0

Елегантна сукня з вирізом на спинці: майстер-клас з пошиття

Викрійка елегантної сукні-футляр послужить вам для створення лаконічного плаття на щодень або вишуканого святкового вбрання. Залежно від вибору тканини - затишного букле чи благородного жакарду - скромна модель із закритим хвилястим вирізом спереду "зазвучить" по-різному. V-подібне декольте на спинці має делікатний вигляд і одночасно додає сукні виваженої частки пікантності.

 

З ілюстрованим курсом Burda ви зможете без проблем акуратно виконати хвилеподібний виріз горловини, який імітує комір-стойку, та з легкістю пройти усі інші етапи пошиття.

 

Сукня 111A Burda 10/2015                           Сукня 111B Burda 10/2015

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться:

Сукня А: тканина букле 1,30-1,30-1,30-1,35-1,35 м шириною 150 см; флізелін G 785; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швацької машини для її пришивання.

Сукня В: жакардова тканина 1,30-1,30-1,30-1,35-1,35 м шириною 145 см; флізелін G 785; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швацької машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 111.

 

 

Плани розкладки: тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на підгин низу - 4 см, на всі шви і по зрізах - 1,5 см.

 

Розкрій: плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки лежали паралельно пругу/згину.

 

Сукня А, В:

21 Перед, суцільнокроєний з планкою горловини спинки, зі згином 1х

22 Спинка 2х

23 Обшивка пройми переду 2х

24 Обшивка пройми спинки 2х

 

 

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково флізелін формбанд припрасувати уздовж зрізів пройм, уздовж зрізів пришивання бейок горловини спинки, а також уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку, при цьому ланцюговий шов на флізеліні має суміщатися з накресленою лінією шва на деталі крою.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На переді лінію згину обшивки перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Нагрудні виточки

Перед скласти по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. Лінії виточки сколоти, зшити від бокового зрізу до вершини виточки. Біля вершини виточки закріпку не виконувати, а туго зв'язати нитки строчки (1). Глибину виточки запрасувати вниз.

 

 

Поздовжні виточки

Перед і частини спинки скласти по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. На переді сколоти лінії виточок між поперечними мітками (2), на частинах спинки - нижче поперечних міток (3).

 

 

Виточки зшити. На переді на початку і в кінці строчок виконати закріпки. На частинах спинки на початку строчок виконати закріпки, біля вершин виточок закріпки не виконувати, а туго зв'язати нитки строчок. Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки, вище і нижче швів виточки переходять в складки.

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити, біля кутка вирізу горловини спинки строчку прокласти тільки до розміченої лінії шва (4, стрілка). Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (від/до поперечної мітки), контрольна мітка 1. Зшити, в кінці швів біля кутків вирізу горловини виконати закріпки (5).

 

 

Припуски переду біля кутків вирізу горловини надсікти впритул до швів (5а). Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

 

Горловина-водоспад

Суцільнокроєну обшивку горловини переду і далі планки горловини спинки відвернути на виворітний бік по лініях згинів. На планках горловини спинки припрасувати згини. На переді згин обшивки не припрасовувати.

 

Планка горловини спинки

Відкриті зрізи планок горловини спинки зметати. Ширину планок в готовому вигляді і кінці планок розмітити з виворітного боку планок кравецькою крейдою (6), для цього найкраще ще раз накласти деталь паперової викрійки.

 

 

Правий кінець планки приколоти до лівого кінця планки, сумістивши розмічені лінії швів. Кінці планок зметати (7).

 

 

Планки спинки пришити до зрізу горловини спинки в два кроки. Спочатку одну половинку планки приколоти до спинки, сумістивши розмічені лінії швів планки і горловини (контрольна мітка 2). Пришити, почавши строчку біля плечового шва і закінчивши в куті вирізу горловини спинки точно біля середнього шва по спинці (8).

 

 

Іншу половинку планки пришити аналогічно до іншого зрізу спинки. Припуски швів пришивання планки і далі внутрішній зріз обшивки горловини переду обметати. Припуски швів пришивання планок запрасувати на спинку (9).

 

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи, сумістивши розмічені лінії шва (контрольна мітка 3). Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Потайна застібка на блискавку

На лівих бокових зрізах переду і спинки біля міток розрізу виконати маленькі надсічки. Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією пройми. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки справа від голки (10).

 

 

Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою (11).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу (12).

 

 

Лівий боковий шов

Спинку скласти з передом лицьовими боками, сколоти ліві бокові зрізи нижче потайної застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. На швацькій машині встановити однобічну лапку для пришивання застібок-блискавок і кантів. Виконати лівий боковий шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (13). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Обшивки пройм

На обшивках пройм виконати плечові шви (контрольна мітка 4). На обшивці правої пройми (симетрично сукні) виконати боковий шов (контрольна мітка 5). Припуски шва розпрасувати. Внутрішні зрізи обшивок обметати. Обшивки приколоти до відповідних зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку. Біля потайної застібки на блискавку кінці обшивки відвернути, не доходячи по бл. 5 мм до країв розрізу, приколоти до зрізу пройми. На сукні припуски по краях розрізу (потайна застібка на блискавку) відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу пройми зверху обшивки(14).

 

 

Обшивки пришити до зрізів пройм. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях (15).

 

 

Припуски по краях розрізу і обшивки відвернути на виворітний бік, пройми припрасувати. Обшивки пришити до тасьм потайної застібки-блискавки і до припусків швів вручну.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу