0

Як пошити сукню з американською проймою

Сукня зі спідницею-сонце доречна і в офісі, і на коктейлі, а в форматі міні буде незамінною вашою супутницею на відпочинку. Коротке плаття з американською проймою чудово підійде для того, щоб пройтися по магазинах або навіть покататися на скейтборді.

 

Як пришити декоративну застібку-блискавку, що лежить зверху спинки оригінального крою, дізнаєтеся з докладного ілюстрованого курсу Burda.

 

Сукня 101 Burda 7/2017

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: бавовняна тканина стретч з принтом, що розтягується в поперечному напрямі, 1,75-1,80-1,80-1,80-1,80 м шириною 140 см; флізелін G 785; 1 металева застібка-блискавка довжиною 60 см; тасьма 0,75-0,80-0,85-0,90-0,95 м шириною 1,5 см; репсова стрічка 0,45 м шириною 7 мм.

 

Рекомендовані тканини: легкі платтяні тканини з еластаном або без нього.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 3 см.

 

Розкрій:

1 Ліф переду зі згином 1х

2 Верхня частина ліфа спинки 4х

3 Нижня частина ліфа спинки 2х

4 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

4 Заднє полотнище спідниці 2х

5 обшивка переду зі згином 1х

6 обшивка спинки 2х

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Пошиття: тканину розкласти в один шар лицьовим боком вгору. Праві і ліві парні деталі викроїти симетрично. При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Виточки

На ліфі переду зшити нагрудні виточки від бокових зрізів до вершин, глибини виточок запрасувати вгору (1).

 

 

Горловина і пройми переду/обшивка переду

На обшивці переду припуски по плечових зрізах запрасувати на виворітний бік. Нижній зріз обшивки обметати. Обшивку накласти на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити зрізи горловин і пройм. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти в декількох місцях (2). Обшивку відвернути на виворітний бік, горловину і пройми припрасувати.

 

 

Верхні частини ліфа спинки

На дубльованих прокладкою верхніх частинах ліфа спинки (= внутрішні деталі) припуски по плечових зрізах запрасувати на виворітний бік. Дубльовані прокладкою деталі верхніх частин ліфа спинки накласти на деталі без прокладки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити зрізи горловин і косі бокові зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлень надсікти у декількох місцях (3).

Верхні частини ліфа спинки вивернути, краї припрасувати. Середні і нижні зрізи зметати.

 

 

Пришити верхні частини ліфа спинки/обшивки спинки

Верхні частини ліфа спинки приметати до нижніх частин спинки від кутів лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 4). Нижні зрізи обшивок обметати. Обшивки приколоти до нижніх частин ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, верхні зрізи зшити, закріплюючи верхні частини ліфа спинки (4).

Припуски швів зрізати близько до строчок. Обшивки відвернути на виворітний бік, верхні частини ліфа спинки відвернути вгору, краї припрасувати.

 

 

Плечові шви

Частини ліфа спинки накласти на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи, не закріплюючи внутрішні верхні частини ліфа спинки і обшивку переду (5).

 

 

Припуски швів розпрасувати і заховати під внутрішні верхні частини ліфа спинки і обшивку переду. Запрасовані плечові зрізи внутрішніх верхніх частин ліфа спинки і обшивки переду зшити вручну (6).

 

 

Бокові шви ліфа сукні

Біля бокових зрізів обшивки переду і спинки відвернути вгору. Частини ліфа спинки накласти на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи і зшити до внутрішніх зрізів обшивок, сумістивши шви пришивання обшивок (7).

 

 

Припуски швів обметати і розпрасувати. Обшивки знову відвернути на виворітний бік і пришити вручну до припуску бокових швів. Середні зрізи обшивок спинки приметати (8).

 

 

Спідниця/бокові шви

Задні полотнища спідниці накласти на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Пришити спідницю/тасьма

Спідницю приколоти до ліфа сукні лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви (9).

 

 

Спідницю пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, обметати і запрасувати на ліф сукні. З лицьового боку тасьму приколоти поверх шва пришивання спідниці (середину тасьми сумістити зі швом) і настрочити, проклавши строчку посередині тасьми (9а).

 

 

Середній шов по спинці/розріз

Задні полотнища спідниці скласти лицьовими боками, зшити середні зрізи від низу до мітки розрізу. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Біля мітки розрізу припуски шва надсікти впритул до стібків (стрілка) (10).

Від низу до надсічок припуски шва обметати і розпрасувати. Припуски по краях розрізу зрізати до ширини по 1 см і запрасувати на лицьовий бік.

 

 

Застібка на блискавку

Застібку-блискавку приметати уздовж країв розрізу спинки так, щоб середні краї частин спинки суміщалися під зубчиками застібки-блискавки, при цьому верхні кінці тасьми застібки-блискавки відвернути за припуски, нижні кінці тасьми підвернути. Застібку-блискавку пришити впритул до зубчиків, використовуючи лапку швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів. Уздовж країв тасьм застібки-блискавки прокласти строчки (11). Репсову стрічку зав'язати на бігунку застібки-блискавки.

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, заметати на виворітний бік, припрасувати і пришити вручну незатягнутими стібками (12).

 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу