Ілюстрований курс: брюки із поясом на зав'язках

Легкі, як ніжний бриз, різнокольорові, як квіткове поле: ці брюки - справжнє літо! Модель дуже проста у виконанні, тому її добре використовувати як основу домашнього гардеробу. Але якщо хочеться навіть на прогулянці містом почуватися комфортно у спекотний день, то ці брюки підійдуть якнайкраще. Хто досі має сумніви, чи пасуватиме ця модель до обраного стилю, може звернуться до нашого гіду і підібрати власний образ із цими просторими брючками. Ми публікуємо цей ілюстрований курс для новачків шиття, щоб довести: стильна обновка на літо - це легко та швидко!

 

                                                       Брюки 117 A Burda 5/2013

 

Розмір: 34 – 44

 

Довжина по боковому шву 102 см (верхній край брюк лежить на 4 см нижче талії).

 

Вам знадобиться:

шовковий атлас шириною 140 см: для розмірів 34, 36, 38 - 1,60 м, для розміру 40 - 1,65 м, для розмірів 42, 44 - 2,00 м;

клапоть флізеліну G 785 розміром бл. 5 х 5 см;

нитки для шиття;

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу, сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір burda, різець для переведення викрійки;

голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі брючні тканини.

 

Викрійка брюк рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями  і не забудьте про розмітку і написи. Накреслену на деталі 2 мішковину кишені (на зменшеному кресленні деталей викрійки позначена світло-сірим кольором) перезніміть як окрему деталь.

Екстра-порада: розмір брюк визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 90 см, розм. 36 = 94 см, розм. 38 = 98 см, розм. 40 = 102 см, розм. 42 = 104 см, розм. 44 = 106 см).

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Передня половинка брюк 2х

2 Бокова частина передньої половинки брюк, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

2 Мішковина кишені (окрема деталь) 2х

3 Задня половинка брюк 2х

Для обшивок прорізів куліски (а) і зав'язки (b) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені - ці деталі накресліть прямо на тканини.

а) 2 обшивки прорізів куліски довжиною по 7 см і шириною по 4 см;

b) 2 деталі зав'язки шириною по 7 см і довжиною по: розм. 34-40 - 75 см, розм. 42 і 44 - 80 см.

Всі дані наведені з урахуванням припусків.

 

Для розмірів 34-40 у шовковому атласі шириною 140 см.

 

 

Розміри 42,44  у шовковому атласі шириною 140 см.

 

 

 

1. Розкрій (для розмірів 34-40)

Тканину складіть удвічі лицьовим боком всередину. На тканину накладіть деталі 1, 2 і 3, а також мішковину кишені. Приколіть. Навколо деталей викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 5 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. На складеній вдвічі тканині накресліть обшивку прорізу куліски (а) і деталь зав'язки (b). Деталі викроїть. Для розмірів 42 і 44 деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки.

2. Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки (лінії швів і низу), а також лінії виточок переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копірувального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії суміщення, згинів і прорізів, а також лінії строчок для куліски переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

3. Прорізи

Смуги прокладки (шириною по 2 см і довжиною по 5 см) припрасуйте з виворітного боку до передніх половинок брюк зверху розмітки прорізів. Кожну обшивку прорізу куліски приколіть до передньої половинки брюк зверху розмітки прорізу лицьовим боком до лицьового боку. З виворітного боку прокладіть строчку навколо розміченої лінії прорізу на відстані 2 мм. Між строчками виконайте проріз, в кутках виконайте косі надсічки впритул до стібків. Обшивку відверніть на виворітний бік. Краї прорізу припрасуйте і відстрочіть в край.

 

 

4. Обшити входи у кишені

Мішковину кожної кишені складіть з передньою половинкою брюк лицьовими боками і приколіть (контрольна мітка 1). Пришийте уздовж входу в кишеню. Припуски шва зріжте до ширини 5 мм. Мішковину кишені відверніть на виворітний бік. Вхід в кишеню припрасуйте і відстрочіть від верхньої поперечної мітки в край.

5. Пришити бокові частини передніх половинок брюк

Кожну передню половинку брюк накладіть на бокову частину передньої половинки, сумістивши вхід в кишеню з розміченою лінією входу в кишеню, і приколіть (контрольна мітка 1). Вище оздоблювальної строчки входу в кишеню передню половинку брюк настрочити на бокову частину в край, від нижньої поперечної мітки строчку прокладіть в уже наявну оздоблювальну строчку. Біля поперечних міток щільною зигзагоподібною строчкою виконайте закріпи довжиною по бл. 5 мм.

6. Зшити мішковини кишень

Мішковини кожної кишені сколіть і зшийте. Припуски шва обметайте разом. Мішковіни кишені приметайте до бокового і верхнього зрізів передньої половинки брюк.

 

 

7. Бокові шви

Кожну передню половинку брюк складіть із задньою половинкою брюк лицьовими боками, сколіть бокові зрізи, сумістивши поперечні мітки і лінії шва. Зшийте. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на задню половинку брюк.

 

 

8. Крокові шви

Одну половинку брюк складіть уздовж лицьовим боком  всередину. Сколіть крокові зрізи, сумістивши лінії шва і поперечні мітки. Зшийте. Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на задню половинку брюк. На кожній половинці брюк обметайте передній і задній середні зрізи.

 

 

9. Середній шов

Одну половинку брюк виверніть виворітним боком всередину і вкладіть в іншу половинку брюк лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть передні і задні середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зшийте. Половинки брюк виправіть. Припуски шва розпрасуйте від верху до початку крокового заокруглення.

10. Верхній край брюк

Припуск по верхньому зрізу брюк обметайте і відверніть на виворітний бік по лінії згину. Припрасуйте. З лицьового боку прокладіть строчку по розмітці для куліски. Краї прорізів куліски, що лежать ближче до лінії середини переду, настрочіть, проклавши строчки в уже наявні оздоблювальні строчки прорізів.

 

 

11. Зав'язки

Деталі зав'язки складіть лицьовими боками, з одного боку зшийте короткі зрізи на відстані 5 мм. Припуски шва розпрасуйте. Зав'язку складіть уздовж навпіл і зшийте з припусками шириною 1 см, залишивши в шві відкритою невелику ділянку для вивертання. На кутках припуски зріжте навскоси. Зав'язку виверніть і припрасуйте. Відкриту ділянку шва зашийте. Зав'язку вставте в куліску.

 

12. Підгин низу

Припуски на підгин низу запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 3,5 см і заметайте. З лицьового боку нижні краї половинок брюк відстрочіть на відстані по 3 с

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

Переклад: Олена Рапова

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза з рукавами кімоно

Дуже сексуально: простора довга блуза з кулісками в плечових швах і обтислі брюки з одворотами на...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця-олівець з накладними кишенями

Не лише яскравий колір притягує погляди до цієї спідниці-олівець. Такі деталі, як великі накладні...

49.9 грн.

Топ розкльошений з асиметричним низом

У цьому розкльошеному топі з асиметричним низом, пошитому з переливчастої двобічної...

49.9 грн.