0

Шиємо теплий анорак з пластроном

Багатоликий анорак з однієї викрійки постає перед нами у двох варіантах. Завдяки широким рукавам, пластрону з ґудзиками клевант і навісними петлями анорак 126 B демонструє більше стилю і елегантності. «В'язаний» анорак 126 A із видовженою спинкою має надзвичайно шикарний вигляд. Цьому сприяє білий колір і хутряне оздоблення капюшона.

 

Прохолодної пори року анорак може замінити улюблений светр або навіть куртку - все залежить від вибору тканини. Як пошити анорак з капюшоном і пластроном, покажемо в ілюстрованому курсі з пошиття Burda.

 

Анорак 126 B Burda 11/2016           Анорак 126 A Burda 11/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:

Анорак А: шерстяне в'язане полотно 1,95-1,95-1,95-2,10-2,10 м шириною 150 см; тасьма зі штучного хутра 0,90 м шириною 10 см; 3 застібки клевант із шнура.

Анорак В: шерстяне трикотажне полотно 1,95-2,10-2,10-2,10-2,10 м шириною 140 см; шнур 0,30 м; 3 ґудзики клевант.

 

Рекомендовані тканини: в'язані або щільні трикотажні полотна.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделей 126 А і 126 В.

 

Анорак А: мотив застібки клевант і відповідні лінії суміщення відносяться до розміру 36. Для розмірів 38-44 верхній мотив змістити вгору відповідно до лінії горловини. Нижня лінія суміщення підходить для всіх розмірів. Середню лінію суміщення накреслити між верхньою і нижньою лініями посередині.

 

Анорак В: на деталі 22 поперечні мітки для повітряних петель поставлені тільки для розміру 36. Для інших розмірів верхні поперечні мітки поставити на такій же відстані від лінії горловини. Нижні поперечні мітки підходять для всіх розмірів. Решту 2 поперечні мітки поставити між верхніми і нижніми мітками посередині.

 

Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу анорака і рукавів – 4 см.

 

Розкрій: удвічі складати в'язане/трикотажне полотно лицьовим боком всередину, в один шар розкладати в'язане/трикотажне полотно лицьовим боком вгору. Праві і ліві парні деталі викроїти симетрично.

Анораки А, В

21 Перед зі згином 1х

22 Пластрон 4х

23 Спинка зі згином 1х

24 Бокова частина капюшона 2х

25 Середня частина капюшона зі згином 1х

26 Рукав 2х

 

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки та розмітку, окрім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії суміщення і згинів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Деталі крою трикотажних/в'язаних полотен зшиваються спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи. Припуски швів обметувати еластичним зигзагоподібним або оверлочним стібком.

 

Анорак В: повітряні петлі для ґудзиків клевант

Від шнура відрізати 3 відрізки довжиною по 8 см. Кожний відрізок шнура скласти навпіл і приколоти до правої зовнішньої деталі пластрона між поперечними мітками, відкриті кінці повітряних петель лежать на припуску (1).

 

 

Анораки А, В: середні краї деталей пластрона

По 2 деталі пластрона скласти лицьовими боками, зшити середні поздовжні зрізи (2), закріплюючи для анорака В повітряні петлі. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Плечові шви

Зовнішні деталі пластрона накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи від зрізу горловини на довжину по бл. 3 см. На початку і в кінці строчок виконати закріпи (3). Припуски швів відвернути на спинку.

 

 

Капюшон

Середню частину капюшона приколоти до бокових частин капюшона лицьовим боком до лицьового боку і пришити (4).

 

 

Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на середню частину капюшона. Середню частину капюшона відстрочити з лицьового боку вздовж швів на відстані по 7 мм. Суцільнокроєну обшивку лицьового зрізу капюшона запрасувати на виворітний бік. Лицьовий край капюшона відстрочити на відстані 3 см (5). З виворітного боку зріз обшивки, що виступає, зрізати впритул до стібіків.

 

 

Вшити капюшон

Капюшон вметати в горловину лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лицьовий край капюшона зі швами деталей пластрона. Внутрішні деталі кокетки переду відвернути по швах на лицьовий бік і приколоти до зрізу горловини зверху капюшона. Капюшон вшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти (6).

 

 

По горловині спинки припуски шва обметати. Деталі пластрона вивернути. Середні краї деталей пластрона і шов вшивання капюшона виметати і припрасувати. Припуски шва запрасувати на спинку. Горловину відстрочити вздовж шва пришивання капюшона на відстані 7 мм (7).

 

 

Пришити деталі пластрона

Відкриті зрізи деталей пластрона зметати. Деталі пластрона приколоти до переду лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши середні краї деталей пластрона біля лінії середини переду. Пришити. Припуски шва зрізати до ширини 1 см, припуски переду надсікти на ділянках заокруглень. Припуски шва обметати разом і запрасувати на перед (8). Перед відстрочити з лицьового боку вздовж шва пришивання пластрона на відстані 7 мм.

 

 

Закінчити плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, що залишилися відкритими, зшити. Припуски швів запрасувати на спинку.

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 5 на рукаві і на переді і верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом. Рукав вшити (9).

Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на перед і спинку. З лицьового боку перед і спинку відстрочити уздовж швів вшивання рукавів на відстані по 7 мм.

 

 

Бокові шви і шви рукавів

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, рукави скласти уздовж. Сколоти бокові зрізи і зрізи рукавів, зшити (10).

Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати назад. Спинку відстрочити уздовж бокових швів на відстані по 7 мм, закінчивши строчки біля швів вшивання рукавів.

 

 

Підгин низу анорака і рукавів

Припуски на підгин низу анорака і рукавів обметати і запрасувати на виворітний бік. Нижній край анорака і нижні краї рукавів відстрочити на відстані по 2,5 см.

 

Анорак А: застібки клевант

З деталі паперової викрійки 22 перезняти мотив застібки і викроїти з клаптя тканини 6х без припусків. Застібки клевант закрити і накласти на пластрон посередині ліній суміщення мотивів, сумістивши середини застібок із суміщеними краями деталей пластрона (11).

Мотиви приколоти до пластрона по лініях суміщення зверху кінців застібок клевант, прямі передні зрізи мотивів настрочити в край. Кінці застібок зрізати під мотивами. Решту зрізів мотивів настрочити в край.

 

 

Тасьма зі штучного хутра/капюшон

Тасьму зі штучного хутра скласти уздовж навпіл, обігнути нею лицьовий край капюшона, тасьму приколоти і пришити вручну (12).

 

 

Анорак В: ґудзики клевант

До лівої деталі пластрона пришити ґудзики клевант відповідно до повітряних петель.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу