0
Акція 1+1=3

Затишна трикотажна спідниця: шиємо крок за кроком

Вишукані складки і зборки, асиметрія і приємне на дотик трикотажне полотно: крок за кроком до нової улюбленої спідниці!

 

Спідниця 113 Burda 1/2016

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться: трикотажне полотно шириною 150 см: розміри 34, 36 - 1,70 м, розмір 38 - 1,80 м, розмір 40 - 1,85 м, розмір 42 - 2,05 м; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; флізелін формбанд; нитки для шиття.

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, коліщатко без зубчиків для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі трикотажні полотна.

 

Викрійка спідниці рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями  і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 113.

 

 


Порада: для розмірів 34-40: щоб істотно спростити процес розкрою, деталі 1 і 3 перезніміть двічі і склейте по лінії середини переду/спинки.


 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на трикотажному полотні. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Переднє полотнище зі згином 1х

2 Верхнє переднє полотнище 2х

3 Заднє полотнище зі згином 1х

Інші деталі:

Для переднього і заднього поясів (а), а також хомутика (b) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на трикотажному полотні, включаючи припуски шириною1,5 см, - див. Крок 2.

 

 

1. Розміри 34 і 36: розкрій деталі 2

Трикотажне полотно складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталь 2 накладіть на трикотажне полотно. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на всі шви і по зрізах - 1,5 см. Деталь викроїть.

 

 

2. Розкрій інших деталей

Решту трикотажного полотна розкладіть в один шар виворітним боком вгору. Накладіть деталі 1 і 3, приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на всі шви і по зрізах -1,5 см. Деталі пояса (а) і хомутик (b) накресліть прямо на трикотажному полотні за допомогою лінійки і кравецької крейди: деталь пояса (а) 2х довжиною по 33-35-37-39-41 см і шириною по 33 см, хомутик (b) 1х довжиною 15 см і шириною 11 см (для всіх розмірів). Деталі викроїть. Для розмірів 38-42 - див. плани розкладки зліва знизу.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

При точному розкрої контури деталей паперової викрійки на деталі крою можна не переводити. На деталі крою переведіть тільки лінії складок на верхніх передніх полотнищах спідниці за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. Лінії складок переведіть на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками. На полотнищах спідниці біля міток розрізу виконайте на припусках надсічки довжиною по 5 мм. Аналогічно поставте мітки на передньому полотнищі спідниці біля меток-зірочок для виконання зборки.

 

 

4. Флізелін формбанд

Припрасуйте до переднього і заднього полотнищ спідниці уздовж країв розрізу для потайної застібки на блискавку (ліві бокові зрізи) так, щоб ланцюговий шов на флізеліні лежав на відстані 1,3 см від краю припуску деталі крою.

 

 

5. Підгин низу полотнищ спідниці

На передньому полотнищі спідниці припускна підгин низу, на верхніх передніх полотнищах спідниці спочатку тільки припуски по прямих передніх зрізах запрасуйте на виворітний бік на ширину 1,5 см, підверніть вдвічі і припрасуйте. Нижній край переднього полотнища спідниці і прямі краї верхніх передніх полотнищ спідниці відстрочити на відстані по 5 мм, закріплюючи припуски.

 

 

6. Верхні зрізи полотнищ спідниці

На передньому полотнищі спідниці на відстані 1,2 см від верхнього зрізу між надсічками прокладіть машинну строчку великими стібками, на відстані 5 мм від цієї строчки прокладіть ще одну строчку. Кінці ниток строчок коротко не зрізайте. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, зріз стягніть на нитках до довжини 6 см. Нитки строчок зв'яжіть.Зборку рівномірно розподіліть. На верхніх полотнищах спідниці одну за одною закладіть і заколіть складки в напрямку міток-стрілок. Складки заметайте уздовж припусків.

 

 

7. Верхні полотнища наметати на переднє полотнище спідниці

Верхні передні полотнища спідниці накладіть на переднє полотнище спідниці виворітним боком до лицьового боку, поєднавши верхні і бокові зрізи, а також мітки розрізу. Верхні передні полотнища спідниці довші за переднє полотнище спідниці по бокових зрізах і виступають за його нижній край. Верхні і бокові зрізи полотнищ спідниці зметайте, далі деталь обробляйте як одношарову.

 

 

8. Правий боковий шов

Переднє полотнище спідниці накладіть на заднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть праві бокові зрізи (контрольна мітка 1). Виконайте правий боковий шов спеціальним еластичним стібком або вузьким зигзагоподібним стібком (довжина стібка - 2 мм, ширина стібка - 0,5 мм). Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на заднє полотнище спідниці.

 

 

9. Хомутик

Короткі зрізи хомутика (b) запрасуйте на виворітний бік на ширину по 1,5 см. На відстані по 1,2 см від поздовжніх зрізів прокладіть машинні строчки великими стібками, на відстані по 5 мм від цих строчок прокладіть ще по 1 сточці. Міцно тримаючи нижні нитки рядків призборювання, зрізи хомутика стягніть до довжини по 6 см. Нитки строчок призборювання зв'яжіть. Зборку рівномірно розподіліть. Один призборений зріз хомутика приколіть до верхнього зрізу переднього полотнища спідниці між верхніми полотнищами лицьовим боком до лицьового боку. Хомутик приметайте.

 

 

10. Виконати пояс

Деталі пояса (а) складіть лицьовими боками, з одного боку сколіть короткі зрізи, для розміру 34 - у напрямку петельних стовпчиків. Зшийте з припусками шириною 1,5 см = правий боковий шов. Припуски шва розпрасуйте. Пояс складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину. Відкриті зрізи пояса приколіть разом до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, поєднавши праві бокові шви на поясіі на спідниці. Кінці пояса приколіть до лівих бокових зрізів. Пояс пришити, розтягуючи, еластичним стібком.

 

 

11. Призборити пояс

Припуски шва обметайте разом і запрасуйте на пояс. На передньому поясі кравецькою крейдою поставте позначку середини (= середина хомутика).

Пояс призборьте по лінії середини переду і по правому боковому шву, для цього на відстані по 5 мм від лінії середини/правого бокового шва прокладіть по 2 паралельні строчки призборювання. Для призборювання кінців пояса прокладіть строчки призборювання на відстані по 1,2 см від зрізів і по 5 мм від цих строчок. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, пояс стягніть до ширини по 6 см. Нитки строчок призборювання зв'яжіть і закріпіть. Зборку рівномірно розподіліть.

 

 

12. Потайна застібка на блискавку 1

Ліві бокові зрізи спідниці і кінці пояса обметайте. Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхньою стороною донизу на заднє полотнище спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік), поєднавши верхні зубчики застібки-блискавки з верхнім краєм пояса, край тасьми застібки-блискавки лежить на відстані 5 мм від краю припуску. Потайну застібку-блискавку пришийте від верху до мітки розрізу спеціальною лапкою, при цьому голка швейної машини знаходиться зліва від зубчиків. Потайну застібку-блискавку закрийте. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки приколіть верхнім боком донизу до переднього полотнища спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік).

 

 

13. Потайна застібка на блискавку 2

Потайну застібку-блискавку розкрийте і пришийте від верху до мітки розрізу. Край тасьми потайної застібки на блискавку лежить на відстані 5 мм від краю припуску. Голка швейної машини знаходиться праворуч від зубчиків. Виступаючі верхні кінці тасьми потайної застібки-блискавки відверні тьна виворітний бік і пришийте вручну до верхнього краю пояса.

 

 

14. Лівий боковий шов, підгин низу

Потайну застібку-блискавку закрийте. Нижче застібки на блискавку полотнища спідниці сколіть лицьовими боками. Виконайте лівий боковий шов впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки. Припуски шва розпрасуйте. Припуски на підгин низу верхніх передніх полотнищ спідниці і заднього полотнища спідниці запрасуйте на виворітний бік на ширину 1,5 см, підверніть вдвічі і припрасуйте. Нижній край спідниці відстрочіть на відстані 5 мм, закріплюючи припуски.

 

 

15. Пришити хомутик

Хомутик відверніть на виворітний бік, обігнувши край пояса. Внутрішній зріз хомутика підверніть тена ширину 1,5 см і пришийте вручну до припуску шва пришивання пояса.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: КАРІН НІРІНГ. ТЕКСТ: МАРІАННА СІМОН

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка