Як пошити святкову сукню з подвійним ефектом

Елегантна сукня-футляр із суцільнокроєною баскою спереду має вигляд комплекта-двійки, як топ зі спідницею. Якщо зробити спинку цієї моделі відрізною по лінії талії, то можна до оригінального верху змоделювати будь-яку спідницю - навіть максі розкльошеного крою зі шлейфом.

 

Найскладніше в цих платтях шиється їхня верхня частина і на прикладі ілюстрованого курсу з пошиття синьої візерунчастої сукні 108 ми покажемо, як поетапно виконати усі швейні операції для створення особливого святкового вбрання.

 

Сукня 110 Burda 3/2014            Сукня 109 Burda 3/2014            Сукня 108 Burda 3/2014

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: бавовняний атлас (при висоті рапорта візерунка бл. 40 см), що розтягується в поперечному напрямі, 3,00 м шириною 145 см для всіх розмірів, в якості альтернативи: тканина без візерунка 1,60 м шириною 145 см; флізелін G 785 0,30 м шириною 90 см; флізелін формбанд; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму, з еластаном чи без нього.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна пругу/згину тканини.

Зверніть увагу на рапорт візерунку тканини!

 

1 Середня частина ліфа переду, суцільнокроєна з баскою переду 2х

Середня частина обшивки баски переду 2х

2 Бокова частина ліфа переду, суцільнокроєна з баскою переду 2х

Бокова частина обшивки баски переду 2х

3 Середня частина переднього полотнища спідниці зі згином 1х

4 Бокова частина переднього полотнища спідниці 2х

5 Середня частина спинки 2х

6 Бокова частина спинки 2х

7 Передня частина рукава 2х

8 Ліктьова частина рукава 2х

9 Обшивка горловини переду 2х

10 Обшивка горловини спинки 2х

а) 2 обшивки пройм (розкрій за косою) довжиною по 20 см і шириною по 4 см.

З деталей 1 і 2 обшивки баски перезняти як окремі деталі.

 

 

Розкрій

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу спідниці - 4 см, на підгин низу рукавів - 2 см, по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Прокладку припрасувати з виворітного боку обшивок горловини.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Флізелін формбанд: припрасувати з виворітного боку вздовж зрізів пройм/зрізів вшивання рукавів, при цьому ланцюговий шов на флізеліні лежить на припуску впритул до розміченої лінії шва.

 

Пошив

 

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Рельєфні шви ліфа переду

Бокові частини ліфа переду накласти на середні частини ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 1). Зшити (1). Бокові частини обшивки баски переду накласти на середні частини баски переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Горловина переду, нижній край баски

Обшивки баски переду накласти на нижні зрізи частин ліфа переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти нижні зрізи і середні зрізи до поперечних міток. Зшити. Обшивки горловини переду накласти на зрізи горловини частин ліфа переду, сколоти середні зрізи від поперечних міток і зрізи горловин, не доходячи по бл. 5 см до зрізів пришивання рукавів. Зшити (2).

 

 

Біля поперечних міток обшивки відвернути, відповідно, вгору/вниз і приколоти (3).

 

 

Середній шов по переду

Частини ліфа переду скласти лицьовими боками, середні зрізи сколоти між поперечними мітками. Зшити (4).

 

 

З обшивок видалити шпильки. На обшивці баски переду і на обшивці горловини переду виконати середні шви (5).

 

 

Закінчити середній шов по переду

Ліф переду розкласти, обшивки горловини переду і баски переду лежать на ліфі переду лицьовим боком до лицьового боку. Припуски середніх швів ліфа переду і обшивок розпрасувати. Припуски шва пришивання обшивки баски переду зрізати близько до строчки (6). Обшивку баски відвернути на виворітний бік. Краї припрасувати. Обшивку горловини переду залишити поки що лежати на ліфі переду лицьовим боком до лицьового боку.

 

 

Переднє полотнище спідниці

Бокові частини переднього полотнища спідниці накласти на середню частину переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколоти рельєфні зрізи (контрольна мітка 2). Припуски швів розпрасувати.

 

Поперечний шов

Переднє полотнище спідниці накласти на обшивку баски переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти розмічені уздовж верхніх зрізів лінії швів і зшити, не закріплюючи ліф переду (7). Припуски шва обметати разом. Верхній зріз переднього полотнища спідниці пришити до припуску середнього шва і рельєфних швів ліфа переду декількома стібками. Бокові зрізи переднього полотнища спідниці і баски переду зметати.

 

 

Потайна застібка на блискавку

По середніх зрізах частин спинки біля міток розрізу для застібки на блискавку виконати маленькі надсічки. Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на одну частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією горловини. Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки справа від голки (8).

 

 

Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на іншу частину спинки уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти до зрізу горловини (9).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (10).

 

 

Середній шов по спинці

Нижче потайної застібки на блискавку частини спинки скласти лицьовими боками, середні зрізи сколоти від низу до мітки розрізу, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути в бік до краю припуску. В машинку поставити односторонню лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів і виконати середній шов по спинці від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (11). Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Рукави

Кожну передню частину рукава накласти на ліктьову частину рукава лицьовим боком до лицьового боку, сколоти верхні зрізи (контрольна мітка 7). Зшити, почавши строчку точно від розміченої лінії горловини (12). Припуски шва розпрасувати і обметати. Припуски на підгин низу рукавів обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 

Пришити рукави, пройми

Рукави приколоти до зрізів пройм переду (контрольна мітка 8) і спинки (контрольна мітка 9). Пришити (13).

 

 

Кожну косу обшивку пройми (а) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасувати. Обшивку приколоти до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку так, щоб відкриті зрізи обшивки лежали на відстані 5 мм від краю припуску, а кінці обшивки лежали на рукаві на довжину по 1 см. Пришити (14).

 

 

Припуски швів пришивання рукава зрізати до ширини по 1 см, а припуски шва пришивання обшивки пройми - близько до строчки. Припуски швів пришивання рукава обметати. Обшивку пройми відвернути на виворітний бік, пройму припрасувати, припуски швів пришивання рукава запрасувати на перед/спинку. Пройму вистрочити нижче рукава на відстані 7 мм.

 

Горловина

Плечові зрізи обшивок горловини спинки приколоти до плечових зрізів обшивки горловини переду лицьовим боком до лицьового боку. Пришити, почавши строчки точно від розміченої лінії горловини. Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки горловини обметати. Зрізи обшивки горловини переду, що залишились відкритими, пришити до зрізів горловини переду і передніх частин рукавів, обшивки горловини спинки пришити до зрізів ліктьових частин рукавів і зрізів горловини спинки, при цьому кінці обшивок горловини спинки відвернути, не доходячи по 5 мм до розмічених ліній швів, і приколоти. Припуски по краях розрізу разом з половинками потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до зрізу горловини зверху обшивки (15).

 

 

Уздовж зрізу горловини прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Обшивку горловини відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва і максимально близько до потайної застібки на блискавку та середнього шва по переду. Обшивку і припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік. Кінці обшивки горловини підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки, пришити вручну. Обшивку пришити до припусків швів пришивання рукавів.

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Футболка свободного кроя

Не футболка, а супервещь! И на это есть все основания: во-первых, просторный покрой с...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блузка прямого крою з V-подібним вирізом

Сучасний малюнок і жіночні деталі в дусі ретро. Так народжується елегантна повсякденна блузка, що...

49.9 грн.

Сукня силуету ампір із розкльошеною спідницею

Хвиляста сукня силуету ампір із розкльошеною спідницею і довгими рукавами. ...

54.9 грн.