0

Пуловер у стилі "Гра престолів"

Ця «в'язана» модель з кокеткою, широким коміром, вузькими рукавами і асиметричним низом нагадує костюми з фільму «Гра престолів».

 

                                                    Пуловер 109  A  Burda 10/2015 

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться:

в'язане полотно з валяним виворітним боком шириною 145 см: розміри 34, 36, 38 - 1,95 м, розміри 40, 42, 44 - 2,00 м;

1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання;

флізелін формбанд;

нитки для шиття.

Крім того:

шовковий папір д ля переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу;

сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки;

голка швейної машини і ручна голка для шиття.

Рекомендовані тканини:в’язані полотна.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лініїі дані саме для моделі 109.

Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 =92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на в’язаному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Кокетка переду, суцільнокроєна з коміром і обшивкою, із згином 1х

2 Кокетка спинки, суцільнокроєна з коміром і обшивкою, із згином 1х

3 Перед 2х

4 Спинка 2х

5 Рукав 2х

 

 

1. Розкрій кокеток

Від однієї пруги відміряйте в бік середини в'язаного полотна 72 см і розмітьте булавками (лицьовий бік). Потім в'язане полотно складіть лицьовим боком всередину, сумістивши пруги біля поставлених міток. Деталі паперової викрійки 1 і 2 накладіть на складене вдвічі в'язане полотно на згині. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: по бокових та нижніх зрізах кокеток - 1,5 см, припуски по внутрішніх зрізах суцільнокроєних обшивок не передбачені. Деталі викроїть.

 

2. Розкрій інших деталей

В'язане полотно, що залишилося, складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі 3, 4 і 5 накладіть на в'язане полотно. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно прузі/згину в'язаного полотна. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу пуловера і низу рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Не забудьте про бокові скоси припусків на підгин низу рукавів і по середніх зрізах переду/спинки.

3. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів) і лінію суміщення планки на деталі 1 переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою копіювального паперу і зубчастого коліщатка. На деталях 1 і 2 лінії середини переду і спинки, а також лінії згинів обшивок переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками. Біля мітки розрізу для потайної застібки на блискавку на краях припусків виконайте надсічку довжиною 5 мм.

4. Флізелін формбанд

Флізелін формбанд припрасуйте до припусків так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані 1,5 см (= ширина припуску) від країв припусків: уздовж нижніх зрізів деталей 1 і 2, а також уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку до лінії згину обшивки, уздовж зрізів пройм деталей 3 і 4.

5. Середні шви по переду і спинці

Частини переду і спинки складіть відповідно лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте.

6. Бокові шви і шви рукавів

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть поздовжні зрізи рукава (контрольна мітка 3). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Рукави приколіть до зрізів пройм (контрольна мітка 4), сумістивши поперечні мітки 5 на переді і на рукавах, а також бокові шви і шви рукавів. Рукави вшийте. Припуски кожного шва обметайте разом.

7. Потайна застібка на блискавку 1

Потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком на кокетку спинки на відстані 5 мм від краю розрізу, сумістивши верхні зубчики потайної застібки-блискавки з лінією згину обшивки. Застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу (спеціальна лапка швейної машини для пришивання потайних застібок-блискавок). При цьому верхні кінці тасьм потайної застібки-блискавки залиште вільними. Голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

8. Потайна застібка на блискавку  2

Застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки накладіть верхнім боком на кокетку переду уздовж краю розрізу, вгорі приколіть. Потайну застібку-блискавку знову розкрийте, іншу тасьму потайної застібки-блискавки пришийте до мітки розрізу. Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте.

9. Бокові шви кокетки

Кокетки переду і спинки складіть лицьовими боками, сколіть праві бокові зрізи і ліві бокові зрізи нижче потайної застібки на блискавку (контрольна мітка 1), при цьому кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків. Зшийте, виконавши лівий боковий шов кокетки впритул до останніх стібків шва пришивання потайної застібки-блискавки. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Вище потайної застібки на блискавку припуски суцільнокроєної обшивки запрасуйте на виворітний бік. Внутрішній зріз обшивки обметайте.

10. Обшивка коміра

Обшивку коміра відверніть по лінії згину на виворітний бік, згин припрасуйте. Запрасовані зрізи обшивки приколіть до тасьм потайної застібки-блискавки і пришийте вручну. Біля іншого шва кокетки внутрішній зріз обшивки пришийте до припуска шва декількома стібками

11. Пришити кокетку

Кокетку вкладіть в пуловер лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши нижній зріз кокетки з верхнім зрізом пуловера. Деталі сколіть (контрольна мітка 6), сумістивши лінії середини переду і спинки відповідно із середніми швами по переду і спинці, а також бокові шви кокеток з поперечними мітками на рукавах. Прокладіть строчку вздовж розміченої лінії шва. Припуски шва розпрасуйте і обметайте.

 

12. Підгин низу

Припуски на підгин низу пуловера і рукавів обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну.

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: КАРІН НІРІНГ. ТЕКСТ: МАРІАННА СІМОН.

Переклад: Олена Рапова

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Судячи з ілюстрованого курсу, такий пуловер шити не важко. І буде дійсно річ трохи середньовічна, трохи з "Престолів".

Цікавий пуловер. І шиється доволі просто. Теж на нього заглядалась. З ілюстрованим курсом пошити становиться ще приємніше та простіше.

Хіт продажу