0

В останню мить: шиємо сукню до зимових свят

До Нового року залишилися лічені дні, а у вас ще немає святкової сукні? Ми покажемо, як пошити рожеву сукню з фестонами по нижньому краю, в якій ви будете просто чарівні! 

Порада: якщо часу зовсім обмаль, можна відмовитися від кишень, в такому випадку зробіть ставку на яскраву однотонну тканину і декору у вигляді фестонів буде достатньо.

 

 

Сукня 120 В Burda 12/2015

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться:

креп 1,80 м шириною 150 см для всіх розмірів; репсова стрічка 0,95 м шириною 2,5 см для всіх розмірів; 1 маленький плаский ґудзик; флізелін G 785 0,50 м шириною 90 см; флізелін формбанд; нитки для шиття.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; шматочок картону; клейовий олівець; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини:

платтяні тканини.

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 120 В. Деталі 11 і 12 є шаблонами для фестончастих країв сукні та рукавів. Перезняті фестони приклеїти до картону і вирізати.

 


Порада: процес розкрою можна суттєво полегшити, якщо деталі 3-5 і 7-10 перезняти двічі і деталі 4, 5, 7 і 8 склеїти по лініях середини.


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

4 Обшивка горловини переду зі згином 1х

5 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

7 Обшивка нижнього зрізу переду зі згином 1х

8 Обшивка нижнього зрізу спинки зі згином 1х

9 Обшивка рукава 2х 

10 Мішковина кишені 4х 

 

1. Розкрій переду і спинки

Від однієї пруги тканини відміряйте 75 см і поставте шпильками мітки (лицьовий бік). Потім тканину складіть лицьовим боком всередину, сумістивши пруги біля розміченої лінії. Деталі паперової викрійки 1 і 2 накладіть на тканину до згинів. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: 1,5 см на всі шви і по зрізах. Деталі викроїть.

 

2. Розкрій інших деталей

Шматок тканини, що залишився, розкладіть лицьовим боком вгору. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть. Деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, викроїть вдруге симетрично (див. пораду). Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: 1,5 см на всі шви і по зрізах. Косу бейку для повітряної петлі (с) накресліть прямо на тканині: довжиною 6 см і шириною 2 см. Деталі викроїть.

 

3. Флізелін G 785

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі 4, 5, 7 і 8 накладіть на флізелін до згину, накладіть деталь 9. Приколіть. Уздовж всіх зрізів, крім верхніх зрізів обшивок (деталі 7, 8 і 9), накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте до деталей з виворітного боку: деталі 4 і 5 - до відповідних деталей з основної тканини, деталі 7, 8 і 9 - уздовж нижніх зрізів переду, спинки і рукавів.

 

4. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі знову складіть навпіл лицьовим боком всередину/лицьовими боками, ще раз приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів) переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Для кишень на деталі 1 лінії суміщення і розрізів, на деталях 2 і 5 лінії середини спинки уздовж згинів від верху до поперечних міток переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

5. Флізелін формбанд

Флізелін формбанд припрасуйте з виворітного боку уздовж зрізів горловин і пройм переду і спинки так, щоб ланцюговий шов на флізеліні суміщався з розміченою лінією шва на деталі крою.

 

6. Виточки

Перед складіть по лінії середини кожної нагрудної виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки, зшийте від бокового зрізу до вершини виточки. На початку строчки виконайте надсічку. Біля вершини виточки закріп не виконуйте, а туго зв'яжіть нитки строчки. Глибину виточки запрасуйте вниз.

 

7. Входи в кишені

Смуги прокладки розміром по 16 х 3 см припрасуйте до переду зверху розмітки кишень. Одну мішковину кожної кишені приколіть до переду лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши розмічені лінії кишені. Прокладіть строчку навколо розміченої лінії кишені на відстані 2 мм, біля кінців лінії строчок прокладіть впоперек. Перед проріжте між швами, в кутки виконайте косі надсічки впритул до стібків. Мішковину кишені відверніть на виворітний бік через проріз, вхід в кишеню припрасуйте.

 

8. Настрочити репсову стрічку

Репсову стрічку розріжте на 2 рівні частини. На кожному відрізку поставте позначку середини. Середину кожної стрічки приколіть біля верхнього кінця кишені (куток). Стрічку відверніть від кутка вниз і приколіть уздовж входу в кишеню. Куток припрасуйте. Біля нижнього кінця кишені кінці стрічки підверніть по лініях суміщення навскоси, щоб вийшов куток. Припрасуйте. Один кінець стрічки підкладіть під інший кінець. Репсову стрічку настрочіть вздовж входу в кишеню в край. Прямі зовнішні краї стрічки настрочіть, не закріплюючи мішковину кишені. Кінці ниток строчок залиште звисати.

 

9. Кишені

Іншу мішковину кожної кишені накладіть на вже пришиту мішковину кишені лицьовим боком до лицьового боку. Мішковини кишені сколіть уздовж розміченої лінії шва. Зшийте. Припуски шва обметайте. Біля кінців кишені кутки репсової стрічки настрочіть в край, закріплюючи з виворітного боку мішковини кишені. Кінці ниток строчок заведіть голкою на виворітний бік і закріпіть.

 

10. Плечові шви. Повітряна петля

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Аналогічно виконайте плечові шви на обшивці горловини. Припуски швів розпрасуйте. Внутрішні зрізи обшивки обметайте. Косу бейку для повітряної петлі складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 5 мм від згину прокладіть строчку. Нитки строчки коротко не зрізайте, а просмикніть у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Для вивертання голку протягніть вушком вперед через рулик.

 

11. Обшивка горловини

Обшивку горловини накладіть на сукню лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Сколіть мітки розрізу і лінії горловин. Прокладіть строчку вздовж розміченої лінії горловини і навколо розмітки розрізу на відстані 3 мм, залишивши в шві по правому краю розрізу відкритою ділянку довжиною 1 см на відстані 5 мм від лінії горловини для повітряної петлі (стрілка). Біля нижнього кінця розрізу прокладіть кілька стібків впоперек. Припуски по зрізу горловини зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Спинку і обшивку розріжте між строчками, в кутки виконайте надсічки.

 

12. Закінчити горловину і розріз спинки

З рулика сформуйте повітряну петлю. Петлю вкладіть між спинкою і обшивкою, кінці протягніть через відкриті зрізи назовні. Відкриту ділянку шва зашийте. Обшивку горловини відверніть вгору і настрочіть на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину. Обшивку відверніть на виворітний бік, горловину припрасуйте. Внутрішній зріз обшивки пришийте до припуску плечових швів. До лівого краю розрізу спинки пришийте ґудзик відповідно до петлі.

 

13. Розмітка фестончастого краю

Уздовж нижніх зрізів переду, спинки і рукавів розмітьте олівцем фестончасті краї. Для цього деталі розкладіть виворітним боком вгору. Шаблони з фестончастими краями накладіть уздовж розмічених ліній низу: на переді і на спинці за допомогою шаблона 11 накресліть, відповідно, по 12 фестонів, на рукавах з допомогою шаблона 12 - по 6 фестонів.

 

14. Бокові шви. Шви рукавів. Шви обшивок

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 3). Зшийте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть зрізи рукавів (контрольна мітка 4). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Аналогічно виконайте бокові шви на обшивці нижнього зрізу сукні (контрольна мітка 6). На обшивках рукавів сколіть короткі зрізи лицьовим боком до лицьового боку, зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

15. Пришити обшивки

Верхні зрізи обшивок обметайте. Обшивку нижнього зрізу сукні приколіть до нижніх зрізів переду і спинки, сумістивши бокові шви. Прокладіть строчку вздовж розмічених фестонів. Довжина стібка: 2-2,5 мм. В кутках між фестонами строчку прокладайте не точно в кутки, а виконайте по одному стібку впоперек. Обшивки рукавів приколіть до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви рукавів зі швами обшивок. Прокладіть строчки уздовж фестончастих країв.

 

16. Закінчити низ

Припуски швів зріжте близько до строчок. В кутках і на ділянках заокруглень виконайте надсічки близько до строчок. Обшивки відверніть на виворітний бік. Фестони виметайте. Краї припрасуйте. Внутрішні зрізи обшивок пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

17. Вметати рукави

Для призборювання оката кожного рукава від • до • прокладіть строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шов рукава з боковим швом, а також поперечні мітки 5 на рукаві і на проймі переду. Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістіть з плечовим швом і сколіть. Рукав припосадіть по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитки строчок призборювання. Окат рукава сколіть з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметайте.

 

18. Вшити рукави

Рукави вшийте з боку рукавів, почавши строчки від швів рукавів. Наметування і строчки призборювання видаліть. Шви вшивання рукавів пропрасуйте акуратно з боку рукавів, припрасовуючи зборку. Припуски кожного шва вшивання рукава обметайте разом. По окатах припуски швів вшивання рукавів запрасуйте на рукави.

 

 

Фото: U2/Улі Глаземан. Ілюстрації: Карін Нірінг. Текст: Маріанна Симон.

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

не поскажете, в каком номере журнала можно найти эту выкройку?

Тетяно, тисніть прямо на перше фото і потрапите на сторінку з цією сукнею з 12/2015, викрійка № 120В

https://burdastyle.ua/models/zhinocha-moda/sukni/suknya-syluetu-z-festonamy

Хіт продажу