0
Акція 1+1=3

На всі випадки: шиємо блузку з коміром-бантом

Елегантна блузка з манжетами і класичним коміром підійде як для роботи, так і для урочистих випадків. Одна модель може бути з різним настроєм: мила з принтом у котиках, трошки хижа із тканини з малюнком "під леопарда" і офісна білого кольору з контрастним кантом. Родзинка - знімний бант, який за бажанням може виконати і роль пояса, що зав'язується.

 

В ілюстрованому курсі Burda показано, як шити рукави з розрізами і на манжетах, вшивати комір зі стойкою і пришивати кант.

 

Блузка 103 B Burda 6/2017   Блузка 103 C Burda 6/2017   Блузка 103 A Burda 6/2017

 

Розмір: 34 – 44

 

Рекомендовані тканини: легкі блузочні тканини.

 

Вам знадобиться:

Блуза А: крепова тканина з принтом 1,90-1,90-1,90-1,95-1,95-1,95 м шириною 140 см.

Блуза В: шовковий крепдешин 1,90-1,90-1,95-1,95-1,95-2,00 м шириною 135 см; флізелін G 785; контрастний за кольором кант 3,50 м; 10 ґудзиків для самостійного обтягування діаметром по 8 мм; лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

Блуза С: крепова тканина з принтом 1,90-1,90-1,90-1,95-1,95-1,95 м шириною 145 см.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець; ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття; лапка швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів.

 

Викрійка блузки рожевого кольору, тому її легко знайти на аркуші викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Виріжте деталі паперової викрійки. На деталі 1 мітки петель поставлені для розміру 34. Для розмірів 36-44 мітку верхньої петлі поставте на такій же відстані від зрізу горловини, як для розміру34. Позначка нижньої петлі підходить для всіх розмірів. Мітки інших петель поставте між верхньою і нижньою мітками з однаковими інтервалами.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Пілочка 2х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

4 Манжета 4х

5 Підборти 2х

6 Комір зі згином 2х

7 Стойка коміра зі згином 2х

8 Кишеня 2х

9 Знімний комір-бант 2х

Інші деталі, включаючи припуски:

а) стойка коміра-банта довжиною 38-39-40-41-42-43 см і шириною 9 см;

b) 2 косі бейки для окантовки розрізів рукавів довжиною по 23 см і шириною по 3 см;

с) планка кишені довжиною 23 см і шириною 9 см.

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно із планом розкладки і приколіть, при цьому деталі 2, 6 і 7 - до згину. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по усіх зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі а, b, с накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині. Всі деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі 4-7 накладіть на флізелін, як показано на малюнку, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте припуски шириною 1,5 см по усіх зрізах. Деталь с накресліть на прокладці за допомогою олівця. Деталі 4, 6 і 7 накресліть двічі. Всі деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі ще раз складіть лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. Інструкцію виробника). Лінії середини переду і лінії суміщення кишень (ліва пілочка) переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Кишеня з планкою

Кант приметайте уздовж верхнього зрізу однієї деталі кишені (лицьовий бік), як показано на малюнку. Потовщена частина канта лежить на деталі, а пласка - на припуску. Деталі кишені сколіть лицьовими боками. Зшийте зрізи кишені, як на малюнку. Припуски шва зріжте близько до строчки. Кишеню виверніть і припрасуйте. Планку кишені приколіть до верхнього зрізу кишені лицьовим боком до лицьового боку і пришийте впритул до канта, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Планку запрасуйте вгору. Припуск по іншому поздовжньому зрізу планки запрасуйте на виворітний бік.

 

 

5. Настрочити кишеню

Планку кишені складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях планки зшийте короткі зрізи. Припуски швів зріжте близько до строчок. Планку виверніть, припрасуйте. Внутрішній запрасований зріз планки пришийте вручну над швом пришивання планки. Кишеню наметайте на ліву пілочку за розміткою і настрочіть у край.

 

 

6. Плечові шви (зміщені на пілочки) з кантами

Від канта відріжте 2 відрізки, рівних довжині плечових зрізів пілочок. Канти пришийте вздовж плечових зрізів пілочок так, щоб пласкі частини кантів лежали на припусках. Потовщені частини кантів лежать на деталях близько до розмічених ліній плечових швів. Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіль і зшийте плечові зрізи, проклавши строчки в уже наявні строчки пришивання кантів. Використовуйте при цьому лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте на спинку.

 

 

7. Бокові шви

Бокові шви виконайте французьким швом або подвійним, припуски швів при цьому заховані в швах. Пілочки спочатку накладіть на спинку виворітним боком до виворітного боку, сколіть бокові зрізи, зшийте з припусками шириною 7 мм. Припуски швів розпрасуйте. Потім пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, шви лежатимуть у згинах. Згини вистрочити на відстані по 7 мм. Припуски швів запрасуйте на спинку.

 

 

8. Підгин низу

Припуск на підгин низу запрасуйте на виворітний бік, підверніть вдвічі, заколіть і застрочіть у край.

 

 

9. Борти з кантами

Канти пришийте вздовж зрізів бортів пілочок. Нижні кінці кантів відверніть до країв зрізів бортів, як показано на рисунку. Внутрішні зрізи підбортів обметайте. Припуски по нижніх зрізах підбортів запрасуйте на виворітний бік. Підборти приколіть до зрізів бортів лицьовим боком до лицьового боку і пришийте, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Підборти відверніть на виворітний бік і приметайте. Нижні кінці підбортів пришийте вручну до нижнього краю блузки, верхні кінці - до припусків плечових швів.

 

 

10. Комір зі стойкою

Кант пришийте вздовж зовнішніх зрізів верхнього коміра. Обидві деталі коміра сколіть, зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Комір виверніть, припрасуйте. Припуск по зрізу вшивання однієї деталі стойки (контрольна мітка 4) запрасуйте на виворітний бік. Цю деталь стойки приколіть до верхнього коміра лицьовим боком до лицьовим боком (контрольна мітка 3). Іншу деталь стойки приколіть аналогічно з іншого боку коміра. Зрізи деталей стойки зшийте, закріплюючи комір. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутах - навскіс. Стойку виверніть, припрасуйте.

 

 

11. Вшити комір

Зовнішню стойку коміра приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 4), вшийте в горловину. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень на припусках шва вшивання виконайте надсічки, припуски шва запрасуйте на стойку коміра. Запрасований зріз внутрішньої стойки приметайте так, щоб він виступав за шов вшивання зовнішньої стойки на бл. 1 мм. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов вшивання зовнішньої стойки коміра.

 

 

12. Розрізи рукавів

На рукавах виконайте розрізи за розміткою. Краї кожного розрізу розкладіть в пряму лінію, приколіть і пришийте якомога ближче до одного поздовжнього зрізу косої окантовувальної бейки. Бейку відверніть на виворітний бік, обігнувши зрізи, підверніть і приколіть над швом пришивання, пришийте в край. Ширина окантовки в готовому вигляді 7 мм. Краї розрізу складіть лицьовими боками. Біля верхнього кінця розрізу бейку з виворітного боку зшийте навскіс, як виточки.

 

 

13. Манжети

Окантовки передніх країв розрізів рукавів відверніть на виворітний бік, приколіть. Уздовж нижніх зрізів рукавів закладіть і заколіть складки у напрямі міток-стрілок. Виконайте шви рукавів французьким швом (див. крок 7). Канти пришийте вздовж зовнішніх зрізів двох деталей манжет. Припуски по зрізах пришивання двох інших деталей манжет запрасуйте на виворітний бік. Кожну деталь манжети без канта приколіть до деталі манжети з кантом лицьовим боком до лицьового боку, зрізи зшийте. Припуски швів зріжте близько до строчок. Манжети виверніть і припрасуйте.

 

 

14. Пришити манжети

Манжети приколіть до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку, пришийте. Припуски швів зріжте близько до строчок і запрасуйте на манжети. Запрасовані внутрішні зрізи манжет приметайте так, щоб вони виступали за шви пришивання на ширину по бл. 1 мм. З лицьового боку прокладіть строчки точно у шви пришивання манжет.

 

 

15. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми, при цьому сумістіть: поперечні мітки 8 на рукаві і на пілочці, шов рукава з боковим швом і поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом. Вшийте рукав, припосадьте його рівномірно по окату так, щоб не утворилися складки. Припуски шва зріжте близько до строчки і обметайте разом. По окату припуски шва вшивання запрасуйте на рукав.

 

 

16. Петлі, ґудзики

На правій поличці і на правому кінці стойки коміра від лінії середини переду обметайте поперечні петлі за розміткою. Додатково на передніх кінцях манжет обметайте по петлі. Ґудзики обтягніть тканиною (див. інструкцію виробника на упаковці). Порада: також ви можете здати ґудзики в майстерню для обтягування або використати маленькі перлинні ґудзики. Пришийте ґудзики.

 

 

17. Комір-бант

Деталі коміра-банта складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи зшийте, як показано на рисунку. Припуски швів зріжте близько до строчок, на кутах - навскіс. Деталі коміра-банта виверніть і припрасуйте. На деталях коміра-банта закладіть і заколіть складки у напрямі міток-стрілок.

 

 

18. Стойка коміра-банта

На деталі стойки коміра (а) припуски по коротких зрізах запрасуйте на виворітний бік на ширину по 1,5 см. Стойку складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Відкриті зрізи зшийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва зріжте близько до строчки. Стойку коміра-банта виверніть, припрасуйте. Деталі коміра-банта вкладіть у відкриті кінці стойки коміра і приколіть. Кінці стойки зшийте в край, закріплюючи деталі коміра-банта.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАССБЕНДЕР.

 

0
Поділитись: