0

Як створити брюки в стилі Одрі Гепберн

Стиль Одрі Гепберн - вічний приклад для наслідування багатьох модниць. Щось неймовірно привабливе у стриманій простоті і витонченості образів славетної актриси не даватиме спокою новим поколінням дизайнерів.

 

Завдяки Одрі жінки оцінили красу і зручність балеток, водолазок, коротких шортів з високою талією. Чи не найбільш пізнаваною моделлю стали її улюблені брюки вузького крою із відкритою щиколоткою. 

 

 

Дизайнери Burda адаптували чарівні вкорочені брючки під сучасні модні тенденції і створили докладний ілюстрований курс, аби без особливих зусиль кожна з нас могла пошити собі цю надзвичайно стильну і жіночну модель. До речі, такі брюки ідеально поєднуються із модним зараз взуттям на низькому ходу: лоферами, мокасинами, кедами і балетками.

 

Брюки 121 A Burda 9/2017                         Брюки 121 B Burda 9/2017

 

Розмір: 36 - 44

 

Вам знадобиться:

Брюки А: твід 1,75 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 2 ґудзики.

Брюки В: крепова тканина з еластаном 1,75 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; 2 ґудзики.

 

Рекомендовані тканини: брючні тканини з еластаном або без нього.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см.

 

Розкрій:

Брюки А, В

21 Передня половинка 2х

22 Задня половинка 2х

23 Передній одворот 2х

24 Задній одворот 2х

25 Передній правий пояс 2х

26 Передній лівий пояс 2х

27 Задній пояс зі згином 2х

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. Деталі крою зшивати спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Брюки А, В:

 

Відтягнути зрізи

Задні половинки брюк скласти лицьовими боками і відтягнути крокові зрізи вище поперечної мітки за допомогою праски з функцією пароутворення або через вологий пропрасовувач до довжини крокових зрізів передніх половинок.

 

Складки-стрілки передніх половинок брюк

Кожну передню половинку брюк скласти по розміченій лінії «складки-стрілки» виворітним боком всередину, запрасувати складку-стрілку (1).

 

 

Бокові шви, розріз в лівому боковому шві/крокові шви

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 1), зшити. Увага: лівий боковий шов закінчити, не доходячи бл. 10 см до мітки розрізу для потайної застібки на блискавку (стрілка). Сколоти крокові зрізи (контрольна мітка 2), зшити (2).

 

 

На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів і припуски по краях розрізу обметати. Припуски швів розпрасувати.

 

Складки-стрілки задніх половинок брюк

Половинки брюк скласти по припрасованих складках-стрілках передніх половинок брюк виворітним боком всередину, сумістивши крокові шви з боковими швами. На задніх половинках брюк запрасувати складки-стрілки (3).

 

 

Середній шов

Одну половинку брюк вивернути. Половинки брюк вкласти одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку, сколоти середні зрізи, сумістивши крокові шви. Зрізи зшити, при цьому попереду строчку прокласти точно до розміченої лінії шва пришивання пояса (стрілка). На початку і в кінці строчки виконати закріпки (4).

 

 

Припуски шва обметати і розпрасувати від верху до початку крокового округлення.

 

Пояс

Деталі правого переднього пояса накласти, відповідно, на деталі заднього пояса лицьовим боком до лицьового боку, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 5), зшити (5).

 

 

Припуски швів розпрасувати.

 

Пришити зовнішні деталі пояса

Зовнішній правий передній пояс із заднім поясом приколоти до верхнього зрізу брюк лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 6), сумістивши праві бокові шви. Пришити, закінчивши строчку біля лінії середини переду (стрілка) (6).

 

 

На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Зовнішній лівий передній пояс пришити від краю розрізу для потайної застібки на блискавку до лінії середини переду (стрілка) (7).

 

 

На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски швів зрізати близько до строчок і запрасувати на пояс.

 

Потайна застібка на блискавку

Розкриту потайну застібку-блискавку накласти верхнім боком вниз уздовж заднього краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки блискавки має лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з розміченою лінією верхнього краю пояса. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (8).

 

 

Закрити потайну застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком вниз вздовж переднього краю розрізу (лицьовий бік), приколоти шпилькою. Застібку-блискавку знову розкрити. Лапку швацької машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу (9).

 

 

Зшити відкриті ліві бокові зрізи

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Передню половинку брюк скласти із задньою половинкою брюк лицьовими боками, зшити ліві бокові зрізи, що залишилися відкритими, від кінця лівого бокового шва і якомога ближче до мітки розрізу для потайної застібки на блискавку, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків (10).

 

 

Припуски шва розпрасувати.

 

Пришити внутрішні деталі пояса

Припуски шва пришивання пояса на ділянці лінії середини переду відвернути вниз. Нижні зрізи внутрішніх деталей пояса обметати. Внутрішні деталі пояса накласти на відповідні вже пришиті зовнішні деталі пояса лицьовим боком до лицьового боку, сколоти верхні зрізи, короткі передні зрізи і на правому кінці пояса нижні зрізи. Короткі ліві бокові зрізи внутрішніх деталей пояса відвернути, не доходячи по 5 мм до країв розрізу, приколоти до верхніх зрізів зовнішніх деталей пояса. Тасьми потайної застібки-блискавки разом з припусками по краях розрізу відвернути на лицьовий бік і приколоти поверх внутрішніх деталей пояса (11).

 

 

Зрізи зшити почергово, як показано на рисунку, закінчивши строчки біля лінії середини переду (рисунок 12 показує правий передній пояс, рисунок 12а - лівий передній пояс).

 

 

На початку і в кінці строчок виконати закріпки. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскоси. Припуски по краях розрізу з тасьмами потайної застібки-блискавки відвернути на виворітний бік. Деталі пояса вивернути, краю виметати і припрасувати. Кінці пояса підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки, пришити вручну (13).

 

 

Внутрішні зрізи пояса приметати поверх швів пришивання деталей пояса. З лицьового боку прокласти строчки точно в шви пришивання деталей пояса, закріплюючи внутрішні зрізи (14).

 

 

Пришити ґудзики

Правий передній пояс накласти на лівий передній пояс, сумістивши лінії середини переду, і приколоти. На такій же відстані від лінії середини переду, як у розміру 36, до кінця правого переднього пояса пришити ґудзики по розмітці, закріплюючи лівий передній пояс (15).

 

 

Одвороти

Передні деталі одворотів накласти на задні деталі одворотів лицьовим боком до лицьового боку, зшити бокові зрізи (контрольна мітка 3) і крокові зрізи (16).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Одвороти скласти по лініях згинів виворітним боком всередину (16а).

 

 

Пришити одвороти

Одвороти приколоти до нижніх зрізів половинок брюк лицьовим боком до виворітного боку (контрольна мітка 4) і пришити, сумістивши бокові і крокові шви (17).

 

 

Припуски шва обметати разом. Одвороти відвернути на лицьовий бік, нижні краї припрасувати. Одвороти пришити, проклавши строчки точно в бокові і крокові шви від верхніх країв одворотів на довжину по бл. 2 см. На одворотах запрасувати складки-стрілки (18).

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу