Хай-тек технології: як пошити сучасний бомбер

В часи високих технологій на зміну блейзеру приходить короткий блузон зі щільного трикотажного полотна хай-тек. Він має всі типові ознаки модної куртки бомбера: манжети на рукавах і низ зібрані на еластичному круглов'язаному полотні в резинку. На вигляд лаконічна і проста модель потребує старанності і терпіння, адже виконати кишені з листочками - це вищий пілотаж. І ми покажемо вам, як це зробити.

 

                                                          Блузон 101 Burda 7/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно хай-тек (щільне) 1,55-1,55-1,60-1,60-1,60 м шириною 125 см; круглов'язане полотно в резинку 0,40 м шириною 35/70 см для всіх розмірів; клапоть підкладкової тканини для мішковини кишень розміром бл. 40 х 50 см; флізелін G 785 0,35 м шириною 90 см; 1 металева застібка-блискавка довжиною 30-35-35-35-35 см; «чарівна» кравецька крейда.

 

 

Рекомендовані тканини: жакетні тканини, що тримають форму.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на трикотажному полотні.

21 Пілочка 2х

22 Спинка із згином 1х

Кокетка спинки 2х

23 Бейка горловини зі згином 2х

25 Передня частина рукава 2х

26 Середня частина рукава 2х

27 Ліктьова частина рукава 2х

а) 2 листочки довжиною по 18 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) 2 обшивки мішковини кишень довжиною по 18 см і шириною по 6 см, включаючи припуски.

 

З клаптя підкладкової тканини:

24 Мішковина кишені 4х з яких 2х до лінії підкладки

 

З круглов'язаного полотна в резинку: - 2 передні деталі пояса по нижньому зрізу довжиною 17-18-19-20-21 см, 1 задня деталь пояса по нижньому зрізу довжиною 34-36-38-40-42 см, всі деталі шириною по 10 см, в готовому вигляді 5 см; - 2 манжети довжиною по 21-22-22-23-23 см і шириною по 8 см, в готовому вигляді 4 см.

 

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на трикотажному полотні за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски на шви і по зрізах шириною 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка

Див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку обшивок. Прокладку припрасувати до однієї (зовнішньої) деталі бейки горловини. Додатково маленькі шматки прокладки припрасувати до пілочок на кутки зрізів пришивання бейки горловини.

 

Лінії швів і розмітка

Дубльовану прокладкою деталь крою знову скласти вдвічі лицьовим боком всередину, ще раз приколоти деталь паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії кишень, а також лінії країв бортів і зовнішнього краю бейки горловини перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Якщо зрізи трикотажного полотна розпускаються, після виконання кожного шва припуски шва слід обметати. 

 

Прорізні кишені з листочками із вшитими кінцями

Припуски по зрізах бортів пілочок запрасувати на виворітний бік. Потім припуски знову розкласти. Видалити зметувальні стібки. Смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати до пілочок зверху розмітки кишень (виворітний бік). Обшивки мішковини (b) приколоти до двох великих мішковин кишень виворітним боком до лицьового боку, внутрішні зрізи обшивок пришити зигзагоподібними строчками, інші зрізи обшивок приметати (1).

Верхні і нижні зрізи обшивок зрізати по формі мішковини кишень. На лицьовому боці кожної пілочки на відстані 1 см (= ширина листочки в готовому вигляді) від лінії шва пришивання листочки «чарівною» кравецькою крейдою розмітити лінію суміщення листочки. Кожну листочку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Складену вдвічі листочку приметати зверху лінії шва пришивання листочки, сумістивши згин листочки з розміченою лінією суміщення, відкриті зрізи листочки спрямовані вгору. Листочку пришити по розмітці (2). 

 

 

Припуски шва пришивання листочки відвернути вниз і приколоти. Мішковину кишені з обшивкою приколоти до пілочки навпроти листочки зверху розміченої лінії шва пришивання мішковини, пришити (3).

 

 

Пілочку розрізати між швами, до кінців швів - навскоси, щоб на кінцях прорізу вийшли маленькі трикутники (4). При цьому не пошкодити листочку і мішковину кишені!

 

 

Листочку відвернути на проріз, мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Припрасувати. Мішковину кишені відвернути вгору і приколоти. Мішковину кишені без обшивки приколоти до припуску шва пришивання листочки (5)

 

 

і пришити до припуску впритул до шва пришивання листочки (6). 

 

 

Мішковини кишені відвернути вперед і сколоти (7).

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік і настрочити на кінці листочки і мішковину точно від кінців одного шва до кінців іншого шва (8). Мішковини кишені зшити і обметати разом. Мішковину кишені приметати до нижнього зрізу пілочки.

 

 

Кокетки спинки

Кокетки спинки приколоти до плечових зрізів пілочок лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 1). Пришити (9). Припуски швів розпрасувати. 

 

 

Пілочки з кокетками пришити до спинки

Пілочки з кокетками накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, пілочки приколоти до спинки від контрольних міток 2, кокетки приколоти до спинки. Пришити (10). Припуски швів розпрасувати.

 

 

Бейка горловини

Деталі бейки горловини скласти лицьовими боками, сколоти зовнішні зрізи. Зшити, почавши/закінчивши строчку точно біля розміченої лінії шва пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень - надсікти (11).

 

 

Бейку вивернути, край припрасувати. Зовнішню деталь бейки приколоти до пілочок і спинки від кутка до кутка, сумістивши поперечні мітки на бейці з поперечними мітками по зрізу горловини спинки. Пришити (12). В кутках припуски пілочок надсікти впритул до останніх стібків строчки (13). 

 

 

Пілочки приколоти до коротких зрізів зовнішньої деталі бейки від кутків до розміченої лінії краю борта (згин). Пришити (14).

 

 

Припуски швів пришивання бейки горловини зрізати до ширини по 1 см і розпрасувати, на ділянках заокруглень - надсікти в декількох місцях. Внутрішню деталь бейки горловини накласти зверху швів пришивання зовнішньої деталі бейки горловини, з лицьового боку приколоти точно в шви пришивання (15). З виворітного боку припуски зовнішньої і внутрішньої деталей бейки зшити впритул до швів пришивання (як показано для кишень, малюнок 6). 

 

 

Бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати. 

 

Пояс по нижньому зрізу блузона

Задню деталь пояса зшити з передніми деталями пояса (лицьовим боком до лицьового боку). Припуски швів розпрасувати. Пояс скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Відкриті зрізи пояса сколоти. Пояс приколоти, розтягуючи, до нижнього зрізу блузона (з лицьового боку), сумістивши бокові шви на блузоні і на поясі. При цьому припуски по зрізах бортів пілочок розкласти. Пришити. Припуски шва пришивання відвернути вгору. 

 

Застібка на блискавку

Для розмірів 38 і 44 застібку-блискавку вкоротити біля верхнього кінця по довжині зрізів бортів. Для всіх розмірів застібку-блискавку розкрити. Половинки застібки блискавки приколоти до припуску по зрізах бортів і до кінців пояса (верхніми боками вниз), сумістивши зубчики застібки-блискавки зі згинами. Верхні кінці тасьм застібки-блискавки виступають. Нижні кінці застібки-блискавки сумістити з нижнім краєм пояса по нижньому зрізу блузона. Половинки застібки-блискавки пришити до припуску на відстані по 5 мм від зубчиків (16), використовуйте для цього лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

Верхні кінці тасьми застібки-блискавки відвернути вниз, обігнувши зрізи. Припуски по зрізах бортів разом з половинками застібки-блискавки відвернути на виворітний бік, приколоти. З лицьового боку блузона краї бортів відстрочити на відстані 8 мм. З виворітного боку припуски по зрізах бортів, що виступають за краї тасьм застібки-блискавки, зрізати. 

 

 

Рукави

Передні частини рукавів накласти на середні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти передні рельєфні зрізи (контрольна мітка 5). Зшити. Ліктьові частини рукавів накласти на середні частини рукавів, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски швів розпрасувати. Кожен рукав скласти уздовж навпіл, сколоти нижні зрізи (контрольна мітка 7). Зшити. Припуски шва розпрасувати. На кожній манжеті зшити короткі зрізи лицьовими боками. Припуски шва розкласти. Манжету скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Відкриті зрізи сколоти. Манжету приколоти, розтягуючи, до нижнього зрізу рукава (лицьовий бік), сумістивши шов на манжеті з нижнім швом рукава. Манжету пришити. Припуски шва обметати разом і відвернути вгору. 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши нижній шов рукава з боковим швом блузона, а також поперечні мітки 8 на рукаві і пілочці (17).

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом блузона і сколоти. Окат рукава сколоти з проймою. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (18). 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня максі силуету ампір на бретелях-спагеті

Чарівно, романтично... Легка сукня в дусі хіпі на бретелях-спагеті , що зав'язуються, підкреслить...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Футболка з круглим вирізом і короткими рукавами

Футболка і дві трикотажних сукні в стилі колор-блокінг для дівчинки за однією викрійкою. ...

44.90 грн.

Жакет у байкерському стилі із коміром-стойкою

Багатообіцяючий дует: спортивний блузон на широкому поясі, з асиметричною застібкою, патами,...

39.90 грн.