0

Шиємо стильну блузу з пишними рукавами

Простий крій довгої блузи з пишними рукавами з еластичними кулісками знизу дуже нагадує традиційну українську вишиванку. На великих деталях без зайвих рельєфних швів можна вільно розташувати вишитий мотив або, для прискорення роботи, нашити готові вишиті тасьми. 

 

Унікальність ілюстрованого курсу Burda в тому, що для цієї нескладної на вигляд моделі покроково описано і показано найдрібніші швейні етапи і вузли. На власний смак ви можете вибрати трохи коротшу модель 115 А із застібкою на ґудзик або видовжену як майже міні-плаття модель 115 В із зав'язками на вирізі горловини.

 

Блуза 115 В Burda 6/2015

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:

Блуза А: батист 2,30-2,35-2,40-2,45-2,50 м шириною 140 см; флізелін формбанд; еластична стрічка 0,50 м шириною 7 мм для всіх розмірів; 1 маленький ґудзик.

Блуза В: бавовняний поплін 3,45-3,50-3,55-3,60-3,60 м шириною 110 см; флізелін формбанд; еластична стрічка 0,50 м шириною 7 мм для всіх розмірів.

 

Рекомендовані тканини: легкі бавовняні тканини, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на різну довжину моделей 115 А і 115 В. З деталі 21 мішковину кишені перезняти як окрему деталь, мішковина кишені підходить для всіх розмірів.

 

 

Плани розкладки: удвічі складати тканину лицьовим боком всередину, в один шар розкладати тканину лицьовим боком вгору. Деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накласти на тканину боком з написами вниз.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на підгин низу блузи - 4 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Не забудьте про блклві скоси припусків на підгин низу. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Розкрій

Блуза А

21 Перед зі згином 1х

Мішковина кишені 4х

22 Спинка зі згином 1х

23 Рукав 2х

а) коса бейка для окантовки розрізу переду довжиною 31 см і шириною 3 см, включаючи припуски;

b) обшивка горловини (розкрій за косою) довжиною 64-65-66-67-68 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

с) коса бейка для повітряної петлі довжиною 5 см і шириною 3 см, включаючи припуски.

 

 

Блуза В

21 Перед зі згином 1х

Мішковина кишені 4х

22 Спинка зі згином 1х

23 Рукав 2х

а) коса бейка для окантовки розрізу переду довжиною 31 см і шириною 3 см, включаючи припуски;

b) обшивка горловини (розкрій за косою) довжиною 64-65-66-67-68 см і шириною 4 см, включаючи припуски;

d) 2 зав'язки (розкрій за косою) довжиною по 40 см і шириною по 3 см, включаючи припуски.

 

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, а також позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки розрізу переду і входів в кишені перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 


ВАЖЛИВО: на світлих або прозорих тканинах не слід використовувати кольоровий копіювальний папір - лінії можуть просвічуватися на лицьовий бік тканини. Найкраще використовувати білий копіювальний папір, попередньо спробувавши на клапті тканини.


 

Флізелін формбанд: припрасувати уздовж плечових зрізів і входів в кишені переду, при цьому ланцюговий шов на флізеліні має лежати впритул до розміченої лінії шва.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Блузи А, В: Розріз переду

На переді виконати розріз по лінії середини переду від зрізу горловини до поперечної мітки. Краї розрізу розкласти в пряму лінію і пришити до окантовувальної бейки розрізу переду лицьовим боком до лицьового боку від верхнього зрізу на відстані 7 мм, до кінця розрізу (стрілка) - максимально близько до зрізу (1).

 

 

Припуски шва запрасувати на бейку. Інший поздовжній зріз косої бейки запрасувати на виворітний бік так, щоб відстань між згином і швом пришивання бейки дорівнювала 1,5 см рівномірно по всій довжині (2).

 

 

Окантовувальну бейку відвернути на виворітний бік, обігнувши зрізи, і приколоти над швом пришивання бейки (3).

 

 

 

Приметати. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання окантовувальної бейки, закріплюючи внутрішню половинку окантовувальної бейки (4).

 

 

Краї розрізу переду скласти лицьовими боками. Біля нижнього кінця розрізу окантовувальну бейку зшити навскоси, як виточки (5).

 

 

Плечові шви

Плечові зрізи переду сколоти з плечовими зрізами спинки лицьовими боками (контрольна мітка 1), при цьому плечові зрізи спинки від • припосадити. Зшити. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на спинку.

 

Блуза А: повітряна петля

Косу бейку для повітряної петлі скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 3 мм від згину прокласти строчку. Нитки строчок коротко не зрізати. Припуски шва зрізати близько до строчки. Кінці ниток строчки протягнути у вушко голки для штопання і міцно зв'язати (6).

 

 

Для вивертання голку протягнути вушком вперед через рулик (6-а).

 

 

Вивернутий рулик не припрасовувати. З рулика сформувати повітряну петлю. Петлю приколоти під правий край розрізу точно під розміченою лінією горловини, довжина петлі залежить від розміру ґудзика. Петлю приметати (7).

 

 

Блуза В: зав'язки

Один кінець кожної зав'язки запрасувати на виворітний бік на ширину 1 см. Зав'язку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 5 мм від згину прокласти строчку. Нитки строчок коротко не зрізати. Припуски шва зрізати близько до строчки. Кінці ниток строчки протягнути у вушко голки для штопання і міцно зв'язати. Для вивертання голку протягнути вушком вперед через рулик (див. малюнки 6 і 6-а). Зав'язку припрасувати. Запрасований кінець зав'язки зашити. Відкриті кінці зав'язок приколоти під правий і лівий краї розрізу переду точно під розміченою лінією горловини. Зав'язки приметати (8).

 

 

Блузи А, В: Горловина

Припуск по зрізу горловини зрізати до ширини 1 см. Косу обшивку горловини скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. Складену вдвічі обшивку приколоти до зрізу горловини, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску. Обшивку пришити вздовж розміченої лінії горловини. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях. Кінці обшивки підвернути (9).

 

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, горловину припрасувати. Обшивку приметати. Горловину вистрочити на відстані 7 мм, закріплюючи внутрішній край обшивки (10).

 

 

Краї розрізу переду вистрочити від краю горловини на ширину обшивки горловини, закріплюючи повітряну петлю/зав'язки.

 

Тільки бля блузи А: до лівого краю розрізу переду пришити ґудзик відповідно до петлі.

 

Кишені в швах, бокові шви

Припуски по бокових зрізах переду і спинки, а також припуски по прямих зрізах мішковин кишень обметати. Мішковини кожної кишені приколоти до припуску входу в кишеню переду і спинки, сумістивши поперечні мітки. Мішковини кишень пришити до припуску на відстані по 1 мм від розмічених ліній швів (11).

 

 

Мішковини кишені запрасувати поверх швів пришивання. Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 2), сумістивши поперечні мітки і лінії швів. Зшити, залишивши відкритими входи в кишені (12).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Входи в кишені переду припрасувати (13).

 

 

Мішковини кишені сколоти і зшити (14). Зрізи мішковини кишені обметати разом.

 

 

Виточки рукавів

Глибину виточки кожного рукава розрізати посередині між лініями виточки на довжину бл. 5 см (15).

 

 

Кожен рукав скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Лінії виточки сколоти. Зшити, почавши строчку від розміченої лінії шва вшивання рукава, не виконуючи строчку на припуску. Біля вершини виточки закріпку не виконувати, а міцно зв'язати нитки строчки (16). Глибину виточки розпрасувати, слабину біля вершини виточки зпрасувати.

 

 

Рукави

Кожен рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину, сколоти зрізи рукава (контрольна мітка 3). Зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати в один бік. Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини по 1 см і застрочити, залишивши в швах відкритими ділянки довжиною по бл. 3 см для втягування еластичних стрічок. Від еластичної стрічки відрізати 2 відрізки довжиною: для розмірів 36, 38 - 22 см, для розмірів 40, 42 - 23 см, для розміру 44 - 24 см. Відрізки еластичної стрічки вдіти в куліски нижніх країв рукавів, кінці стрічок зшити на ширину по 2 см (17). Відкриті ділянки швів застрочити.

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом блузи, а також поперечні мітки 4 на рукаві і на проймі (18).

 

 

Потім шов виточки на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Окат рукава сколоти з проймою. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (19). Припуски шва зрізати до ширини 1 см і обметати разом. Припуски шва вшивання рукава відвернути по окату на рукав.

 

 

Підгин низу

Блуза А: припуск на підгин низу блузи запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і застрочити.

Блуза В: припуск на підгин низу блузи запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу