Сьогодні день народження дизайнера і кутюр’є Александра Макквіна

За свої досягнення в моді він 4 рази отримав звання Дизайнер року в Британії і став наймолодшим із номінантів. Його професійний досвід поєднувався із неординарним талантом і творчим куражем, за що його називали «хуліганом британської моди». Сьогодні, 17 березня, Александру Макквіну могло виповнитися 52.   

 

У 1992 році він заснував власний бренд Alexander McQueen. Але крім модних трендів, які стали масовими в його подачі (чого варті одні джинси з низькою посадкою і принт-череп!), дизайнер став тренд-мейкером і новатором у режисурі власних дефіле. Він першим провів он-лайн показ, і вперше на показі використав голограму – це було зображення топ-моделі Кейт Мосс. А дефіле під назвою VOSS можна співвіднести із справжнім арт-перформансом. Публіка перебувала перед скляною стіною, що відгороджувала подіум і впродовж години всі були змушені дивитися на дзеркальну поверхню перед собою. Такий ефект утворився завдяки контрасту, оскільки всередині скляної форми було темно, а сама глядацька зала була яскраво освітленою. З початком дефіле всередині скляного простору ввімкнулося світло і першою всі побачили оголену модель на шезлонгу, обличчя якої було сховане у протигазі. Згодом скляна перегородка впала на землю і розбилася.   

 

Александр Макквін (фото: wikipedia)

 

Театральність – ще одна риса в роботі дизайнера, що мала своєрідний декоративний прояв. Сукні із його колекцій були характерними і унікальними.

 

(фото: wikipedia)

 

На фото з експозиції – пальто з обкладинки альбому «Earthling» Девіда Боуі. Александр Макквін розробив цілий гардероб музиканту для туру 1996-1997 на підтримку альбому.

 

(фото: wikipedia)

 

Епатажну сукню-дзвін дизайну Александра Макквіна співачка Бйорк використала у своєму музичному відео «Who is it».

 

(фото: wikipedia)

 

Сукні із останньої колекції дизайнера, які були показані на Тижні моди в Парижі в 2010 році, вже після його трагічної смерті.

 

(фото: wikipedia)

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Тренчкот класичний двобортний

Класичний двобортний тренчкот на картатій підкладці, з лацканами, відлітними кокетками, погонами,...

30 грн.

Зараз переглядають

Брюки з округленим низом

Брюки з округленим низом декоровані галуном в тон візерунка на тканині. Еластичні стрічки з...

30 грн.

Пальто з широким коміром

Невимушений етно-шик: пальто з широким коміром і кишенями в бокових швах шиється дуже легко, адже...

30 грн.