0

Як пошити святковий жакет до Нового року

У новорічну ніч хочеться відчуття казки і затишку, коли за вікном падає сніг, а вдома виблискує святковим вбранням пухнаста ялинка. Щоб підтримати атмосферу своїм вбранням, пропонуємо пошити трикотажний жакет, на пілочках якого ажурні візерунки здаються витканими не з мережива, а з безлічі крижаних кристаликів.

 

З ілюстрованого курсу Burda ви дізнаєтеся, як правильно нашити цілісний шар мереживного полотна на деталь з рельєфними швами і як легко і правильно виготовити обтягнені кнопки своїми руками.

 

Жакет 112 Burda 12/2013

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно ламе 1,30-1,35-1,35-1,35-1,35 м шириною 130 см; креп (в якості оздоблювальної тканини для планок і бейки горловини) 0,55-0,55-0,55-0,70-0,70 м шириною 135 см; гіпюрове мереживне полотно 0,60 м шириною 120 для всіх розмірів; креп-шифон (підкладка) 1,30 м шириною 140 см; флізелін G 785 1,10 м шириною 90 см; 5 великих кнопок для пришивання; підплечики.

 

Рекомендовані тканини: легкі жакетні тканини в комбінації з гіпюровими мереживними полотнами.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 112. З деталей 1 і 3 бейки горловин перезняти як окремі деталі. На деталі 9 мітки кнопок поставлені для розміру 36. Для розмірів 38-44 мітки кнопок поставити заново: мітку верхньої кнопки поставити на такій же відстані від верхнього зрізу, як у розміру 36, мітка нижньої кнопки підходить для всіх розмірів, мітки інших кнопок поставити між верхньою і нижньою мітками з однаковими інтервалами.

 

 

Плани розкладки: тканину/трикотажне полотно скласти вдвічі лицьовим боком всередину.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски : по поздовжніх зрізах планок рукавів припуски не передбачені, по зрізах бейок горловин і зрізах пришивання бейок - 1 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Розкрій

З трикотажного полотна ламе:

1 Середня частина пілочки 2х

2 Бокова частина пілочки 2х

3 Спинка 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

 

З крепу:

1 Бейка горловини пілочки 4х

3 Бейка горловини спинки зі згином 2х

9 Планка застібки 2х

а) планка по нижньому зрізу жакета довжиною: для розміру 36 - 105 см, для розміру 38 - 109 см, для розміру 40 - 113 см, для розміру 42 - 117 см, для розміру 44 - 121 см і шириною 8 см, в готовому вигляді 4 см;

b) 2 планки рукавів довжиною по: для розміру 36 - 25 см, для розміру 38 - 25,5 см, для розміру 49 - 26,5 см, для розміру 42 - 27 см, для розміру 44 - 28 см і шириною по 12 см, в готовому вигляді 6 см.

 

 

З підкладкової тканини:

1 Середня частина пілочки 2х

2 Бокова частина пілочки 2х

3 Спинка 2х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

 

 

Припуски: по зрізах горловин (зрізи пришивання бейки) -1 см, по середніх зрізах частин спинки - 3 см (складка на вільне облягання), по інших зрізах і на шви - 1,5 см. Перевести контури деталей викрійки та розмітку.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені на плані розкладки сірим кольором.

 

Лінії швів і розмітка: усі дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/вдвічі. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Середній шов по спинці

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

Рельєфні шви пілочок

Бокові частини пілочок скласти з середніми частинами пілочок лицьовими боками, сколоти рельєфні зрізи. Зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

Викроїти та наметати деталі з гіпюрового мереживного полотна

 Від гіпюрового мереживного полотна відрізати край довжиною 120 см по контурах візерунка (= край борта) - гострі кутки між мотивами гіпюру не зрізати (1).

 

 

Гіпюрове мереживне полотно скласти впоперек вдвічі (60 см) і розрізати уздовж згину. Кожен клапоть мереживного полотна накласти на пілочку виворітним боком до лицьового боку, при цьому фестончастий край мереживного полотна повинен виступати за нижній зріз пілочки, а гострі кутки гіпюрового мереживного полотна за зріз пришивання планки застібки на ширину по 5 мм. Нижній край і зріз борта гіпюрового мереживного полотна приколоти, приметати на відстані по бл. 10 см від зрізів. Гіпюрове мереживне полотно приколоти до рельєфного шва пілочки і уздовж бокового зрізу, потім уздовж пришивання бейки горловини і уздовж плечового зрізу. При цьому в області пройми утворюється зайва тканина, яку слід припосадити. Мереживне полотно приколоти, злегка припосадивши, уздовж зрізу пройми, при цьому почати і закінчити на відстані по бл. 3 см від плечового і бокового зрізів. Мереживне полотно приметати дрібними стібками. Уздовж інших зрізів гіпюрове мереживне полотно приметати на відстані по бл. 10 см (2).

 

 


Порада: найкраще це зробити на манекені, прасувальній подушці, на скрученому щільним валиком рушнику або ж на краю прасувальної дошки. Гіпюрове мереживне полотно зрізати уздовж бокового і плечового зрізів по контурах візерунка, при цьому краї мотивів гіпюрового мереживного полотна не доходять до зрізів пілочки. Потім гіпюр зрізати уздовж зрізу горловини так, щоб краї мотивів виступали на бл. 1 см. На рівні грудей гіпюрове мереживне полотно пришити вручну дрібними потайними стібками.


 

Важливо: на наступних малюнках гіпюрове мереживне полотно не наведене для кращого огляду.

 

Плечові шви

Біля плечових зрізів пілочок гіпюр відвернути вниз і приколоти. Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити (3).

 

 

Припуски швів розпрасувати. На зовнішній і внутрішній бейках горловини виконати плечові шви. Припуски швів зрізати до ширини по 7 мм і розпрасувати (3а).

 

 

Пришити бейку горловини

На пілочках біля зрізів пришивання бейки горловини гіпюрове мереживне полотно відвернути і приколоти. Зовнішню бейку горловини приколоти до пілочок і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Пришити. Припуски шва зрізати до ширини 5 мм, на ділянках заокруглень надсікти в декількох місцях і запрасувати на бейку (4). Внутрішню бейку горловину поки відкласти в бік.

 

 

Бокові шви

Біля бокових зрізів пілочок мереживне полотно відвернути і приколоти. Пілочки скласти зі спинкою лицьовими боками, бокові зрізи сколоти. Зшити. Припуски швів розпрасувати. Мереживне полотно знову відвернути до бокових і плечових швів, приколоти до пройм.

 

Рукави

Верхні частини рукавів скласти з ліктьовими частинами рукавів лицьовими боками, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски швів розпрасувати. Для призборювання оката кожного рукава від * до * прокласти строчки по обидва боки від лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати (5).

Рукав сколоти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти передні зрізи рукава (контрольна мітка 7). Зшити. Припуски шва розпрасувати.

 

 

Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати. На кожній планці рукава зшити короткі зрізи (лицьовими боками). Припуски шва розпрасувати. Планку скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. Нижній край рукава приколоти до планки так, щоб планка виступала на 2 см. Шов планки сумістити з переднім швом рукава (6).

 

 

Верхні зрізи планки пришити до припуску на підгин низу рукава (6а). Припуск на підгин низу рукава підшити вручну незатягнутими стібками.

 

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши поперечну мітку на ліктьовій частині рукава з боковим швом жакета, а також поперечні мітки 8 на верхній частині рукава і на проймі (7).

 

 

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Рукав припосадити по окату до розмірів пройми, стягуючи тканину на нитках строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (8).

Припуски шва вшивання відвернути по окату на рукав. Пришити підплечики.

 

 

Підкладка

Середні зрізи частин спинки підкладки зшити з припусками шириною 1 см. По лінії згину середини спинки застрочити складку на вільне облягання зверху і знизу на довжину по бл. 5 см (9).

Глибину складки запрасувати в один бік. На підкладці виконати рельєфні і плечові шви. Внутрішню бейку горловини пришити до зрізу горловини підкладки, як на жакеті. Припуски шва запрасувати на підкладку. Виконати бокові шви і шви рукавів. Вшити рукави підкладки.

 

 

До жакета пришити підкладку

Бейку з підкладкою накласти лицьовим боком до лицьового боку. Зрізи бейки горловини сколоти, сумістивши плечові шви. Зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти в декількох місцях (10).

 

 

Бейку вивернути. Підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку. Рукави підкладки вкласти в рукави жакета. Бейку горловини припрасувати. Точно сколоти шви пришивання бейок, внутрішню бейку пришити до припусків плечових швів декількома стібками. Біля нижньої частини кожної пройми точно сколоти шви вшивання рукавів жакета і підкладки. Підкладку відвернути вгору, припуски швів вшивання рукавів зшити нитяною перемичкою. Підкладку знову відвернути вниз. Біля зрізу борта і нижнього зрізу кожної пілочки гіпюрове полотно відвернути і приколоти. Підкладку приметати уздовж зрізів бортів пілочок, не закріплюючи мереживне полотно. Нижній зріз підкладки приметати до нижнього зрізу жакета, при цьому від зрізів бортів підкладку відвернути м'якою дугою трохи вгору так, щоб припуск по нижньому зрізу жакета виступав на 1 см (11). Рукави підкладки підвернути і пришити до підгину низу рукавів жакета.

 

 

Планки застібки

Кожну планку застібки приколоти до зрізу борта пілочки лицьовим боком до лицьового боку, при цьому припуск по верхньому зрізу планки залишити виступати. Пришити (12).

 

 

Припуски шва запрасувати на планку. Припуск по іншому поздовжньому зрізу планки запрасувати на виворітний бік (13).

 

 

Планку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Сколоти верхні зрізи планки. Зшити (14).

Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Планку вивернути. Край припрасувати. Внутрішній запрасований зріз планки приколоти зверху шва пришивання, пришити вручну.

 

 

Планка нижнього зрізу

Планку по нижньому зрізу приколоти до нижнього зрізу жакета, при цьому припуски біля країв планок застібки виступають. Пришити. Припуски шва запрасувати на планку. Припуск по іншому поздовжньому зрізу планки запрасувати на виворітний бік. Планку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, на кінцях планки сколоти короткі зрізи. Зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутках - навскоси. Планку вивернути. Край припрасувати. Внутрішній запрасований зріз планки приколоти зверху шва пришивання, пришити вручну. На кожній пілочці мереживне полотно знову відвернути вперед/вниз/в бік і пришити дрібними ручними стібками до планки застібки, планки нижнього зрізу і вздовж бокового і плечового швів.

 

Кнопки

Частини кнопок обтягнути оздоблювальною тканиною.

Викроїть з підкладкової тканини коло трохи більшого діаметра, ніж діаметр верхньої частини кнопки (15).

Прокладіть дрібні стібки шва «вперед голку» уздовж зрізу кола (16), нитку не зрізайте.

Покладіть верхню частину кнопки на виворітний бік кола і стягніть коло на нитку так, щоб тканина рівно обтягнула верхню частину кнопки. Зшийте краї кола ниткою, що залишилася, хрест-навхрест (17). Кінець нитки міцно закріпіть.

Верхні частини кнопок пришити по розмітці під праву планку застібки. Праву пілочку накласти на ліву пілочку, сумістивши лінії середини переду. На лівій планці застібки поставити мітки для нижніх частин кнопок. Нижні частини кнопок пришити.

 

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Яка краса!!!!! У 2013 я ще зовсiм не так близько "спiлкувалась" з улюбленою BurdaStyle i, хоч цiкавилась архiвами, чомусь не бачила цю фантастично нiжну та цiкаву модель, дякую за знайомство!!!!! 

Анно, дуже приємно бачити ваш відгук) Я сама просто в захопленні від цієї ніжної моделі. 

Хіт продажу