0
Акція 1+1=3

Як пошити брюки у стилі колор-блолкінг

Брюки з акцентами на колінах, у монотонній гамі матимуть дуже стильний вигляд. Також можете поекспериментувати із фактурою матеріалів. Щільний джинс і штучна шкіра додадуть бейкерського вигляду цим брюкам.

 

                                                           Брюки 112 Burda 1/2015

 

Розмір 34-44

 

Вам знадобиться:

 1. штучна замша шириною 130 см: розміри 34, 36, 38, 40, 42, 44: білого кольору - 1,25 м, баклажанового кольору - 0,75 м, оливкового кольору - 0,40 м;
 2. флізелін G 785 0,20 м шириною 90 см;
 3. потайні застібки-блискавки довжиною: 1х 40 см, 2х 22 см;
 4. спеціальна лапка швейної машини для пришивання потайних застібок-блискавок;
 5. нитки для шиття.

Крім того:

 1. шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;
 2. олівець, ножиці для паперу;
 3. сантиметрова стрічка;
 4. кравецькі шпильки;
 5. кравецька крейда;
 6. ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;
 7. копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки;
 8. голка швейної машини мікротекс і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини:

брючні тканини, що тримають форму, ідеально підійдуть тканини з еластаном.

 

Викрійка брюк рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи.

Екстра-порада: розмір брюк визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 = 98 см, розм. 42 = 102 см, розм. 44 = 106 см).

 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на штучній замші.

Приколіть деталі паперової викрійки.

Зі штучної замші білого кольору:

1 Середня верхня частина передньої половинки 2х

4 Нижня частина передньої половинки 2х

5 Середня верхня частина задньої половинки 2х

8 Середня нижня частина задньої половинки 2х

9 Бокова нижня частина задньої половинки 2х

10 Передня обшивка верхнього зрізу зі згином 1х

11 Задня обшивка верхнього зрізу 2х

 

 

Зі штучної замші баклажанового кольору (зліва):

2 Бокова верхня частина передньої половинки 2х

6 Бокова верхня частина задньої половинки 2х

Зі штучної замші оливкового кольору (справа):

3 Середня частина передньої половинки 2х

7 Середня частина задньої половинки 2х

 

 

1. Розкрій деталей із замші білого кольору

Штучну замшу білого кольору складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1, 4, 5, 8, 9, 10 і 11 накладіть на складену вдвічі замшу згідно з планом розкладки, при цьому деталь 10 - до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу - 4 см (деталі 4, 8 і 9), на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

2. Розкрій інших деталей

Потім штучну замшу оливкового і баклажанового кольорів складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки2 і 6 накладіть на замшу баклажанового кольору, деталі 3 і 7 - на замшу оливкового кольору, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски на шви і по зрізах шириною 1,5 см. Деталі викроїть.

 

3. Прокладка

Прокладку складіть згідно з планом розкладки клейовим боком всередину. Деталі 10 і 11 накладіть на складену вдвічі прокладку, деталь 10 - до згину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки накресліть припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Деталі із замші і прокладки розкладіть. Прокладку накладіть на виворітний бік відповідних деталей крою. Припрасуйте. Дубльовані прокладкою деталі знову складіть навпіл лицьовим боком всередину/лицьовими боками. Ще раз приколіть деталі паперової викрійки.

4. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лініїш вів і низу), а також всі накреслені лінії, за винятком ліній поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Біля міток розрізів і у ліній нижніх країв деталей 8 і 9 на краях припусків виконайте надсічки довжиною по 5 мм.

5. Відтягнути зрізи

Середні верхні частини задніх половинок брюк складіть лицьовими боками. Відтягніть крокові зрізи за допомогою праск з функцією пароутворювання до довжини крокових зрізів середніх верхніх частин передніх половинок.

6. Верхні рельєфні шви

Бокові верхні частини передніх половинок брюк накладіть на середні верхні частини передніх половинок брюк, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 1), сумістивши лінії швів. Бокові верхні частини задніх половинокбрюк накладіть на середні верхні частини задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте рельєфні зрізи передніхі задніх половинок. Припуски швів розпрасуйте. Припуски швів на деталях із замші можна не обметувати.

7. Верхні поперечні шви

Середні частини передніх половинок брюк накладіть на верхні частини передніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть верхні поперечні зрізи (контрольна мітка 3), суміствивши лінії швів. Середні частини задніх половинок брюк накладіть на верхні частини задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть верхні поперечнізрізи (контрольна мітка 4). виконайте верхні поперечні шви передніх і задніх половинок брюк. Припуски швів розпрасуйтете.

8. Потайна застібка на блискавку, права половинка брюк

Частина 1

Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком уздовж краю розрізу середньої нижньої частини правої задньої половинки брюк навідстані 5 мм від краю припуску. Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з лінією нижнього краю. Потайну застібку-блискавку пришийте спеціальною лапкою швейної машини для пришивання потайних застібок-блискавок від лінії нижнього краю до мітки розрізу (надсічки - див. крок 3), голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків.

9. Потайна застібка на блискавку, права половинка брюк

Частина 2

Потайну застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму застібки-блискавки накладіть уздовж краю розрізу бокової нижньої частини правої задньої половинки брюк, вгорі приколіть. Потайну застібку-блискавку розкрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки приколіть до мітки розрізу (надсічка), голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте. Аналогічно пришийте потайну застібку-блискавку уздовж країв розрізу лівої половинки брюк.

10. Нижні рельєфні шви задніх половинок брюк

Середні нижні частини задніх половинок брюк накладіть на бокові нижні частини задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи від верху до міток розрізів, при цьому кінці потайних застібок-блискавок відверніть до країв припусків. Зшийте від верху впритул до останніх стібків швів пришивання потайних застібок-блискавок. Припуски швів розпрасуйте.

11. Нижні поперечні шви

Нижні частини передніх половинок брюк накладіть на середні частини передніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть нижні поперечні зрізи (контрольна мітка 5), сумістивши лінії швів. Нижні частини задніх половинок брюк накладіть на середні частини задніх половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть нижні поперечні зрізи (конконтрольна мітка 7). Виконайте нижні поперечні шви. Припуски швів розпрасуйте.

12. Правий боковий шов

Праву передню половинку брюк накладіть на праву задню половинку  брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколіть праві бокові зрізи (контрольна мітка 8), сумістивши лінії швів і рельєфні шви. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте.

13. Потайна застібка на блискавку, лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку пришийте до задньої половинцки брюк - див. крок 8, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістіть з розміченою лінією верхнього краю брюк. Потайну застібку-блискавку пришийте до передньої половинки брюк - див. крок 9. Ліві передню і задню половинки брюк складіть лицьовими боками, сколіть бокові зрізи від низу до потайної застібки-блискавки, кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків. Виконайте лівий боковий шов впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки. Припуски шва розпрасуйте.

14. Крокові шви

Кожну половинку брюк складіть лицьовим боком всередину. сколіть крокові зрізи (контрольна мітка 9), сумістивши поперечні шви і лінії швів.Зшийте. Припуски шва розпрасуйте.

15. Середній шов

Одну половинку брюк виверніть лицьовим боком вгору. Цю половинку брюк вкладіть в іншу половинку брюк лицьовим боком до лцьового боку. Сколіть передні і задні середні зрізи, сумістивши крокові шви і лінії швів. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте від верху до початку крокового заокруглення. На ділянці крокового заокруглення припуски шва припрасуйте «на ребро».

16. Пришити обтачку верхнього зрізу

На обшивці верхнього зрізу брюк виконайте задній середній шов і правий боковий шов (симетрично аналогічному шву на брюках). Припуски швів розпрасуйте. Обшивку приколіть до верхнього зрізу брюк лицьовим боком до лицьового боку. Кінці обшивки відверніть на лицьовий бік, не доходячи по бл. 5 мм до країв потайної застібки на блискавку, приколіть до верхнього зрізу брюк. Припуски по краях розрізу разом з половинками потайної застібки-блискавки відверніть на лицьовий бік і приколіть зверху обшивки.

17. Верхній край брюк

Уздовж верхнього зрізу брюк прокладіть строчку. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутках - навскоси. Припуски по краях розрізів відверніть на виворітний бік. Обшивку відверніть вгору, припрасуйте і настрочіть на припуски шва пришивання близько до шва. Обшивку відверніть на виворітний бік, припрасуйте і пришийте до тасьм потайної застібки-блискавки і до припусків швів.

18. Підгин низу

Кінці тасьм потайних застібок-блискавок відверніть вгору біля розмічених ліній нижніх країв і пришийте. Припуски на підгин низу запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Припуски на підгин низу пришийте до тасьм потайних застібок-блискавок.

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЭЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

Переклад: Олена Рапова

 

Чи зручно вам користуватись ілюстрованим курсом? Пишіть у коментарях.

         

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Мені здається, такі ілюстровані курси корисні не тільки при пошитті цих стильних брюк. Тут багато типових швейних вузлів відображено. На мій погляд МК і ілюстровані курси по пошиву Burda найкращі.

  Олено, цілком згодна з Вами. Все наглядно та  зрозуміло. Завдяки таким статтям пошиття займає набагато менше часу та стає ще приємнішим.


Зачекайте будь-ласка