0

Елегантно і тепло: як пошити пуловер з лодену

Елегантно, зручно, трохи в спортивному стилі і щоб було тепло: Burda має "рецепт". Усе це поєднав у собі пуловер з лодену, який щільно облягає фігуру аж до суцільнокроєного коміра. Але знімати і одягати цю модель зручно завдяки застібці-блискавці в плечовому шві. Контрастна репсова стрічка, нашита на блискавку, додає стриманому пуловеру кольору camel сучасного динамічного звучання. Скористайтеся нашим ілюстрованим курсом, щоб встигнути пошити цю модну і теплу річ буквально за пару вечорів.

 

Пуловер 112 Burda 11/2015

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: валяний лоден шириною 130 см: розміри 34, 36, 38, 40 - 1,35 м, розміри 42, 44 - 1,40 м; репсова стрічка 0,45 м шириною 2,5 см для всіх розмірів; 1 металева застібка-блискавка: розміри 34, 36, 38 - 14 см, розміри 40, 42, 44 - 16 см; флізелін формбанд; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: валяний лоден, фліс, тканини, зрізи яких не обсипаються.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 112.

 


Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині.

Приколіть деталі паперової викрійки.

7 Перед зі згином 1х

8 Спинка 2х

9 Рукав 2х

10 Обшивка горловини переду зі згином 1х

11 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 7, 10 і 11 накладіть на тканину до згину, при цьому деталь 10 боком з написом вниз. Накладіть деталі 8 і 9. Всі деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на подгибку низу пуловера і рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Не забудьте про бокові скоси припусків на підгин низу рукавів.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), за винятком лінії напряму поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу.

 

 

3. Флізелін формбанд

Флізелін формбанд припрасуйте до припуску так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані 1,5 см (= ширина припуску) від країв припусків: уздовж зрізів горловин деталей 7 і 8 і додатково вздовж правого плечового зрізу деталі 7.

 

 

4. Виточки

Перед складіть по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки, зшийте від бокового зрізу до вершини виточки. На початку строчки виконайте надсічку. Біля вершини виточки закріпку не виконуйте, а туго зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки зріжте до ширини 1,5 см і розпрасуйте, слабину біля вершини виточки спрасуйте.

 

 

5. Середній шов по спинці

Частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи, сумістивши лінії шва. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте.

 

 

6. Зрізати припуски

Припуски по лівих плечових зрізах переду і спинки зріжте.

 

 

7. Застібка на блискавку

Розкриту застібку-блискавку приколіть до лівих плечових зрізів переду і спинки виворітним боком до лицьового боку, сумістивши зубчики застібки-блискавки зі зрізами.

Розміри 34-38: верхні зубчики застібки блискавки лежать на 5 мм нижче розміченої лінії горловини.

Розміри 40-44: верхні зубчики застібки-блискавки лежать точно на розміченій лінії горловини.

Застібку-блискавку приметайте.

 

 

8. Настрочити репсову стрічку

Репсову стрічку розріжте на 2 рівні частини. Кожен відрізок репсової стрічки приколіть до переду/спинки зверху тасьми застібки-блискавки на відстані по бл. 3 мм від зубчиків, настрочіть в край. При цьому використовуйте лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Видаліть наметування.Тільки для розмірів 34-38: біля кінця застібки на блискавку кінці тасьми застібки-блискавки пришийте дрібними ручними стібками, застібку-блискавку закрийте.

 

 

9. Правий плечовий шов

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши праві плечові зрізи (контрольна мітка 1). Сколіть по розмічених лініях шва. Зшийте. Обшивки горловини складіть лицьовими боками, сколіть праві плечові зрізи (симетрично аналогічному шву на пуловері, контрольна мітка 3). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Припуски по відкритих коротких зрізах обшивки (ліві плечові зрізи) зріжте.

 

 

10. Обшивка горловини

Застібку-блискавку розкрийте. Обшивку накладіть на зріз горловини пуловера лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши розмічені лінії швів і праві плечові зрізи. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Обшивку відверніть вгору і настрочіть на припуски шва пришивання близько до шва. Обшивку відверніть на виворітний бік, горловину припрасуйте. Короткі зрізи обшивки і ліві плечові зрізи зшийте впритул до швів пришивання застібки-блискавки. Внутрішній зріз обшивки пришийте до припусків правого плечового шва.

 

 

11. Бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові зрізи (контрольна мітка 2). Сколіть по розмічених лініях швів. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

12. Шви рукавів

Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть зрізи рукавів по розмічених лініях швів (контрольна мітка 4). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

13. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом, а також поперечні мітки на рукаві і на проймі переду. Поперечну мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом/серединою застібки-блискавки. Рукав приколіть і вметайте. Рукав вшийте з боку рукава.

 

 

14. Підгин низу

Припуски на підгин низу пуловера і рукавів запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН; ЛЕОНАРДО (1), ГЕЛА (1). ІЛЮСТРАЦІЇ: КАРІН НІРІНГ. ТЕКСТ: МАРІАННА СІМОН. 

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Отличная модель, пошила себе в прошлом году из тонкой трикотажной пальтовой ткани. Очень тепло было всю зиму!)))

Очень красивая модель!

Хіт продажу