Valentine`s Day: шиємо блузку з асиметричною баскою

Червоний колір і тканина, що відливає загадковим матовим блиском - вбравшись у цю блузку  в День св. Валентина,  ви поцілите прямо в серце свого коханого. До того ж, ця елегантна модель з баскою різної довжини, V-подібним вирізом горловини і короткими рукавами бездоганної форми з нашим покроковим ілюстрованим курсом шиється швидко і нескладно.

 

                                                   Блузка 115 Burda 8/2013

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: тканина радзімір (важка шовкова або змішана тканина з матовим глянцем) 1,40-1,40-1,40-1,45-1,45 м шириною 140 см; флізелін G 785 0, 40 м шириною 90 см; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

 

Рекомендовані тканини: блузочні тканини, що тримають форму.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна прузі/згину тканини.

1 Перед, суцільнокроєний з кокеткою 2х

Обшивка горловини переду 2х

2 Спинка 2х

3 Баска переду/спинки 2х

4 Передня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

6 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

 

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу рукавів - 3 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка

Див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати до виворітного боку обштвок.

 

Лінії швів і розмітка

Деталі крою ще раз скласти лицьовими боками/вдвічі лицьовим боком всередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, на зовнішніх половинках полотнищ спідниці - половинки деталей викрійки, позначені на плані розкладки суцільними лініями, - перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Верхня частина блузки 

Виточки

Кожну частину переду і спинки скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сумістивши лінії виточки. Лінії виточки сколоти. Зшити, почавши строчку від нижнього зрізу. Біля вершини виточки закріп не виконувати, тільки туго зв'язати нитки строчки (1). На кожній частині переду глибину виточки зрізати до ширини 1 см і обметати разом. Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки. 

 

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Кокетки

Суцільнокроєні з частинами переду кокетки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти зрізи пришивання кокеток (контрольна мітка 1). Зшити (2). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на кокетку. 

 

 

 

Горловина і середній шов по переду

Обшивки переду пришити до обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку (3).

Припуски швів розпрасувати. Внутрішній і нижні зрізи обшивки горловини обметати. Обшивку горловини накласти на спинку і частини переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти зрізи горловини до поперечної мітки, сумістивши лінії швів і плечові шви. Зшити, почавши/закінчивши строчку точно біля поперечної мітки розрізу переду. Припуски шва зрізати близько до строчки, до кінців шва (поперечні мітки) - навскоси, на ділянках заокруглень припуски надсікти в декількох місцях (4).

Нижні кінці обшивки горловини відвернути вгору біля поперечних міток і приколоти (5).  

 

 

Частини переду скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від поперечної мітки до низу. Зшити (6).

З обшивки видалити шпильки. Середні зрізи обшивок горловини переду сколоти від поперечної мітки лицьовим боком до лицьового боку. Зшити (7).

Припуски середніх швів (на блузці і обшивці горловини) розпрасувати. Обшивку горловини відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину. Обшивку горловини відвернути на виворітний бік, горловину припрасувати. Внутрішній зріз обшивки пришити до припуску плечових швів і середніх швів по переду і спинці. 

 

 

Правий боковий шов

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

Баска

Правий боковий шов баски

Правий боковий зріз баски переду зрізати на відстані 1,5 см від лінії бокового шва (спереду) (8). Деталі баски скласти лицьовими боками, виконати правий боковий шов. Припуски шва розпрасувати і обметати. 

 

 

Підгин низу

Припуск по нижньому зрізу баски запрасувати на виворітний бік, підвернути до ширини 1 см і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

Складки

Уздовж верхнього зрізу баски з лицьового боку закласти і заметати складки в напряму міток-стрілок (9). 

 

 

Баску пришити до верхньої частини блузки

Баску накласти на верхню частину блузки лицьовим боком до лицьового боку, верхній зріз баски приколоти до нижнього зрізу верхньої частини блузки. Пришити. Припуски шва талії обметати разом і запрасувати на верхню частину блузки. 

 

Потайна застібка на блискавку

Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на лицьовий бік спинки уздовж краю розрізу для застібки на блискавку (лівий боковий зріз). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припуску, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією нижнього краю. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній край блузки. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (10).

 

Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на перед уздовж краю розрізу (лицьовий бік) і приколоти шпилькою (11).

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити до мітки розрізу (12), потім застібку-блискавку закрити (на малюнках 10-12 шов талії ми випустили для кращого огляду). 

 

 

Лівий боковий шов

Перед і спинку скласти лицьовими боками, сколоти ліві бокові зрізи від зрізу пройми до верхнього кінця застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайноъ застібки-блискавки відвернути до країв припусків. Виконати лівий боковий шов, використовуючи односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів і проклавши строчку впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (13).

Припуски швів розпрасувати і обметати. Біля нижнього краю баски кінці тасьм потайної застібки-блискавки відвернути на виворітний бік, обігнувши нижні краї припусків по краях розрізу, і пришити разом з припусками до нижнього краю баски. 

 

 

Рукави

Кожну ліктьову частину рукава скласти з передньою частиною рукава лицьовими боками, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 5). Зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати. Для призборювання оката кожного рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати. Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти нижні зрізи рукава (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски шва розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши нижній шов рукава з боковим швом блузки, а також поперечні мітки 7 на рукаві і на проймі (14).

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з поперечної міткою суцільнокроєної кокетки. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (15). Припуски шва обметати разом, по окату відвернути на рукав. 

 

 

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Дякую за статтю та чудову ідею напередодні свята!

Ірино, ця модель вельми популярна на фотофорумі. Шийте, не пошкодуєте:) Маю таку блузку і дуже задоволена нею.

Хіт продажу

Блуза простора з коміром «мандарин»

Простора блуза з коміром «мандарин» і м'якими складками біля кокетки стане вашою вірною...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Блуза і брюки з колекції Burda 1958 року

Така простора блузка з суцільнокроєними рукавами 7/8 і вирізом горловини човником була на Одрі...

39.90 грн.

Брюки-капрі на кулісці

Шорти на кулісці. Капрі для дівчинки і штани для хлопчика за цією ж викрійкою. ...

44.90 грн.