Шиємо яскраву сукню з коміром-шарфом

Новий рік - яскраве свято! Іграшки на ялинці, гірлянди і феєрверки - усе мерехтить, виблискує і переливається різними кольорами. Як не загубитися у цьому строкатому і блискучому вирі новорічної ночі? Пошити собі червону сукню з ультрадовгим коміром-шарфом!

 

Яскравий колір і довгі зав'язки, які переплітаються біля горловини і фіксуються в середньому шві переду, перетворюють пряме шовкове плаття з рукавами реглан на щось особливе. З ілюстрованим курсом Burda ви ще встигнете пошити цю оригінальну сукню.

 

Сукня 130 Burda 12/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: креп-сатин 2,00-2,00-2,00-2,00-2,50 м шириною 135 см; жатий креп-сатин (в поздовжньому напрямі) в якості оздоблювальної тканини 1,35 м шириною 115 см для всіх розмірів; флізелін G 785 0,45 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; еластична стрічка 0,50 м шириною 6 мм; репсова стрічка для пояса 1,55-1,60-1,70-1,80-1,90 м шириною 4 см; відрізок стрічки велкро шириною 2 см: 4 см.

 

Рекомендовані тканини: легкі платтяні тканини, що тримають форму; двохлицьові тканини в якості оздоблювальної тканини.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Важливо: матовий бік креп-сатину використовувати в якості лицьового боку. На деталі 27 зверніть увагу на різні краї правої та лівої деталей. Але спочатку обидві деталі викроїти однакової довжини зі складеної вдвічі тканини. Порада, розмір 44: процес розкрою значно спроститься, якщо деталі 23 і 25 перезняти двічі і деталі обшивки склеїти по лінії середини переду.

 

З креп-сатину:

21 Перед 2х

22 Спинка 2х

23 Рукав 2х

25 Обшивка горловини переду зі згином 1х

26 Обшивка горловини спинки 1х

З жатого креп-сатину:

27 Шарф 2х

 

 

Розкрій

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною: на підгин низу сукні - 4 см, по краях нижнього розрізу переду - 3 см, на підгин низу рукавів - 2 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка: деталі, дубльовані прокладкою, знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Біля зметування розрізів на краях припусків виконати надсічки довжиною по бл. 5 мм.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Шарф. частина 1

Верхній зріз лівої деталі шарфа зрізати, не доходячи 1,5 см до лінії ЛІВА ДЕТАЛЬ.

 

Підгин зрізів деталей шарфа

Зрізи деталей шарфа обметати на оверлоці наступним чином: припуски по бокових зрізах (довші поздовжні зрізи) обох деталей шарфа, а також припуски по верхніх і нижніх зрізах обметати, зрізавши їх до ширини по 7 мм. Припуски по передніх зрізах деталей шарфа (коротші поздовжні зрізи) обметати від низу до міток розрізу, від міток розрізу - навскоси до країв припусків, щоб не виконувати надсічки. Додатково обметати передній зріз правої деталі шарфа від поперечної мітки ПРАВИЙ БІК і передній зріз лівої деталі шарфа від поперечної мітки ЛІВИЙ БІК до нижніх поперечних міток (на 8 см вище верхніх міток розрізу), від поперечних міток - навскоси до країв припусків, щоб не виконувати надсічки. Обметані припуски запрасувати на виворітний бік. Краї відстрочити в край (1).

 

 

Якщо немає оверлока: припуски по бокових зрізах (довші поздовжні зрізи) обох деталей шарфа, а також припуски по верхніх і нижніх зрізах запрасувати на виворітний бік. Припуски по передніх зрізах (більш короткі поздовжні зрізи) запрасувати на виворітний бік від низу до міток розрізу, від міток розрізу - навскоси, щоб не виконувати надсічки. Додатково припуск по передньому зрізу правої деталі шарфа запрасувати на виворітний бік від поперечної мітки ПРАВИЙ БІК, а припуск по передньому зрізу лівої деталі шарфа - від поперечної мітки ЛІВИЙ БІК до нижніх поперечних міток (на 8 см вище верхніх міток розрізу), від поперечних міток - навскоси, щоб не виконувати надсічки. Припуски підвернути до ширини по 7 мм і підшити вручну або застрочити в край. На обох деталях шарфа припуски біля поперечних міток прорізу для пояса надсікти до розмічених ліній швів. Припуски між надсічками запрасувати на виворітний бік, з лицьового боку уздовж згинів прокласти щільні зигзагоподібні строчки (2). З виворітного боку припуски, що виступають, зрізати впритул до зигзагоподібних строчок.

 

 

 

 


Порада: якщо булавки вколоті перпендикулярно до розміченої лінії шва, то можна сміливо прокладати строчку прямо зверху булавок - голка сучасної швейної машини гарантовано не зламається.

 

 


 

Шарф. Частина 2

Деталі шарфа приколоти до частин переду від низу до поперечних міток (на 8 см вище верхніх міток розрізу) виворітним боком до лицьового боку, приметати. Ліву деталь шарфа приметати до зрізу горловини лівої частини переду від розміченої лінії шва вшивання рукава до поперечної мітки ЛІВИЙ БІК. Між поперечними мітками оброблений край лівої деталі шарфа залишити вільним. Праву деталь шарфа обігнути навколо лівої деталі шарфа зверху під низ і протягнути через отвір по лінії середини переду (між вільним краєм правої деталі шарфа і правою частиною переду) (3), потім приколоти до зрізу горловини правої частини переду лицьовим боком вгору від розміченої лінії шва вшивання рукава до поперечної мітки, приметати.

 

 

Середній шов по переду

Частини переду скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від верху до мітки нижнього розрізу (контрольна мітка 1). Зшити, почавши строчку точно біля розміченої лінії горловини і не закріплюючи деталі шарфа між верхніми мітками розрізу (4). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Потайна застібка на блискавку

Потайну застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на спинку уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з верхньою міткою розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (5).

 

 

Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу. Закрити застібку-блискавку. Іншу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою (6).

 

 

 

Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити між мітками розрізу (7).

 

 

Лівий боковий шов

Спинку скласти з передом лицьовими боками, сколоти ліві бокові зрізи вище і нижче потайної застібки на блискавку, при цьому вільні кінці потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. На швейній машині встановити односторонню лапку для пришивання застібок-блискавок і кантів. Виконати лівий боковий шов від верху/низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (8). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Рукави

Кожен рукав скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Сколоти плечову виточку (контрольна мітка 3). Зшити, почавши строчку від верхнього зрізу. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а нитки строчки зв'язати (9).

 

 

Глибину виточки розпрасувати, слабину біля вершини виточки зпрасувати (10).

 

 

Рукав знову скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, зрізи рукава сколоти від верху до розміченої лінії нижнього краю рукава. Зшити, залишивши відкритими зрізи нижче лінії нижнього краю рукава для вдівання еластичної стрічки. Припуски шва розпрасувати і обметати. Припуск на підгин низу запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини 1 см і застрочити в край для куліски. Від еластичної стрічки відрізати 2 відрізки довжиною: для розмірів 36, 38 - по 21 см, для розмірів 40, 42 - по 22 см, для розміру 44 - по 23 см. Кожну еластичну стрічку вдіти в куліску рукава, кінці еластичної стрічки зшити на ширину 1 см (11). Відкриту ділянку шва зашити.

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав сколоти зі зрізами пройм переду і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом сукні, контрольні мітки 5 на рукаві і на проймі, а також контрольні мітки 6 і лінії швів. Рукав вшити (12). Припуски шва зрізати до ширини 1 см, обметати разом і запрасувати на рукав від верху до початку заокруглення пройми.

 

 

Горловина

Плечові зрізи обшивок горловин переду і спинки сколоти лицьовими боками. Зшити. Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки обметати. Обшивку приколоти до зрізу горловини сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви обшивки з плечовими виточками рукавів і закріплюючи між зрізом горловини переду і обшивкою деталі шарфа. З виворітного боку сукні прокласти строчку уздовж розміченої лінії горловини. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти в декількох місцях, припуск обшивки надсікти по лінії середини переду впритул до стібків (13).

Обшивку відвернути зверху шва пришивання і настрочити на припуски шва близько до шва, при цьому на переді строчку прокласти максимально близько до кутка вирізу горловини. Обшивку відвернути на виворітний бік, горловину припрасувати. Внутрішній зріз обшивки пришити до припуску середніх швів по переду і спинці і до глибин плечових виточок.

 

 

Підгин низу, розріз переду

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Припуски по краях нижнього розрізу переду підвернути до ширини по 2 см і застрочити в край, біля верхнього кінця розрізу строчку прокласти впоперек.

 

Пояс

Кінці репсової стрічки відвернути на виворітний бік на ширину по 1 см. Репсову стрічку скласти уздовж навпіл, краї зшити в край. Під час примірки відрегулюйте потрібну довжину, поставте мітки. До кінців пояса пришийте половинки стрічки велкро. Пояс протягніть під деталі шарфа через прорізи і закрийте на застібку велкро по лінії середини спинки.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Бікіні ретро в стилі 50-х

Навіть засмагаючи, можна виглядати стильно - в бікіні а-ля ретро! Бюстгальтер із зав'язкою...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня максі А-силуету зі знімною деталлю

Мати чарівний вигляд і при цьому почуватися абсолютно комфортно вам дозволить максі-сукня А...

39.90 грн.

Сукня вечірня з відкритими плечима

У довгій атласній сукні ви будете в центрі уваги весь вечір. Асиметричний бант акцентує декольте....

44.90 грн.