Весняний хіт: шиємо легке двобортне пальто

Справжня весна обов'язково прийде і легке двобортне пальто стане незамінним для найвибагливіших модниць! 

 

Гострокутні кокетки і великі накладні кишені, круглий виріз горловини, прямий крій і середня довжина дозволяють комбінувати цю модель з джинсами, сукнями, спідницями, майже з будь чим з вашого гардеробу. А набір деталей в стилі "пазл" надихає на сміливі експерименти з використанням різних за фактурою і кольором тканин. А можливо, ви саме думали, куди прилаштувати залишки від попередніх проектів. Докладний ілюстрований курс Burda допоможе подолати усі етапи пошиття без проблем.

 

15 ідей для весняного пальта

Пальто 120 Burda 2/2015

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться: тканина піке шириною 145 см: розміри 34, 36, 38, 40, 42, 44 - 2,50 м; підкладкова тканина 1,80 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 1,10 м шириною 90 см; 5 ґудзиків, 1 плаский ґудзик для внутрішньої застібки; 1 пара підплечиків; нитки для шиття.

 

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда, «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: пальтові тканини, що тримають форму.

 

Викрійка пальта рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями  і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 120. Для кишень (а) паперова викрійка не передбачена. Кишені накресліть прямо на тканині, розміри в сантиметрах наведені нижче.

 

 


Екстра-порада: розмір пальта визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

1 Кокетка пілочки, суцільнокроєна з плечовою кокеткою 2х

2 Середня частина пілочки 2х

3 Бокова частина пілочки 2х

4 Кокетка спинки зі згином 1х

5 Середня частина спинки 2х

6 Бокова частина спинки 2х

7 Верхня частина рукава 2х

8 Ліктьова частина рукава 2х

10 Підборт 2х

11 Обшивка горловини спинкизі згином 1х

а) 4 кишені довжиною по 22 см (з яких по 4 см - обшивки верхніх зрізів) і шириною по 14 см.

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Всі деталі паперової викрійки накладіть на складену вдвічі тканину згідно з планом розкладки, при цьому деталі 4 і 11 - до згину тканини. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин  низу пальто і низу рукавів - 4 см,  на інші шви і по зрізах - 1,5 см. На тканині накресліть кишені (а) з припусками по всіх зрізах шириною 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Флізелін G 785

Прокладку складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 10 і 11 накладіть на складену вдвічі прокладку і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см, а також на підгин низу підбортів - 4 см. Деталі викроїть. Додатково викроїть смуги прокладки шириною по 4 см для припусків на підгин низу (деталі 2, 3, 5, 6, 7 і 8), а також шириною по 5,5 см для обшивок верхніх зрізів кишень. Прокладку припрасуйте до виворітного боку відповідних деталей крою. Терморегулятор праски в позиції «шовк», водіть праскою по прокладці, затримуючись на одному місці на бл. 8 секунд.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Дубльовані прокладкою деталі знову сколіть лицьовими боками/вдвічі лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі накреслені лінії, за виключенням ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінії суміщення і згинів переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

4. Середній і поздовжні рельєфні шви спинки

Середні частини спинки складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте, почавши вгорі строчку точно біля розміченої лінії шва. На початку і в кінці строчки виконайте надсічки. Припуски шва розпрасуйте. Бокові частини спінки накладіть на середню частину спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть поздовжні рельєфні зрізи (контрольна мітка 3). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

5. Пришити кокетку спинки

Кокетку спинки приколіть до правої частини спинки від бокового зрізу до лінії середини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Потім кокетку спинки приколіть до лівої частини спинки і пришийте. На кокетці спинки припуск нижнього кутка відверніть вгору. Припуски швів пришивання кокетки розпрасуйте.

 

 

6. Рельєфні поздовжні шви пілочок, пришити кокетки пілочок

Середні частини пілочок накладіть на бокові частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку, сколіть поздовжні рельєфні зрізи від кутківків/поперечних міток (контрольна мітка 1). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Кокетки пілочок накладіть на пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть косі зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

7. Шви плечових кокеток

Суцільнокроєну з кокеткою правої пілочки плечову кокетку накладіть на праву половинку спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть зрізи пришивання кокетки (контрольна мітка 5), поєднавши лінії шва. Зшийте. Суцільнокроєну з кокеткою лівої пілочки плечову кокетку аналогічно приколіть до лівії половинки спинки. Пришийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

8. Борти і горловина

Плечові зрізи підбортів і обшивки горловини спинки сколіть лицьовими боками (контрольна мітка 6). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Підборти і обшивку горловини спинки накладіть на пілочки і спинку лицьовим боком до лицьового боку, приколіть до зрізів бортів і зрізу горловини. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до шва, на ділянках заокруглень виконайте надсічки, на кутках припуски зріжте навскоси. Підборти і обшивку горловини спинки відверніть на виворітний бік. Краї припрасуйте.

 

 

9. Бокові шви

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть бокові зрізи (контрольна мітка 8). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

10. Шви рукавів

Кожну ліктьову частину рукава накладіть на верхню частину рукава лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліктьові зрізи (контрольна мітка 9). Зшийте. Припуски шва розпрасуйте. Для призборювання оката рукава від • до • прокладіть строчки по обидва боки від розміченої линії шва вшивання рукава великими стібками. Рукав складіть уздовж лицьовим боком  всередину. Сколіть передні зрізи рукава. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте.

 

 

11. Вметати рукави

Кожен рукав сколіть спочатку тільки з нижньою частиною пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечну мітку на ліктьовій частині рукава з боковим швом пальта, а також поперечні мітки 11 на рукаві і на проймі. З виворітного боку поперечну мітку на окаті рукава сколіть з поперечною міткою на плечовій кокетці. Рукав припосадіть по окату до розміру пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання.

 

 

12. Вшити рукави

Рукави вшийте з боку рукавів, починаючи від швів рукавів. Щоб намітка легко видалилася, строчку прокладіть впритул до неї. Намітку видаліть. Припуски швів вшивання рукавів відверніть на рукави. Шви вшивання рукавів акуратно пропрасуйте з боку рукавів, припрасовуючи посадку.

 

 

13. Підплечики

Одягніть пальто. Вкладіть підплечики. Краї підплечиків повинні суміщатися з краями припусків швів вшивання рукавів. Підплечики пришити до припуску швів вшивання рукавів.

 

 

14. Підгин низу пальта і рукавів

Низ підбортів ще раз відверніть вперед. Припуски шва пришивання підбортів розпрасуйте від низу на довжину по бл. 10 см. Припуск на підгин низу пальта відверніть на виворітний бік, припрасуйте, але поки не пришивайте. Припуски на підгин низу рукавів відверніть на виворітний бік, припрасуйте і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

15. Підготовка деталей паперової викрійки для розкрою підкладки

З деталей паперової викрійки 1, 2 і 4 зріжте зайві частини по лініях підкладки.

 

 

16. Розкрій підкладки

Підкладкову тканину скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Підготовлені деталі паперової викрійки 1, 2 і 4, а також деталі 3, 5, 6, 7 і 8 накладіть на складену вдвічі підкладкову тканину, при цьому деталь 4 - на відстані 2 см від згину тканини. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски на шви і на підгин низу шириною 1,5 см. Накресліть деталі кишень (b) розміром по 14 х 14 см. По всіх зрізах деталей кишень накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. На деталі крою перенесіть лінії швів (див. крок 3).

 

 

17. Кишені

Кожну деталь кишені з підкладкової тканини приколіть до верхнього зрізу кожної кишені з основної тканини лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте з припусками шириною 1,5 см. Припуски шва запрасуйте на підкладку. Верхній зріз кишені запрасуйте на виворітний бік на відстані 4 см від шва пришивання підкладки. Бокові і нижні зрізи кишені і підкладки сколіть і обметайте разом. Припуски по бокових і нижньому зрізах кишені запрасуйте на виворітний бік. Кишеню приколіть до пілочки по розмітці, не закріплюючи підборт. Кишеню нашийте вручну.

 

 

18. Підкладка

На кокетці спинки підкладки вздовж розміченої лінії середини спинки застрочити складку на вільне облягання вгорі і знизу на довжину по бл. 5 см. Глибину складки запрасуйте в один бік. На підкладці виконайте шви, як на пальті, - див. кроки 4-7 та 9-12.

 

 

19. Підкладку пришити до пальта

Припуск на підгин низу пальта ще раз відверніть донизу. Підкладку приколіть до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Підкладку вкладіть в пальто виворітним боком до виворітного боку. Рукави підкладки вкладіть в рукави пальта.

 

 

20. Підгин низу підкладки

Припуск на підгин низу пальта відверніть на виворітний бік і пришийте вручну. Підборти відверніть на виворітний бік. Підкладку підверніть уздовж нижнього краю пальта, згин злегка припрасуйте, відтягніть м'якою дугою вгору і приколіть до підгину низу пальта. Підкладку і підборти пришийте. Зайву тканину підкладки відверніть донизу, припрасуйте. Рукави підкладки підверніть на ширину по 1,5 см і пришийте до припуску на підгин низу рукавів пальта.

 

 

21. Петлі, ґудзики для розміру 34 ...

На правій пілочці «чарівною» кравецькою крейдою поставте мітки петель і ґудзиків, як на деталі паперової викрійки. Мітку верхньої петлі (для внутрішньої застібки) поставте також і на лівій пілочці. Обметайте петлі. Ґудзики пришийте по розмітці і відповідно до петель. Для цього праву пілочку накладіть на ліву пілочку, сумістивши лінії середини переду, передні кінці петель позначте шпильками.

 

 

22. …і для розмірів 36-44

На правій пілочці «чарівною» кравецькою крейдою поставте мітки петель і ґудзиків: мітку верхньої петлі - на такій же відстані від краю горловини, як у розміру 34 (деталь паперової викрійки 1), мітка нижньої петлі підходить для всіх розмірів, мітку третьої петлі поставте між верхньою і нижньою мітками посередині. Мітки ґудзиків, відповідно, змістіть. На лівій пілочці поставте позначку верхньої петлі для внутрішньої застібки. Обметайте петлі. Пришийте ґудзики (див. крок 21).

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза простора з коміром «мандарин»

Простора блуза з коміром «мандарин» і м'якими складками біля кокетки стане вашою вірною...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки замшеві завуженого крою

Завдяки заднім кокеткам брюки ідеально сидітимуть на вашій фігурі. Для зручності передбачені...

39.90 грн.

Брюки трикотажні спортивного крою

Це майже спортивний костюм, який також чудово підійде для домашнього відпочинку. Для пошиття ми...

39.90 грн.