Як пошити трендовий блузон із двобортною застібкою

Яскрава гра кольору і фактур, актуальний фасон - наш блузон обов'язково знадобиться вам для створення модних образів цієї весни і прийдешнього літа. Завдяки докладній покроковій інструкції цю трендову річ зможуть пошити навіть кравчині із невеликим досвідом.

 

Блузон 114 A Burda 4/2017

 

Розмір 34-44

 

Вам знадобиться: шовковий креп-сатин зеленого кольору 0,80 м шириною 140 см; бавовняний атлас пісочного кольору 0,90 м шириною 145 см; круглов'язане полотно в резинку 0,55 м шириною 35/70 см; флізелін G 405 шириною 90 см; 14 пробивних кнопок; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець; ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda; зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини; ручна голка для шиття.

 

Викрійка блузона рожевого кольору, тому її легко знайти на листі викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Виріжте деталі паперової викрійки.

 

 


Екстра-порада: розмір блузона визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Деталі паперової викрійки:

1 Пілочка 2х

2 Мішковина кишені, 4х з яких 2х до лінії підкладки

3 Спинка зі згином 1х

4 Передня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

6 Планка застібки зі згином 2х

7 Комір зі згином 1х

Інші деталі:

а) 2 листочки довжиною по 18 см і шириною по 7 см;

b) 2 передні деталі пояса шириною по 13 см і довжиною по 8 см;

с) пояс по нижньому зрізу спинки зі згином шириною 13 см і довжиною 23-24-25-26-27-28 см;

d) 2 пояса по нижніх зрізах пілочок шириною по 13 см і довжиною по 15-16-17-18-19-20 см.

(Для розмірів 34-44 припуски вже враховані в зазначених розмірах деталей.)

 

Плани розкладки показують, які деталі викроювати з якої тканини або круглов'язаного полотна в резинку і як розташувати деталі паперової викрійки на тканині/круглов'язаному полотні. Деталі, які дублюються прокладкою, виділені сірим кольором.

 

 

1. Розкрій деталей із креп-сатину і атласу

Шовковий креп-сатин і бавовняний атлас складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на обидві тканини відповідно до планів розкладки і  приколіть, при цьому деталь 3 - до згину тканини. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: по всіх зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі а та b накресліть кравецькою крейдою прямо на атласі. Усі деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Розкрій деталей із круглов'язаного полотна в резинку

Круглов'язане полотно в резинку зв'язане по колу у якості рукава і тому має два згини. Деталь 7 накладіть на круглов'язане полотно до згину і приколіть. Навколо деталі паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски шириною 1,5 см. Деталі с, d і е накресліть прямо на круглов'язаному полотні в резинку, як показано на малюнку. Деталі викроїть.

 

 

3. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину, як показано на малюнку. Приколіть деталь паперової викрійки 6. Навколо деталі паперової викрійки розмітьте припуски шириною 1,5 см. Деталі а та b накресліть прямо на прокладці. Додатково накресліть дві смуги шириною по 3 см і довжиною по 18 см для дублювання входів у кишені. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку деталей крою. Обидві смуги прокладки припрасуйте до пілочок з виворітного боку поверх розмічених ліній швів пришивання листочок.

 

 

4. Лінії швів І розмітка

Дубльовані прокладкою деталі складіть лицьовими боками. Накладіть деталі паперової викрійки і приколіть. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На пілочках лінії швів пришивання листочок переведіть на лицьовий бік великими зметувальними  стібками.

 

 

5. Прорізні кишені з листочкою

Кожну листочку (а) складіть уздовж навпіл лицьовим боком усередину. На кінцях листочки зшийте короткі зрізи. Припуски швів зріжте близько до строчок. Листочку виверніть і припрасуйте. На пілочках (лицьовий бік) на відстані по 2 см від розмічених ліній швів пришивання листочок накресліть допоміжні лінії. Кожну листочку приколіть до пілочки, сумістивши згин листочки з допоміжною лінією.

 

 

6. Пришити листочки і мішковини

Меншу мішковину кожної кишені приколіть поверх листочки. Листочку і мішковину пришийте по розміченій лінії шва пришивання листочки. Припуски шва відверніть вперед і приколіть. Припуск по зрізу пришивання більшої мішковини кишені зріжте до ширини 1 см. Мішковину приколіть, сумістивши зріз пришивання мішковини зі швом пришивання литочки. Мішковину пришийте на відстані 1 см, виконавши шов коротшим від шва пришивання листочки на бл. 5 мм з обох кінців. На початку і в кінці шва виконайте закріпки.

 

 

7. Прорізати пілочки

Кожну пілочку проріжте між строчками, не доходячи по 1 см до кінців шва пришивання листочки, в кути виконайте косі надсічки впритул до останніх стібків строчок. Мішковини кишені відверніть через проріз на виворітний бік, листочку відверніть у бік бокового зрізу, приметайте до пілочки.

 

 

8. Зшити мішковини

Маленькі трикутники на кінцях кожного прорізу відверніть на виворітний бік. Мішковини кишені сколіть і зшийте, закріплюючи трикутники. Припуски шва обметайте разом. Мішковини приметайте до зрізу борта і нижнього зрізу пілочки. Кінці листочки настрочіть в край.

 

 

9. Бокові шви, нижні шви рукавів

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть і зшийте бокові зрізи. Передні частини рукавів накладіть на ліктьові частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть нижні зрізи рукавів (контрольна мітка 3), зшийте. Припуски кожного шва обметайте разом і запрасуйте в один бік.

 

 

10. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши боковий шов із нижнім швом рукава і поперечні мітки 5 на передній частині рукава і на пілочці. Рукав вшийте. Припуски шва зріжте до ширини 7 мм, обметайте разом і запрасуйте на рукав від верху до початку округлення пройми.

 

 

11. Верхні шви рукавів

Пілочки складіть зі спинкою лицьовими боками, передні частини рукавів складіть із ліктьовими частинами рукавів. Сколіть верхні зрізи рукавів (контрольна мітка 2) і зшийте. Припуски кожного шва зріжте до ширини 7 мм, обметайте разом і запрасуйте на ліктьову частину рукава.

 

 

12. Манжети

На кожній манжеті зшийте короткі зрізи. Припуски шва розкладіть. Манжету складіть уздовж навпіл виворітним боком усередину. Відкриті зрізи манжети приколіть разом до нижнього зрізу рукава, сумістивши шов манжети із нижнім швом рукава. Манжету пришийте, розтягуючи, до рукава. Припуски шва обметайте разом. Манжету відверніть вниз.

 

 

13. Пояс, передні деталі пояса

На поясі по нижньому зрізу виконайте бокові шви. Припуски швів розкладіть. Передні деталі пояса пришийте до кінців пояса лицьовим боком до лицьового боку, припуски швів запрасуйте на передні деталі пояса. Передні деталі пояса вистрочіть на відстані по 7 мм від швів. Пояс складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину. Сколіть зрізи.

 

 

14. Пришити пояс

На поясі і на спинці поставте за допомогою шпильок мітки середини. Пояс приколіть до нижнього зрізу блузона, злегка розтягуючи, лицьовим боком до лицьового боку. Сумістіть бокові шви і мітки середини спинки. Пояс пришийте. Припуски шва обметайте разом. Пояс відверніть униз.

 

 

15. Пришити планки застібки, вшити комір

Планки застібки приколіть до зрізів бортів лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6). Припуски по нижніх зрізах планок виступають за край пояса. Пришийте. Планки запрасуйте вперед поверх швів пришивання. Комір складіть уздовж навпіл виворітним боком усередину, зрізи сколіть. Комір приколіть, розтягуючи, до зрізу горловини, сумістивши лінії середини спинки (контрольна мітка 7). Поперечні мітки на комірі сумістіть із верхніми швами рукавів. Комір вшийте у горловину.

 

 

16. Верхні і нижні кінці планок

Припуски по вільних поздовжніх зрізах планок запрасуйте на виворітний бік. Планки складіть по лініях згинів лицьовим боком усередину. На верхніх і нижніх кінцях планок зшийте короткі зрізи. Припуски швів зріжте близько до строчок, на кутах - навскіс. Припуски шва вшивання коміра обметайте. Планки виверніть. Припрасуйте. Внутрішні запрасовані зрізи планок приметайте над швами пришивання. Планки вистрочіть за контуром на відстані по 7 мм.

 

 

17. Кнопки

На деталі паперової викрійки 6 мітки кнопок (крім 4 нижніх) поставлені лише для розміру 34. Для інших розмірів мітки обох верхніх кнопок змістіть угору, мітки інших кнопок поставте з однаковими інтервалами. Деталь 6 приколіть почергово до планок застібки, мітки кнопок переведіть на планки за допомогою шпильок, поставте мітки олівцем. Встановіть частини кнопок, верхні частини - на правій планці застібки. Верхні частини останніх двох кнопок установіть на листочках посередині, нижні частини кнопок - на пілочках згідно верхнім частинам.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: МАРІОН ПАУЛЬ. ТЕКСТ: МАРЛИС ФАССБЕНДЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Брюки завуженого крою з атласними лампасами

Завужені брюки з контрастними лампасами роблять образ невимушеним, злегка спортивним. ...

44.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня відрізна з пишними рукавами-ліхтариками

Яка фігура! Завдяки екстрапишним рукавам-ліхтарикам, вшивному поясу і легкій спідниці ця сукня...

39.90 грн.

Спідниця сатинова із клином-годе у задньому шві

Тим, хто любить ласувати виноградом, не треба думати про фігуру. До того ж із сатиновою спідницею...

39.90 грн.