0
Акція 1+1=3

Між краплинками: шиємо сукню-футляр з фігурними вирізами

Ось і прийшов час невимушеного стилю, яскравих принтів і спокусливих деталей. Скроєна точно по фігурі сукня-футляр з привабливими краплеподібними прорізами уздовж горловини нікого не залишить байдужим. Навіть на спинці у неї глибоке декольте теж у формі краплі. Шліца на спідниці забезпечить необхідну свободу при русі. Чудовий вибір для теплих днів!

 

Сукня 112 Burda 6/2016

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: бавовняний атлас, що розтягується в поперечному напрямі, 1,70 м шириною 145 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,50 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 1 маленький ґудзик.

 

Рекомендовані тканини: тільки біеластичні або такі, що розтягуються в поперечному напрямі, платтяні тканини.

 

Паперова викрійка: переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Для шаблону (деталь 9) більш щільний папір складіть навпіл. Шаблон накладіть на папір, сумістивши середину шаблону зі згином паперу. Переведіть на папір контури краплеподібних вирізів і лінію горловини. Шаблон виріжте і розкладіть.

 

 


Екстра-порада: процес розкрою можна значно спростити, перезнявши деталі 5 і 6 двічі.


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Ліф переду зі згином 1х

2 Ліф спинки 2х

3 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

4 Заднє полотнище спідниці 2х

5 Бейка горловини переду зі згином 2х

6 Бейка горловини спинки 4х

7 Обшивка переду зі згином 1х

8 Обшивка спинки 2х

Інші деталі: а) повітряна петля (розкрій за косою) довжиною 6 см і шириною 3 см.

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1, 3, 5 і 7 накладіть на тканину до згину, деталь 7 - стороною з написами вниз. Накладіть деталі 2, 4, 6 і 8. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Повітряну петлю (А) довжиною 6 см і шириною 3 см накреслити прямо на тканині.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть навпіл клейовим боком всередину. Деталі 5 і 7 накладіть на флізелін до згину, потім накладіть деталі 6 і 8. Приколіть. За всіма зрізами накресліть припуски на шви шириною 1,5 см. Деталь викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку зовнішніх деталей бейок горловини, а також обшивок переду і спинки.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі складіть ще раз лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину, приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), за виключенням лінії напряму поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою з основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На переді лінію середини переду і лінію горловини, на частинах спинки лінії горловини переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Розмітка вирізів горловини переду

Шаблон для розмітки краплеподібних вирізів горловини переду накладіть з виворітного боку на ліф переду, сумістивши зріз горловини шаблону з розміченою лінією горловини, а також лінії середини переду. Шаблон приколіть. Контури вирізів горловини переду обведіть кравецькою крейдою або олівцем.

 

 

5. Виточки

Ліф переду, частини ліфа спинки і полотнища спідниці складіть по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину, сумістивши лінії виточки. Сколіть лінії виточки. Виточки зшийте від широкого кінця до вершини. Біля вершини виточки закріпку не виконуйте, а туго зв'яжіть нитки строчки. Глибини нагрудних виточок зріжте до ширини по 1 см, обметайте і запрасуйте вниз. Глибини виточок частин ліфа спинки запрасуйте вниз, полотнищ спідниці - вгору.

 

 

6. Виріз горловини переду, пройми

Обшивку переду накласти на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши зрізи горловин і пройм. Приколіть. З боку ліфа переду уздовж контурів краплеподібних вирізів горловини, а також уздовж зрізів пройм переду прокладіть строчки. Припуски швів зріжте близько до строчок, на ділянках заокруглень виконайте надсічки в декількох місцях. Біля кожної пройми обшивку відверніть в бік і настрочіть на припуски шва близько до шва. Обшивку переду відверніть на виворітний бік, краї припрасуйте.

 

 

7. Горловини і пройми спинки

Обшивки спинки накладіть на частини ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши зрізи горловин і пройм. Прокладіть строчки уздовж заокруглених зрізів горловин, а також зрізів пройм. Припуски швів зріжте близько до строчок, на ділянках заокруглень виконайте надсічки в декількох місцях. Біля кожної пройми обшивку відверніть в бік і настрочіть на припуски шва близько до шва. Обшивки спинки відверніть на виворітний бік, краї припрасуйте.

 

 

8. Плечові шви, зметати зрізи горловин

Плечові зрізи ліфа переду і частин ліфа спинки сколіть лицьовими боками (контрольна мітка 1), далі сколіть плечові зрізи обшивок переду і спинки. Виконайте плечові шви. Припуски швів зріжте близько до строчок і розпрасуйте. Обшивки відверніть на виворітний бік, зрізи горловин сукні і обшивки зметайте.

 

 

9. Зовнішня бейка горловини

На дубльованих і не дубльованих прокладкою деталях бейки горловини зшийте плечові зрізи, контрольна мітка 2. Припуски швів розпрасуйте. Дубльовану прокладкою зовнішню бейку горловини приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви, при цьому за допомогою шаблону перевірте розташування перемичок горловини переду. Припуски на кінцях бейки горловини виступають за краї вирізу горловини спинки. Бейку пришийте. Припуски шва пришивання зріжте до ширини 5 мм і запрасуйте на бейку горловини.

 

 

 

10. Повітряна петля

Смугу тканини для повітряної петлі складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 3 мм від згину прокладіть строчку. Кінці ниток строчки коротко не зрізайте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Кінці ниток строчки протягніть у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Для вивертання голку протягніть вушком вперед через рулик. З рулика сформуйте повітряну петлю. Петлю приколіть до лівого заднього кінця зовнішньої бейки горловини з лицьового боку, сумістивши кінці петлі з краєм припуску. Петлю приметайте.

 

 

11. Внутрішня бейка горловини

Внутрішню бейку горловини накладіть на пришиту зовнішню бейку горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Прокладіть строчку уздовж зрізу горловини і задніх коротких зрізів бейки. Припуски шва зріжте до ширини 5 мм, на кутках - навскоси, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Припуски по внутрішньому зрізу бейки зріжте до ширини 5 мм. Внутрішню бейку відверніть на виворітний бік, край припрасуйте. Внутрішній зріз бейки підверніть і пришийте над швом пришивання. До правого заднього кінця бейки горловини пришийте ґудзик відповідно до повітряної петлі.

 

 

12. Пришити полотнища спідниці

Ліф переду накладіть на переднє полотнище спідниці, частини ліфа спинки - на задні полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6). Сколіть зрізи талії. Зшийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте вгору.

 

 

13. Бокові шви

Біля бокових зрізів обшивки переду і спинки ще раз відверніть вгору. Частини спинки накладіть на перед лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістивши шви талії. Далі сколіть бокові зрізи обшивок переду і спинки. Виконайте бокові шви. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на перед. Обшивки знову відверніть вниз. Нижній зріз обшивки обметайте і пришийте до припуску бокових швів. Припуски по середніх зрізах частин спинки і обшивки шліци обметайте.

 

 

14. Потайна застібка на блискавку

На припусках по середніх зрізах задніх полотнищ спідниці біля міток розрізу для потайної застібки на блискавку (верхні мітки) виконати надсічки довжиною по 5 мм. Обшивки спинки відверніть вгору. Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком на праву частину спинки уздовж краю розрізу на відстані 5 мм від краю припуску, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з краєм горловини спинки. Потайну застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (надсічка) спеціальною лапкою швейної машини. Голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

Потайну застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки накладіть на ліву частину спинки уздовж краю розрізу, вгорі приколіть. Потайну застібку-блискавку знову розкрийте, іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришийте до мітки розрізу (стрілка). Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Обшивки спинки знову відверніть вниз, підверніть і пришийте до тасьм потайної застібки-блискавки.

 

 

15. Середній шов по спинці

Частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи від мітки шліци впритул до швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому вільний нижній кінець застібки-блискавки відверніть до країв припусків. Виконайте середній шов по спинці. Припуск шва розпрасуйте від верху, не доходячи бл. 5 см до кінця шліци.

 

 

16. Шліца

Припуски по краях шліци запрасуйте на ліве заднє полотнище спідниці і, щоб не виконувати надсічку, вище шліци припуск правого заднього полотнища спідниці запрасуйте на виворітний бік навскоси. Припуски по зрізах обшивки шліци і припуску під шліцу запрасуйте на виворітний бік і настрочіть. З лицьового боку ліве заднє полотнище спідниці відстрочіть біля верхнього кінця шліци по розмітці навскоси, закріплюючи припуск під шліцу.

 

 

17. Підгин низу

Обшивку лівого краю шліци ще раз розкладіть. Припуск на підгин низу сукні обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Обшивку шліци відверніть на виворітний бік і пришийте до підгину низу.

 

 

Фото: U2/Улі Глаземан. Ілюстрації: Патриція Рупп. Текст: Маріанна Симон.

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка