0

Найвища планка. Як потрапити на Тиждень високої моди

  Коли стартує Тиждень високої моди, у всьому світі починається справжній модний бум. Десятки показів від головних Будинків: прекрасні та витончені сукні, ручна робота і, нажаль, висока ціна одягу. Але прийняти участь у Тижні моди можуть далеко не всі дизайнери.

 

  «От-кутюр» («houte couture») як швейне мистецтво високої якості з’явилось у середині ХІХ ст. завдяки французькому модельєру Чарльзу Фредеріку Ворту. Саме він у 1858 році відкрив у Парижі свій Будинок моделей та першим розподілив колекції по сезонах. Також він пришивав своє ім’я на стрічці, що в подальшому стала називатись біркою. Після Ворта з’явились імена, що залишили глибокий слід в історії моди.

 Одяг houte couture - це 70% ручної роботи, аплікації, вишивки, витончена тканина та відповідно висока ціна. І все це можна сказати лише про ту невелику кількість Будинків моди, що входять до складу Паризького Синдикату Високої моди (Chambre Cyndicale de la Couture Parisiennne).

 

 

 Але для того, щоб отримати статус houte couture, недостатньо лише шити вручну. Існує ряд правил: кількість машинних швів не повинна перевищувати 30%, весь одяг має бути виконаний в 1 екземплярі та створений за французькими традиціями, треба мати власне ательє, майстерні та магазини лише на території Парижа, щоб вони підпадали під юрисдикцію французького департаменту промисловості. В штаті треба мати не менше 15-ти постійних співробітників та 3 манекенниці. Свої колекції необхідно демонструвати двічі на рік (липень та січень) і кількість моделей повинна складати не менше 35 одиниць. Також потрібно зробити великий вступний внесок, з шестизначною цифрою.

 

 

 Загальна кількість визнаних кутюр’є завжди складала близько 20 Будинків моди. Ще існує категорія «Запрошених членів Синдикату», яка розглядає участь у Тижні високої моди іноземних Будинків, серед них Valentino, Versace, Elie Saab, Giorgio Armani.

  Молодим дизайнерам Синдикат надає можливість в рамках defile-off (час у проміжках між офіційними показами Будинків мод) показати свої колекції за кілька сотен американських доларів.

 

 

 Насправді ні для кого не є секретом, що Будинки високої моди не заробляють на шитті одягу от-кутюр, оскільки виробництво дуже коштовне, а клієнтів дуже мало (близько 2000 людей у світі). Для пошиву одного кутюрного вбрання може знадобитися до 150-ти примірок и приблизно 100 годин ручної праці, і при цьому ціна може перевищувати 100000$. Тому більшу частину колекції, що не продається після показу, повертають назад до ательє.

 

 

Одяг houte couture, який ми часто бачимо на відомих людях, вони отримують у якості реклами. Щоб хоч якось виживати, всі Будинки моди міжсезонно випускають колекції ready-to-wear, pre-fall, cruise та на них заробляють.

 

 

Великою перевагою houte couture є той факт, що вони зберігають вікові традиції у часи мас-маркету. Завдяки кутюру старовинні техніки отримують нове життя.

 

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Цікаво були дізнатися про низку обов'язкових умов, які дозволяють модному дому потрапити в топ-20 найкращих у світі. Ніколи не задумувалася, як же їх визначають.

Дякую за цікві факти з історіЇ та умови відбору на Тиждень. 
Корисна стаття і підібрані фото. Напишіть, будь ласка, з яких вони показів. Дякую )

Хіт продажу