Шиємо легке пальто в стилі Грейс Келлі

Стиль принцеси Монако Грейс Келлі коротко можна визначити трьома словами: елегантність, вишуканість, аристократизм. Основа "аристократичності" гардеробу - це простота і елегантність одягу. Цим канонам цілком відповідає наше приталене двобортне пальто з добротної шерстяної тканини, з відкладним максі-коміром. Воно точно прийшлося б до смаку знаменитій актрисі. А пошити його за допомогою ілюстрованого курсу може кожна з нас. Отже, приготуйте необхідні матеріали, шийте і почувайтеся в новому пальті як королівська особа!

 

                                                        Пальто 111 Burda 11/2014

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: шерстяний велюр 2,75-2,75-2,75 -2,80-2,80 м шириною 150 см; підкладкова тканина 1,80 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 1,80 м шириною 90 см; флізелін формбанд; клапоть м'якого волюменфліза або ватину розміром бл. 15 х 20 см, 2 великі ґудзики, 1 плаский ґудзик для внутрішньої застібки.

 

 

Рекомендовані тканини: легкі ворсовані шерстяні або змішані пальтові тканини.

 

Паперова викрійка

Перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 111. З деталей 1 і 5 частини підборта перезняти як окремі деталі і склеїти по поперечних зрізах (див. план розкладки).

 


Важливо: на деталі 7 зверніть увагу на різні лінії для правого і лівого країв шліци. Але спочатку обидві нижні середні частини спинки викроїти однаково зі складеної вдвічі тканини.


 

Плани розкладки

Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Зверніть увагу на напрям ворсу велюру!

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною: на підгин низу пальта і низу рукавів - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Розкрій

1 Середня верхня частина пілочки 2х

1 + 5 Підборт 2х

2 Бокова верхня частина пілочки 2х

3 Середня верхня частина спинки 2х

4 Бокова верхня частина спинки 2х

5 Середня нижня частина пілочки 2х

6 Бокова нижня частина пілочки 2х

7 Середня нижня частина спинки 2х

8 Бокова нижня частина спинки 2х

9 Верхня частина рукава 2х

10 Ліктьова частина рукава 2х

11 Комір зі згином 2х

12 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

 

Прокладка

Див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково прокладкою дублювати припуски на підгин низу.

 

Лінії швів і розмітка

Деталі, дубльовані прокладкою, знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Лінії середини переду, а також лінії згинів (шліца) перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

Підкладка

Підготовка паперової викрійки: Деталі підкладки викроїти за вирахуванням ширини підбортів/обшивки. Для цього деталь паперової викрійки 12 накласти уздовж зрізу горловини деталі 3, уздовж внутрішнього зрізу обшивки накреслити лінію підкладки. Паперову викрійку середньої верхньої частини спинки розрізати по накресленій лінії, верхня частина не буде потрібна. Деталі 1 і 5 розрізати уздовж розмічених ліній підбортів. З деталі 7 зрізати припуск по краю шліци.

 

Розкрій

1 Середня верхня частина пілочки 2х

2 Бокова верхня частина пілочки 2х

3 Середня верхня частина спинки 2х

4 Бокова верхня частина спинки 2х

5 Середня нижня частина пілочки 2х

6 Бокова нижня частина пілочки 2х

7 Середня нижня частина спинки 2х

8 Бокова нижня частина спинки 2х

9 Верхня частина рукава 2х

10 Ліктьова частина рукава 2х

 

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки

Кожну середню верхню частину пілочки скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколоти лінії виточки. Виточки зшити, почавши строчку від рельєфного зрізу і закінчивши біля вершини виточки. Біля вершини виточки строчку не виконувати, а нитки строчки туго зв'язати (1). Глибину виточки запрасувати вниз. 

 

 

Середній шов верхньої частині спинки

Середні верхні частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати. 

 

Середній шов нижньої частини спинки і шліца

Середні нижні частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від верху до мітки шліци. Зшити, залишивши відкритою шліцу. Припуски шва розпрасувати, суцільнокроєну обшивку лівого краю шліци запрасувати на виворітний бік. Припуск під шліцу правого краю шліци відвернути на ліву середню нижню частину спинки і, щоб не виконувати надсічки, вище шліци припуск правої середньої нижньої частини спинки запрасувати на виворітний бік навскоси. Суцільнокроєну обшивку припуску під шліцу запрасувати на виворітний бік і припрасувати. Обшивку лівого краю шліци зрізати на відстані 1,5 см від лінії ЛІВИЙ КРАЙ шліци (2).

Ліву середню нижню частину спинки відстрочити вище шліци по розмітці навскоси, закріплюючи припуск під шліцу.

 

 

Рельєфні шви

Бокові верхні частини пілочок накласти на середні верхні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Бокові нижні частини пілочок скласти із середніми нижніми частинами пілочок лицьовими боками, рельєфні зрізи сколоти (контрольна мітка 5). Зшити (3).

Бокові верхні частини спинки накласти на середню верхню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Бокові нижні частини спинки скласти із середньою нижньою частиною спинки лицьовими боками, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски швів розпрасувати. 

 

 

Поперечні шви

Верхні частини пілочок накласти на нижні частини пілочок, верхню частину спинки накласти на нижню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти поперечні зрізи (контрольні мітки 7 і 8). Зшити. Припуски швів розпрасувати. 

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити (4). Припуски швів розпрасувати. 

 

 

Нижній комір

Нижній комір (= деталь коміра зі стрілкою напряму поздовжньої нитки від зовнішнього зрізу до зрізу пришивання) приколоти до зрізу горловини пальта лицьовим боком до лицьового боку. Комір вшити в горловину (5). Припуски шва зрізати до ширини 1 см і розпрасувати. 

 

 

Бокові шви

Пілочки скласти зі спинкою лицьовими боками, сколоти бокові зрізи, сумістивши поперечні шви. Зшити. Припуски швів розпрасувати. 

 

Рукави

Ліктьові частини рукавів накласти на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти ліктьові зрізи (контрольні мітки 10). Зшити (6). 

 

 

Припуски швів розпрасувати. Для призборювання оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати (7).

Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти передні зрізи рукава (контрольна мітка 11). Зшити. Припуски шва розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечну мітку на ліктьовій частині рукава з боковим швом пальта, а також поперечні мітки 12 на верхній частині рукава і на проймі (8).

 

 

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати в пройму з боку рукава (9) і вшити. 

 

 

З волюменфлізу або ватину викроїти 2 смуги довжиною по 20 см і шириною по 6 см, кінці смуг заокруглити. Кожну смугу волюменфлізу/ватину приколоти з боку рукава по окату, сумістивши середину смуги зі швом вшивання рукава. Смугу пришити вручну до припуску шва вшивання рукава близько до шва (10). Припуски шва вшивання рукава з волюменфлізом/ватином відвернути по окату рукава на рукав. 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу пальта запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати. 

 

Підкладка, підборти з обшивкою горловини спинки і верхній комір

Середні зрізи середніх верхніх частин спинки підкладки зшити з припусками шириною 1 см. По лінії середини спинки застрочити складку на вільне облягання від верхнього і нижнього зрізів на довжину по бл. 5 см (11).

Глибину складки запрасувати в один бік. На середній нижній частині спинки підкладки виконати середній шов вище мітки шліци. На підкладці зшити виточки, виконати рельєфні і поперечні шви. Пілочки підкладки приколоти до підбортів, спинку підкладки приколоти до обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришити. Припуски швів запрасувати на підкладку. Виконати плечові шви. Припуски швів розпрасувати.

Верхній комір вшити в горловину підбортів і обшивки горловини спинки так само, як нижній комір в горловину пальта. На підкладці виконати бокові шви. На рукавах підкладки виконати шви, вшити рукави підкладки. 

 

 

До пальта пришити підкладку

Підборти, обшивку горловини спинки і підкладку накласти на пальто лицьовим боком до лицьового боку. Точно сколоти шви вшивання комірів, підборти приколоти до зрізів бортів пальта (12), при цьому припуск на підгин низу пальта ще раз відвернути вниз. 

 

 

Щоб кутки коміра готового пальта не відверталися вгору, нижній комір перегнути і зовнішні зрізи комірів сколоти, не доходячи по бл. 5 см до кутків, при цьому лінії швів не збігатимуться (13). 

 

 

Потім перегнути кутки і сколоти зрізи комірів, що залишилися (14). З боку пілочок і нижнього коміра прокласти строчку уздовж зрізів бортів і коміра. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Припуски шва пришивання підбортів розпрасувати від нижнього зрізу на довжину по бл. 10 см. Припуск на підгин низу пальта знову відвернути на виворітний бік. Підборти, обшивку горловини спинки і підкладку вкласти в пальто виворітним боком до виворітного боку. Краї бортів і комір припрасувати. Ще раз точно сколоти шви вшивання комірів. З лицьового боку пальта уздовж горловини спинки прокласти ручні стібки шва «назад голку» точно в шов пришивання коміра.

 

 

Біля верхнього кінця шліци сколоти середні шви спинки пальта і спинки підкладки. На шліці припуски на підгин низу пальта відвернути вниз. Один зріз підкладки підвернути і приколоти до обшивки припуску під шліцу правого краю шліци. Інший зріз підкладки зрізати, не доходячи 1 см до краю припуску під шліцу (згин). У верхньому кутку виконати косу надсічку довжиною 1 см (15). 

 

 

Поздовжній зріз підкладки підвернути і приколоти до обшивки лівого краю шліци. Біля верхнього кінця шліци підкладку підвернути і приколоти до припуску під шліцу (16).

Підкладку пришити вручну, не закріплюючи пальто. Або: просунути руку між пальтом і підкладкою, з одного боку захопити сколені поздовжні зрізи обшивки шліци і підкладки і витягнути їх назовні. Зрізи зшити максимально близько до верхнього кінця шліци. Край шліци виправити. Потім аналогічно зшити сколені зрізи з іншого боку, інший край шліци виправити. Біля верхнього кінця шліци підкладку пришити вручну. 

 

 

Припуск на підгин низу пальта знову відвернути на виворітний бік, пришити вручну незатягнутими стібками. Нижній зріз підкладки підвернути уздовж нижнього краю пальта, відтягнути м'якою дугою вгору і приколоти до підгину низу. Підкладку і підборти пришити вручну (17).

Рукави підкладки підвернути і пришити до підгину низу рукавів пальта. Зайву тканину підкладки відвернути вниз, згин злегка припрасувати. 

 

 

Застібка

На обох пілочках обметати петлі, на лівій пілочці для ґудзика для внутрішньої застібки. До лівої пілочки один великий ґудзик пришити відповідно до петлі правої пілочки, інший великий ґудзик - по розмітці. Плаский ґудзик для внутрішньої застібки пришити з внутрішнього боку правої пілочки.

 

 

Подобається  1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

  Дякую за такий детальий та зрозумілий майстер-клас! При пошитті пальто  став в нагоді.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня-футляр відрізна по талії

Трикотажне плаття-футляр без рукавів щільно облягає фігуру, тому, щоб із задоволенням носити цю...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Пальто з рельєфними швами

Двобортне пальто довжиною до щиколотки, з великим коміром і такими ж лацканами надасть вам дуже...

39.90 грн.

Сумка-вузлик

Модна сумка має бути ще й практичною! Найкращий доказ - наша модель із сяючої металізованої...

0 грн.