У центрі уваги: шиємо брюки-скінні

Брюки-скінні надзвичайно популярні. Адже це один з найбільш універсальних і привабливих предметів гардеробу. Маючи лише одну пару, наприклад, темно-синього кольору, ви сміливо зможете комбінувати з ними що завгодно і в будь-яких стилях. До того ж такі брюки візуально роблять ноги надзвичайно стрункими і довгими.

 

В нашому ілюстрованому курсі ми докладно показуємо, як пошити модні брюки-дудочки з рельєфними швами, високим поясом і задньою кокеткою. І будьте готові, що в таких брюках ви не залишитесь поза увагою!

 

                                                         Брюки 111 Burda 9/2016

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: еластичне трикотажне полотно хай-тек 1,40-1,40-1,40-1,50-1,50 м шириною 150 см; флізелін G 405; 3 потайні застібки-блискавки довжиною по 22 см і спеціальна лапка швейної машини для їх пришивання; 2 металеві застібки-блискавки довжиною по 14 см.

 

Рекомендовані тканини: тільки еластичні брючні тканини/трикотажні полотна.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 111. Деталі паперової викрійки накласти на трикотажне полотно згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Плани розкладки: трикотажне полотно скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Припуски На шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу – 4 см.

 

Розкрій

1 Середня частина передньої половинки 2х

2 Бокова частина передньої половинки 2х

3 Середня частина задньої половинки 2х

4 Бокова частина задньої половинки 2х

5 Кокетка задньої половинки 2х

6 Передній пояс зі згином 2х

7 Задній пояс 4х

8 Мішковина кишені 4х

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладкою дублювати зовнішні деталі пояса. Додатково смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати до виворітного боку передніх половинок брюк зверху розмітки кишень.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Біля міток розрізів на припусках деталей крою виконати надсічки довжиною по 5 мм. Лінії кишень перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Деталі крою зшивати спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи. Припуски швів обробляти еластичним зигзагоподібним або оверлочним швом.  

 

Рельєфні шви передніх і задніх половинок брюк

Середні частини передніх половинок брюк накласти на бокові частини передніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи. Зшити (1). Припуски швів розпрасувати. По обидва боки від швів прокласти оздоблювальні строчки близько до швів. Аналогічно виконати рельєфні шви задніх половинок брюк та прокласти оздоблювальні строчки. 

 

 

Пришити кокетки задніх половинок

Кокетки задніх половинок приколоти до задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (2). Припуски швів розпрасувати. По обидва боки від швів прокласти оздоблювальні строчки близько до швів. 

 

 

Кишені із застібками на блискавці

Одну мішковину кожної кишені приколоти до передньої половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії кишені. Мішковину кишені пришити по розмітці. Між строчками виконати проріз, не доходячи по 1 см до кінців входу в кишеню, в кутки виконати косі надсічки так, щоб вийшли маленькі трикутники (3).

 

 

Мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Вхід в кишеню припрасувати. Металеву застібку-блискавку приметати під вхід в кишеню так, щоб вона розкривалася зверху вниз. Застібку-блискавку пришити, використовуючи лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (4). 

 

 

Іншу мішковину кишені накласти на вже пришиту мішковину лицьовим боком до лицьового боку і приколоти. Зрізи мішковини зшити (5). 

 

 

Правий боковий шов

Праву передню половинку брюк накласти на праву задню половинку брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 4). Зшити (6).

 

 

Крокові шви, розрізи

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти крокові зрізи (контрольна мітка 5). Задні половинки брюк злегка розтягнути від верху до поперечних міток. Зрізи зшити, не доходячи по бл. 5 см до міток розрізів (стрілка 7). В кінці швів виконати закріпи. Припуски швів розпрасувати. 

 

 

Середній шов

Одну половинку брюк вивернути лицьовим боком назовні. Половинки брюк вкласти одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку. Сколоти передні і задні середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зшити (8). Припуски шва розпрасувати від верху до початку крокового заокруглення. 

 

 

Пояс

Деталі зовнішнього і внутрішнього задніх поясів скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи. Припуски швів розпрасувати. Дубльований прокладкою передній пояс накласти на дубльований прокладкою задній пояс лицьовим боком до лицьового боку, зшити праві бокові зрізи (9).

 

 

Припуски шва розпрасувати. На не дубльованому прокладкою поясі виконати правий боковий шов симетрично. Дубльований прокладкою зовнішній пояс приколоти до верхнього зрізу брюк лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (10). Припуски шва запрасувати на пояс. 

 

 

Потайна застібка на блискавку

Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на ліву задню половинку брюк уздовж краю розрізу (лицьовий бік) і приколоти. Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією верхнього краю пояса. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (11). 

 

 

Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на ліву передню половинку брюк уздовж краю розрізу (лицьовий бік), вгорі приколоти шпилькою (12). 

 

 

Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (13). 

 

 

Лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку злегка закрити. Нижче потайної застібки на блискавку сколоти ліві бокові зрізи, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. Виконати лівий боковий шов впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (14). Припуски шва розпрасувати. 

 

 

Закінчити пояс

Нижній зріз не дубльованого прокладкою внутрішнього пояса обметати. Внутрішній пояс накласти на вже пришитий зовнішній пояс лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши праві бокові шви. Біля потайної застібки на блискавку кінці внутрішнього пояса відвернути і приколоти. На брюках припуски по краях розрізу (потайна застібка на блискавку) відвернути разом з половинками потайної застібки-блискавки на лицьовий бік і приколоти до верхнього зрізу пояса (15). 

 

 

Уздовж верхнього зрізу пояса прокласти строчку (16).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки. На не дубльований прокладкою внутрішній пояс відвернути на виворітний бік і розкласти зверху шва пришивання зовнішнього пояса, приколоти (17). Верхній і нижній краї пояса відстрочити в край/близько до шва пришивання, закріплюючи внутрішній пояс. Кінці внутрішнього пояса пришити до тасьм потайної застібки-блискавки.

 

 

Потайні застібки на блискавки в крокових швах

Потайні застібки-блискавки пришити вздовж країв розрізів крокових швів так само, як в лівому боковому шві. Крайні зубчики потайних застібок-блискавок сумістити з розміченими лініями нижніх країв половинок брюк (див. також малюнки 11 і 13). Зшити крокові зрізи, що залишилися відкритими, вище потайних застібок на блискавки, при тому верхні кінці застібок-блискавок відвернути до країв припусків (див. малюнок 14). Припуски швів розпрасувати. 

 

Підгин низу

Кінці тасьм потайних застібок-блискавок підвернути. Припуски на підгин низу обметати, відвернути на виворітний бік, приколоти і пришити вручну незатягнутими стібками. Короткі зрізи припусків на підгин низу пришити до тасьм потайних застібок-блискавок (18). 

 

 

Подобається  1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

  Дякую за таку корисну статтю!

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Брюки вузькі в спортивному стилі

Тонкий трикотажний топ з витонченою горловиною «гойдалки» органічно поєднується з брюками...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Кардиган з накладними кишенями

Затишний кардиган з накладними кишеньками, планками уздовж бортів і горловини, поясом по нижньому...

39.90 грн.

Сорочка класичного крою з короткими рукавами

Класична сорочка прямого крою з відкладним коміром для хлопчика. ...

44.90 грн.