Як пошити пуловер за кілька годин

Весною як ніколи загострюється потреба оновити свій гардероб. Але ж шкода витрачати багату часу на шиття, коли за вікном така чудова погода і хочеться зайву хвилинку прогулятися. Пропонуємо корисне заняття лише на один вечір: такий просторий пуловер можна пошити за кілька годин - і це до снаги навіть майстриням початківцям.

 

                                                      Пуловер 121 A Burda 12/2016

 

Розмір: 34/36 - 42/44

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно з принтом і ворсованим/ махровим виворітним боком шириною 145 см (корисна ширина 140 см): розм. 34/36 - 2,70 м, розм. 38/40 - 2,90 м, розм. 42/44 - 3,10 м.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; клейовий олівець; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

 

Рекомендовані тканини: трикотажні полотна з ворсованим/махровим виворітним боком, в’язані полотна.

 

Викрійка пуловера рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 121A.

 


Екстра-порада: розмір пуловера визначається за обхватом грудей (розм. 34/36 = 84 см, розм. 38/40 = 92 см, розм. 42/44 = 100 см).


 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні.

Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Перед 2х

2 Спинка зі згином 1х

3 Манжета 2х

 

 


Рекомендації по роботі з трикотажними полотнами: деталі крою з трикотажних полотен зшиваються спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. Нижній зріз пуловера і нижні зрізи манжет у даній моделі не обробляються.


 

1. Розкрій деталей 2 і 3

Трикотажне полотно складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталь паперової викрійки 2 накладіть на складене вдвічі трикотажне полотно до згину. Деталь 3 накладіть на трикотажне полотно згідно з планом розкладки. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по верхньому зрізу коміра, по нижніх зрізах переда і спинки, а також манжет припуски не передбачені, по всіх інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Розкрій деталі 1

Клапоть трикотажного полотна, що залишився, розкладіть в один шар лицьовим оком вгору. Деталь 1 накладіть на трикотажне полотно згідно з планом розкладки боком з написами вгору і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною 1,5 см на всі шви і по зрізах (див. крок 1). Булавки видаліть. Деталь паперової викрійки видаліть, ще раз накладіть на трикотажне полотно боком з написами вниз і приколіть. Накресліть припуски. Обидві частини переда викроїть.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Частини переду сколіть лицьовими боками. Деталь паперової викрійки 1 приколіть з виворітного боку. Контури всіх деталей викрійки, а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії згинів і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії згинів переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

4. Середній шов по переду

Частини переду складіть лицьовими боками, сколіть і зшийте середні зрізи. На початку і в кінці шва виконайте закріпи. Припуски шва обметайте і розпрасуйте.

 

 

5. Плечові шви

Спинку накладіть на перед лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть плечові зрізи і бокові зрізи суцільнокроєного коміра, сумістивши розмічені лінії згинів. Біля лінії згину на припусках спинки виконайте надсічки довжиною по бл. 1 см (стрілка). Зрізи зшийте. Припуски швів зріжте до ширини по 7 мм. На ділянках заокруглень виконайте надсічки в декількох місцях. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

6. Суцільнокроєний комір

Верхній зріз суцільнокроєного коміра обметайте. Комір відверніть по лінії згину на виворітний бік. Внутрішній зріз коміра приколіть до припуску плечових швів і середнього шва по переду і пришийте вручну декількома незатягнутими стібками.

 

 

7. Бокові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть і зшийте бокові зрізи від контрольних міток 3 до нижнього зрізу. На початку і в кінці швів виконайте закріпки.

 

 

8. Шви манжет

Манжети складіть навпіл лицьовим боком всередину. Зрізи сколіть (контрольна мітка 4). Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

9. Пришити манжети

Манжети вкладіть у відкриті зрізи лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши шви манжет з боковими швами. Манжети приколіть, розтягуючи (контрольна мітка 5). Пришийте, почавши/закінчивши строчки біля бокових швів. Припуски кожного шва обметайте разом. Манжети витягніть назовні. Припуски бокових швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Накидка простого кроя с воротником-стойкой

Уютную трикотажную накидку с широким воротником-стойкой можно сшить в два счета! Даже новичкам...

0 грн.
0

Зараз переглядають

Спідниця розкльошеного силуету на фігурному поясі

Струмлива спідниця розкльошеного силуету актуальна будь-якої пори року. ...

44.90 грн.

Блузка прямого крою з рюшами і оборками

Струмениста блузка з принтом поп-арт у вигляді губ і застібкою на блискавку спереду, оздоблену...

39.90 грн.