0
Акція 1+1=3

Універсальне мереживо: шиємо блузку на всі випадки

Блузка з вирізом горловини човником - ідеальний комбі-партнер. Мереживне полотно з фестончастими краями надає їй особливого шарму. Ця чарівна модель буде доречна і в будні, і у якості святкового вбрання. До того ж, якщо керуватися нашим ілюстрованим курсом, шиється вона швидко і легко.

 

Зі спідницею-олівець з бавовняного габардину блузка формує витончений жіночний образ на кожен день.

 

                                                             Блуза 116 Burda № 3/2013

 

А далекоглядні наречені спочатку вдягнуть ніжну мереживну блузку простого крою на власне весілля. У комплекті зі спідницею з такого ж мережива ви отримаєте стильне і сучасне весільне вбрання.

 

                                                               Блуза 116 Burda 3/2013

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться: мереживне полотно з двома однаковими фестончастими краями шириною 125 см: для розмірів 34, 36 - 1,05 м, для розмірів 38, 40 - 1,10 м, для розмірів 42, 44 - 1,15 м; готова коса бейка з дюшесу шириною 2 см: для розмірів 34, 36, 38 - 2,40 м, для розмірів 40, 42, 44 - 2,60 м; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда або «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: мереживні полотна з двома однаковими фестончастими краями.

 

Викрійка блузки рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

 

 


Екстра-порада: розмір блузки визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см; розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на мереживному полотні.

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

 

 

1. Розкрій переду і спинки

Один зріз мереживного полотна відверніть на лицьовий бік на ширину: для розмірів 34, 36 - 26 см, для розмірів 38, 40 - 28 см, для розмірів 42, 44 - 30 см. Точно складіть фестончасті краї мереживного полотна. Деталі паперової викрійки 1 і 2 накладіть на складене вдвічі мереживне полотно, сумістивши нижні зрізи деталей викрійки з фестончастими краями мереживного полотна, приколіть. Навколо деталей викрійки размітьте кравецькою крейдою припуски шириною1 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Розкрій рукавів

Шматок мереживного полотна, що залишився, складіть вдвічі лицьовим боком всередину, сумістивши фестончасті краї. На мереживне полотно накладіть деталь 3 так, щоб нижній зріз деталі викрійки припадав на фестончасті краї мереживного полотна. При цьому бокові зрізи рукава повинні лежати на однакових ділянках заокруглення фестонів. Приколіть. Уздовж верхнього і бокових зрізів деталі викрійки розмітьте припуски шириною 1 см. Рукави викроїть.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Якщо ви викроїли деталі точно по накреслених лініях припусків, то лінії швів на деталі крою можна не переносити. Поперечні мітки і мітки вшивання рукавів (контрольні мітки 2) переведіть на деталі крою. Для цього на окремих деталях біля поперечних міток виконайте кілька ручних стібків. Нитки зріжте, залишивши довгі кінці.

 

 

4. Плечові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи. Зшийте з припусками шириною 1 см, почавши/закінчивши кожну строчку на відстані 1 см від зрізу горловини. На початку і в кінці строчок виконайте закріпки.

 

 

5. Обкантування припусків швів

Косу бейку скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Згин припрасуйте. Бейку розкладіть. Один поздовжній зріз бейки приколіть до країв припусків плечового шва і пришийте на відстані 1 см (у припрасований згин). Бейку відверніть на інший бік припусків, обігнувши зрізи, підверніть і приколіть над швом пришивання. Підвернутий край бейки пришийте в край. Припуски шва відверніть на спинку.

 

 

6. Горловина

Припуск по зрізу горловини (шириною1 см) зріжте. Виконайте окантування зрізу горловини блузки - див. крок 5. При цьому відрізки косої бейки приколіть до зрізів горловин переду і спинки лицьовим боком до виворітного боку від плечових швів. Кінці бейки підповерніть на ширину по 5 мм. Біля плечових швів кінці окантовок зшийте.

 

 

7. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 2 на переді і на рукаві (див. крок 3). Поперечну мітку середини рукава сумістіть з плечовим швом. Рукав вшийте (з припусками шириною 1 см). При цьому від поперечних міток срочку прокладіть навскоси до країв припусків. Виконайте обкантування припусків шва вшивання рукава - див. крок 5. Припуски шва запрасуйте на рукав.

 

 

8. Шви рукавів і бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, рукави складіть уздовж. З кожного боку сколіть бокові зрізи і зрізи рукава. Зшийте. Виконайте обкантування припусків шва (див. крок 5), при цьому кінці косої бейки підверніть біля нижніх країв блузки та рукава. Припуски шва відверніть в один бік. Припрасуйте.

 

 

Як самостійно виготовити обкантовувальні бейки

Косі обкантовувальні бейки можна кроїти самостійно з клаптя тканини. Для цього квадрат розміром бл. 50х50 см, викроєний за поздовжньою ниткою, складіть по діагоналі, згин припрасуйте (для розкрою за косою).Тканину розкладіть, за допомогою різця і лінійки вздовж згину викроїть смуги шириною по 4см. Смуги зшийте, як показано на малюнку.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР.

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка