжини верхнього зрізу ліфа переду. Нитки строчок зв'яжіть. Зборку рівномірно розподіліть. Оборку приколіть до верхнього зрізу ліфа переду. Аналогічно оборку спинки приколіть до верхнього зрізу ліфа спинки. Оборки пришити з припусками шириною по 1,5 см. Припуски швів обметайте.

 

 

11. Куліска

Припуски швів запрасуйте на ліфи переду і спинки. Оборку відверніть на лицьовий бік сукні, відкриті верхні зрізи оборки відверніть на виворітний бік на ширину 1,5 см і приколіть. Припрасуйте. Верхні краї переду, спинки і оборки відстрочити на відстані 1 см, залишивши в шві у однієї пройми відкритою ділянку довжиною бл. 3 см для вдівання еластичної стрічки. В куліску вдіньте еластичну стрічку довжиною: для розміру 34 - 93 см, для розміру 36 - 95 см, для розміру 38 - 98 см, для розміру 40 - 100 см, для розміру 42 - 102 см, для розміру 44 -104 см. Кінці еластичної стрічки зшийте.

 

 

12. Спідниця

Спідницю приколіть до ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Пришийте з припусками шириною1,5 см. Припуски шва обметайте разом, запрасуйте вгору і настрочіть на відстані 1 см для куліски, залишивши в шві відкритою ділянку довжиною 3 см для вдівання еластичної стрічки. В куліску вдіньте еластичну стрічку довжиною: для розміру 34 - 64 см, для розміру 36 - 68 см, для розміру 38 - 72 см, для розміру 40 - 76 см, для розміру 42 - 80 см, для розміру 44 - 84 см. Кінці стрічки зшийте на ширину 1 см. Підгин низу сукні - див. крок 9.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. 

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

  Які гарні сукні: літні, ніжні, романтичні! А волани  - просто клас!

Мені здається, цього літа це чи не найопулярніший фасон сукні, а у нас  до неї такий чудовий майстер-клас:)

Зачекайте будь-ласка