0

Хто створює одяг?

Сукня та фантазія перетворили Попелюшку з домогосподарки на наречену принца. У даному випадку магія очевидна. Одяг і справді іноді може змінити життя. Тож справа "хрещеної феї" як ніколи популярна. Тому сьогодні ми поговоримо про тих, хто дійсно створює "кришталеві черевички",  і як не отримати "гарбуза" замість розкішного вечірнього вбрання. 

 

Fashion Олімп

Їх знають в обличчя і ними мріють стати усі, хто вступає до інституту технологій та дизайну. Кутюр'є з французької («couturier») перекладається дуже просто і неочікувано банально - кравець. Але сьогоденні реалії надають цій професії більшого шарму. Зазвичай ми вважаємо, що це висококваліфіковані спеціалісти, які працюють виключно в індустрії от кутюр, мають індивідуальний художній смак та власне бачення моди. Люди, які не просто створюють тренди, а відчувають зміни самої епохи, що знаходить відображення у їхніх моделях. Кутюр'є створюють ексклюзивні моделі, що мають високу вартість з причин своєї унікальності.

 

Робота з ексклюзивними швейними матеріалами визначає сферу "от кутюр".

 

Вільний художник

Трохи менший розмах має робота модельєра, втім, специфіка не менш творча і цікава. До його обов'язків входить створення моделей одягу та експериментальних зразків, що визначають стиль речі,  а також комплексна робота над ескізом, пошук кольорових рішень та підбір матеріалів. Загальні конструктивні та нові технологічні рішення визначають специфіку роботи модельєра.  

 

Автентичне ремесло

Є щось загадкове і надихаюче у роботі кравця. Вона має середньовічний шарм невеличких творчих майстерень та мануфактур. Кравецьке ремесло відзначається різносторонньою кваліфікацією. За сучасних обставин ця професія зустрічається в хороших спеціалізованих ательє. Майстер повинен вміти зробити креслення, провести усі необхідні маніпуляції з тканиною, розкроїти та відшити сам виріб. Професіоналізм кравця визначається вмінням застосувати новаторські та класичні технології крою та шиття на практиці. Наприклад,  пошив верхнього одягу налічує більше ніж 250 швейних операцій.

 

Кравець - професія загадкова! 

 

Організований вулик

Професія швачки з’явилась після появи фабрик. Розмах масового виробництва визначає кількість обов’язків у цій роботі. Здебільшого швачки стежать за контролем якості крою, відповідністю фурнітури кольору і призначенню виробу, регулюють роботу машин та усувають дрібні неполадки. Іноді на великих швейних виробництвах конкретна швачка може спеціалізуватись на виконанні конкретного вузла: вшивання блискавки чи обробці листочки для прорізної  кишені. Тому будьте уважні обираючи ательє. Адже досвід роботи швачки на виробництві не факт, що ви отримаєте сукню мрії.

 

Бути швачкою можна просто маючи хист до рукоділля, а вдома швейну машину.

 

Бізнес і щось особисте

Деякі модельєри надають перевагу трохи скромнішому визначенню своєї професії. Так з’являється спеціалізація дизайнера одягу. Це додає комерційної нотки у творчу професію. Відповідно спектр обов’язків митця збільшується. Навички ведення власної справи і розуміння ринку необхідні маленьким локальним брендам. Зазвичай працівники невеличких  фірм та ательє повинні мати дуже широку спеціалізацію у різних сферах модного бізнесу.

 

Спільна розробка моделей дизайнером і конструктором.

 

Творче креслення

Конструктора можуть собі дозволити лише хороші майстерні, щоб створити унікальний дизайн для свого одягу. Таких спеціалістів потребують ательє з індивідуального пошиву, та підприємства, що надають перевагу не клішованому дизайну. Конструктор займається побудовою комплектів лекал: створенням основи та градації за розмірами.

 

Крій за правилами та без

Хороший закрійник може на 20 % зекономити бюджет ательє лише на одних витратах тканини. Це справжній спеціаліст текстильної «хірургії».  Цей професіонал здатний підібрати найкращий фасон  враховуючи особливості вашої фігури та поведінку обраної тканини. Це суттєво економить час на примірках та робить готовий виріб максимально відповідним до ваших бажань.

 

Доповнюють одна одну спеціалізації закрійника і технолога.

 

Технології дизайну

Технолог — незамінний персонаж у швейному бізнесі. Саме цей спеціаліст здатний знайти компроміс між бажаннями та реальністю, враховуючи специфіку матеріалів, початковий дизайн і технічні можливості. Технолог обирає максимально оптимальні способи обробки одягу в умовах певного швейного виробництва. Цей спеціаліст буквально до найменших деталей розробляє алгоритм створення одягу, починаючи від ширини стібків і закінчуючи номером ниток.

 

ВТО

За допомогою праски у швейній справі можна створити справжні дива. Можливо, праска і є та чарівна паличка із казки. Прасування здатне не лише надати виробу акуратного вигляду, а й підкреслити особливості фігури, відкоригувати неточності пошиву, збільшити довжину зрізу.  Тому волого-теплову обробку дуже цінують у швейній справі. Від того, як була проведена ВТО, залежить, як далі поводитиметься готовий одяг: чи сідатиме, чи линятиме, чи буде стирчати незграбними згинами.

 

Спеціаліст волого-теплової обробки має добре орієнтуватись у тканинах.

 

Можливо, ми ще не чарівники і лише вчимось, але вже стовідсотково вміємо створювати собі гарний настрій за допомогою викрійок Burda.

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 9432 CE
64.9