Ніжні стосунки із вовною

Я не повірю, що є ті, хто на хенд-мейд виставці жодного разу не спокусився придбати милі маленькі іграшки із вовни. Тому сьогодні поговоримо про фелтинг. Інакшими словами, підготуємось морально до того, щоб колись зробити такі мініатюрні милі фігурки власноруч.

 

 

Валяння з вовни  називають по-різному, залежно від виду техніки. Як загальну назву коректніше використовувати валяння, або фелтинг у транслітерації з англійської. Лише натуральна вовна має здатність звалюватися, варто враховувати це при виборі матеріалів.

 

Неткане полотно

Мокре валяння здійснюється за допомогою мильного або спеціального розчину. Спочатку викладається виріб з вовни, змочується розчином і за допомогою тертя утворюється неткане полотно. Тому логічно, що цей метод зручно використовувати для створення панно, одягу, розкішного шарфу, полотен, одним словом, пласких виробів.

 

Вуду-фелтинг

Вони такі милі, маленькі іграшки у техніці сухого валяння (фільцювання). Уся суть цього способу звалювання вовни полягає у дуже «брутальному» методі багаторазового проколювання матеріалу. В результаті чого сировина збивається та ущільнюється до стану однорідного матеріалу. А за допомогою спеціальних інструментів майстриня «оживляє» свої мініатюрні шедеври. Тому зрозуміло, що сухе валяння застосовується в основному для створення об'ємних виробів: мініатюрних іграшок, біжутерії, авторських ляльок, а також нанесення малюнків і візерунків на повсть або фетр.

 

 

Нуно-валяння

Цей спосіб створювати речі із вовни вже офіційно можна вважати третім у списку основних видів валяння. Виявилось, що авторами цього напрямку вважають австралійського дизайнера текстилю Поллі Стірлінг і японського дизайнера Сачіко Котак. Вперше вони представили свої роботи у 1994 році. При валянні волокна шерсті проходять крізь тканину. Так відбувається з'єднання матеріалів і утворюється одне полотно. Фактуру вовною можна робити зверху малюнку на тканині або привалювати до вивороту. Тому не дивно, що цей вид валяння має таку назву. Адже, з японського  тканина, має транскрипцію «нуно». Можливо, хто вживає термін «нановаляння» винайшли новий вид мілімікрофелтингу.

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пальто-дублянка зі штучної овчини

Дублянки повертаються! В цьому сезоні популярна штучна овчина. Модель кроїться хутром всередину,...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Пуловер з довгими рукавами

У цьому лісі можуть водитися хижаки, тому про всяк випадок разом із блузоном варто вдягнути...

39.90 грн.

Сукня-футляр

Успіх цієї елегантної сукні полягає насамперед у її майстерно продуманій...

39.90 грн.