Як пошити модну сукню в стилі Вікторії Бекхем

За декілька років одяг oversize запанував у наших гардеробах. А з легкої руки Вікторії Бекхем простора сукня А-силуету з широким воланом по низу стала об'єктом бажань багатьох модниць. Спочатку було незвично бачити таке після вузьких суконь-футлярів по фігурі. Але тільки спробуйте таку вдягнути хоч раз, відразу відчуєте, як у ній комфортно. До того ж, просторий силует анітрохи не додає кілограмів фігурі, адже усе маскується під складками сукні, а зовні ми бачимо лише витончені ручки і ніжки. 

 

Пропонуємо пошити шифонове плаття А-силуету, в яке неможливо не закохатися! Вишиті цяточки, вишукані кокетки переду із застроченими складками плюс напівпрозорі рукави і така ж оборка по нижньому краю - хіба ж не мило? Впоратися з оригінальним пластроном у складку допоможе докладний ілюстрований курс від дизайнерів і конструкторів одягу Burda.

 

Сукня 113 Burda 7/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: креп-шифон з вишитими гладдю цяточками для верхнього шару 2,20 м шириною 135 см для всіх розмірів; креп-шифон без вишивки для нижнього шару 0,90-0,90-0,90-1,00-1,25 м шириною 135 см; креп-сатин для підкладки 1,05 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін формбанд.  

 

Рекомендовані тканини: легкі, прозорі платтяні тканини; непрозорі тканини для підкладки.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталь а накреслити прямо на тканині.

 

 

Плани розкладки: удвічі складати тканину лицьовим боком всередину, в один шар розкладати тканину лицьовим боком вгору.

 


Важливо: правий і лівий рукави, а також праву і ліву кокетки переду підкладки викроїти симетрично!


 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу сукні (деталі 1 і 4) - 2 см, на підгин низу рукавів - 1см. Для деталі а припуски вже враховані в наведених розмірах.

 

Розкрій

З креп-шифону з вишитими гладдю цяточками:

1 Перед зі згином 1х

2 Права кокетка переду зі складками 1х

3 Ліва кокетка переду зі складками 1х

4 Спинка зі згином 1х

5 Рукав 2х

а) 2 деталі оборки нижнього зрізу довжиною по 135 см і шириною по 25 см, включаючи припуски.

 

 

З креп-шифону без вишивки:

1 Перед зі згином 1х

4 Спинка зі згином 1х  

 

З креп-сатину (підкладка):

1 Перед зі згином 1х

4 Спинка зі згином 1х

6 Кокетка переду 2х

Блискучу сторону креп-сатину використовувати в якості лицьового боку.

 

 

Флізелін формбанд: припрасувати уздовж зрізів пройм і зрізів пришивання кокеток переду підкладки, а також уздовж зрізів пройм і горловин спинки підкладки, при цьому ланцюговий шов на флізеліні повинен суміщатися з накресленою лінією шва на деталі крою.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На правій і лівій кокетках переду лінії складок і лінії згинів обшивок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками. На обох деталях лінії середини переду, а на лівій кокетці переду лінії суміщення перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками, при цьому використовувати нитку іншого кольору.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. 

 

Бокові шви

На зовнішніх і внутрішніх деталях переду і спинки з креп-шифону зшити бокові зрізи. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на спинку. Припуск на підгин низу внутрішніх деталей (без вишивки) запрасувати на виворітний бік, підвернути вдвічі і застрочити. 

 

Зметати зовнішні і внутрішні деталі

Внутрішні перед і спинку вкласти під зовнішні деталі лицьовим боком до виворітного боку, зметати зрізи пришивання кокеток, зрізи пройм, зрізи горловин спинки і плечові зрізи. 

 

Кокетки переду зі складками

Щоб пізніше закласти складки кокеток по лінії середини переду, перед застрочуванням складок потрібно зрізати припуски по нижніх зрізах правої і лівої кокеток переду (розмічені косими лініями сірого кольору) (1). 

 

 

Праву і ліву кокетки переду скласти, відповідно, по лінії згину кожної складки (основа мітки-стрілки) виворітним боком всередину, на відстані по 3,5 см від згину складки прокласти строчку (2).

 

 

Малюнок 2 показує першу застрочену складку і другу закладену складку правої пілочки. Аналогічно закласти і застрочити інші складки. Складки закласти у напрямі міток-стрілок, шви складок припрасувати (3).

 

 

 

Тільки на правій кокетці суцільнокроєну обшивку запрасувати на виворітний бік (4). 

 

 

 

Починати зшивати складки на кокетках переду від верху (горловина). Праву кокетку переду зі складками накласти на ліву кокетку по лінії суміщення, сумістивши також лінії середини переду. Для цього верхню складку лівої кокетки ще раз відвернути. Складку приколоти (5).

 

 

Нижній кінець складки настрочити вузькою зигзагоподібною стрічкою від згину (6).

 

 

Верхню складку лівої кокетки знову скласти і приколоти, для цього 2-у складку правої кокетки відвернути вниз. Складку пришити зигзагоподібною строчкою (7).

 

 

Аналогічно зшити інші складки. Біля нижнього кутка зрізи зметати. З виворітного боку припуски обшивки правої кокетки і припуски лівої кокетки надсікти разом - див. стрілка (8). 

 

 

Кокетку дублювати підкладкою і пришити

На кокетках підкладки (деталь 6) припуски по довгих косих передніх зрізах і далі припуски по коротких зрізах до поперечних міток зрізати (9).

 

 

На кокетці підкладки виконати середній шов нижче поперечної мітки. Припуски шва розпрасувати (10).

 

 

Кокетку підкладки накласти на кокетку зі складками виворітним боком до виворітного боку, сумістивши шов кокетки підкладки з лінією середини переду. По плечових зрізах сумістити контрольні мітки 2 (11).

 

 

Праву половинку кокетки підкладки підкласти під запрасовану обшивку правої кокетки переду зі складками і приколоти. Обшивку лівої кокетки переду відвернути на підкладку і припрасувати (12).

 

 

Внутрішній зріз кокетки підкладки приколоти. Спочатку лівий край горловини кокетки переду відстрочити на відстані 3,5 см, закріплюючи внутрішній зріз обшивки. Аналогічно відстрочити правий край горловини кокетки (13).

 

 

Зметати плечові зрізи, зрізи пройм і зрізи пришивання кокетки зі складками і кокетки підкладки (14). Кокетку переду пришити до переду, контрольна мітка 1, при цьому припуск переду надсікти в кутку. 

 

 

Плечові шви

Виконати плечові шви, контрольна мітка 2, при цьому припуск по зрізу горловини спинки виступає. Припуски швів запрасувати на спинку. 

 

Підкладка

Припуски по плечових зрізах спинки підкладки запрасувати на виворітний бік. На підкладці виконати бокові шви. Припуск на підгин низу підкладки підвернути і застрочити. Підкладку натягнути на сукню лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізу горловини спинки. Прокласти строчку уздовж розміченої лінії горловини. Припуски шва зрізати близько до строчки. Підкладку відвернути вгору і настрочити на припуски шва близько до шва на максимально можливу довжину. Підкладку вкласти в сукню виворітним боком до виворітного боку. На переді підкладки припуски по зрізах пришивання кокетки зрізати до ширини 7 мм, в кутку надсікти. Зрізи переду підкладки підвернути і приколоти до припуску шва пришивання кокетки, пришити вручну. Підкладку приметати до зрізів пройм. 

 

Рукави, вшити рукави

На рукавах виконати шви. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати назад. Припуски на підгин низу рукавів підвернути і застрочити. Уздовж нижніх зрізів рукавів закласти і заколоти складки у напрямі міток-стрілок. Складки застрочити, проклавши строчки в уже наявні строчки підгину низу. Рукави вшити, призборивши їх по окатах. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на рукав. 

 

Оборка нижнього зрізу, пришити оборку

Деталі оборки зшити. Припуск по нижньому зрізу оборки зрізати до ширини 7 мм, обметати, запрасувати на виворітний бік і настрочити. Верхній зріз оборки призборити до довжини нижнього зрізу сукні. Оборку пришити до нижнього зрізу сукні, сумістивши шви оборки з боковими швами. Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати вгору. 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня мереживна з відкладним комірцем

Мрія будь-якої юної феї – мереживна сукня з декоративною застібкою поло з репсової і атласної...

35 грн.

Зараз переглядають

Сукня оксамитова на бретелях

Довга вечірня сукня приталеного силуету з розкльошеною спідницею. ...

40 грн.

Брюки розкльошеного крою з тропічним принтом

Екзотична штучка! Модель із помітним тропічним малюнком стане домінантою всього ансамблю і,...

35 грн.