Ілюстрований курс: шорти із Burda 7/2016

Смугасті шорти підкуповують стильним дизайном із заокругленими накладними кишенями XL, що переходять в хомутики, з одворотами і поясом, що зав'язується. До того ж такі шорти не потрібно прасувати завдяки тканині сірсакер.

 

                                                  Шорти 107 A Burda 7/2016

 

Розмір: 34 - 44

 

Вам знадобиться:

тканина сірсакер 1,05-1,05-1,25-1,25-1,25-1,25 м шириною 145 см;

флізелін G 785 0,20 м шириною 90 см;

1 застібка-блискавка довжиною 18-18-18-20-20-20 см;

1 застібка-гачок для пришивання;

2 маленькі ґудзики;

нитки для шиття.

 

Крім того:

шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок;

олівець, ножиці для паперу;

сантиметрова стрічка;

кравецькі шпильки;

кравецька крейда;

ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля;

копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки;

голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі брючні тканини.

 

Викрійка шорт з накладними кишенями

Довжина по боковому шву з поясом приблизно 43 см (середина поясу лежить на талії.

 

Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 107 А. На деталі 1 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку накреслена для розміру 34. Для інших розмірів цю лінію накресліть на такій же відстані від лінії середини переду, як у розміру 34 (довжина залежить від довжини застібки). Процес розкрою можна значно спростити, перезнявши деталь 3 (кишеня) двічі.

 


Екстра-порада.

Розмір шорт визначається за обхватом стегон (розм. 34 = 86 см, розм. 36 = 90 см, розм. 38 = 94 см, розм. 40 = 98 см, розм. 42 = 102 см, розм. 44 = 106 см).


 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині.

Приколіть деталі паперової викрійки на тканину сірсакер шириною 145 см.

 

Для розмірів 34 та 36

 

 

Для розмірів 38-44

 

 

1 Передня половинка 2х

2 Задня половинка 2х

3 Кишеня, суцільнокроєна з хомутиком 4х

4 Задній клапан 2х

 

Для пояса (а), відкоска (b), пояса, що зав'язується, (с) і хомутика (d) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на тканині, включаючи припуски шириною 1,5 см - див. Крок 2.

 

1. Приколоти деталі паперової викрійки

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки, деталі, позначені на плані розкладки пунктирними лініями, накладіть на тканину боком з написами вниз. Деталі приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на шви, по зрізах і на підгин низу - 1,5 см. Припуски на підгин низу половинок шорт не передбачені.

 

  

 

2. Накреслити інші деталі

Інші деталі накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині: 2 деталі пояса (а) довжиною по: розм. 34 - 41 см, розм. 36 - 43 см, розм. 38 - 45 см, розм. 40 - 47 см, розм. 42 - 49 см, розм. 44 - 51 см і шириною по 11 см; відкосок (b) довжиною: розм. 34, 36, 38 - 19,5 см, розм. 40, 42, 44 - 21,5 см і шириною 9 см; 2 деталі пояса, що зав'язується (с) довжиною по: розм. 34, 36, 38 - 70 см, розм. 40, 42, 44 - 76 см і шириною по 10 см; хомутик (d) довжиною 13 см і шириною 11 см. Припуски шириною 1,5 см включені до наведених розмірів. Деталі викроїть.

 

 

 

3. Прокладка

Деталі пояса викроїть також з флізеліну, розміри - див. крок 2. Флізелін припрасуйте з виворітного боку деталей пояса. Додатково смугу прокладки довжиною: розм. 34-38 - бл. 21 см, розм. 40-44 - бл. 23 см і шириною 4,5 см припрасуйте до суцільнокроєної обшивки правого краю розрізу.

 

 

 

4. Лінії швів і розмітка

Перш ніж почати шити шорти, контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях викрійки лінії, за винятком лінії напряму поздовжньої нитки, переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На передніх половинках шорт лінії середини переду, лінію оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку (права передня половинка), лінії суміщення кишень, на всіх половинках шорт лінії згинів і суміщення одворотів переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками. На кишенях лінії згинів обшивок, на правій задній половинці шорт лінію шва пришивання клапана аналогічно переведіть на лицьовий бік.

 

 

 

5. Виточки

Кожну передню і задню половинку шорт складіть по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки. Виточки зшийте, почавши строчку від верхнього зрізу. На початку строчки виконайте закріп. Біля вершини виточки закріп не виконуйте, а нитки строчки туго зв'яжіть. Глибину виточки запрасуйте до лінії середини переду/спинки.

 

 

 

6. Задній клапан

Деталі клапана складіть лицьовими боками і сколіть. Зшийте бокові і нижні зрізи. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглень виконайте надсічки. Клапан виверніть, припрасуйте і відстрочіть в край. Клапан приколіть до правої задньої половинки шорт по лінії суміщення, при цьому оброблений край клапана спрямований вгору. Пришийте. Клапан запрасуйте вниз і настрочіть на відстані 5 мм від шва пришивання. До клапана пришийте ґудзики по розмітці, закріплюючи половинку шорт.

 

 

 

7. Середній передній шов. Припрасувати краї розрізу

На правій половинці шорт з накладними кишенями обметайте суцільнокроєну обшивку розрізу, на обох передніх половинках шорт - середні зрізи. Передні половинки шорт складіть лицьовими боками, зшийте зрізи банта від мітки розрізу на довжину бл. 8 см. Обшивки країв розрізу запрасуйте на виворітний бік: на правій передній половинці шорт - по лінії середини переду, на лівій передній половинці шорт - не доходячи 5 мм до лінії середини переду. Обшивку лівого краю розрізу зріжте до ширини 1,5 см і обметайте, біля нижнього кінця обшивки (стрілка) на припуску лівої передньої половинки шорт виконайте надсічку, не доходячи бл. 5 мм до лінії шва.

 

 

8. Пришити застібку-блискавку

Застібку-блискавку приколіть під лівий край розрізу так, щоб зубчики було видно, верхні зубчики лежать на бл. 3 мм нижче розміченої лінії шва пришивання пояса. Застібку-блискавку пришийте в край (лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів). Краї розрізу сколіть, сумістивши лінії середини переду. Іншу тасьму застібки-блискавки приколіть з виворітного боку до обшивки правого краю розрізу, не закріплюючи половинку шорт. Застібку-блискавку пришийте до обшивки.

 

 

9. Пришити відкосок

Обшивку правої передньої половинки шорт приметайте. Правий край розрізу відстрочіть по розмітці. Відкосок (b) складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, нижні короткі зрізи зшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Відкосок виверніть, припрасуйте. Відкриті поздовжні зрізи відкоска обметайте разом і приколіть до лівого краю розрізу зверху тасьми застібки-блискавки. Припуск лівого краю розрізу пришийте до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки. Нижній кінець відкоска пришийте з виворітного боку до обшивки правого краю розрізу.

 

 

 

10. Бокові шви

Задні половинки шорт накладіть на передні половинки шорт лицьовим боком до лицьового боку, сколіть лінії бокових швів. Зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

11. Кишені, суцільнокроєні з хомутиками

По 2 деталі кожної кишені складіть лицьовими боками, всі зрізи зшийте, залишивши відкритими тільки верхні короткі зрізи для вивертання. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутках - навскоси, на ділянках заокруглень на припусках виконайте надсічки. Кишеню виверніть, краї припрасуйте. Верхні зрізи кишені зметайте, припуски обметайте. Вхід в кишеню і далі край суцільнокроєного хомутика відстрочіть в край. Передній край хомутика відстрочиіть в край до розміченої лінії шва.

 

 

12. Настрочити кишені

Кишені приколіть до передніх половинок шорт по лініях суміщення, бокові, нижні і передні краї кишень настрочіть в край, не доходячи по бл. 2 см до лінії шва пришивання пояса. Суцільнокроєні хомутики відверніть вниз і приколіть до передніх половинок шорт.

 

 

13. Крокові шви. Зшити відкриті передні зрізи

Половинки шорт складіть лицьовими боками, сколіть крокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Половинки шорт вкладіть одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку, сколіть задні середні і передні середні зрізи, що залишилися відкритими. Зшийте. Припуски шва обметайте і розпрасуйте від верху до початку крокового заокруглення.

 

 

14. Пояс. Хомутик

Деталі пояса (а) зшийте в одну довгу деталь. Припуски шва розпрасуйте. Пояс складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину. Припрасуйте. Пояс знову розкладіть. На задньому хомутику (d) припуски по коротких зрізах запрасуйте на виворітний бік. Хомутик приколіть зверху шва пояса посередині лицьовим боком до лицьового боку (= лінія середини спинки), пришийте поперечною строчкою в припрасований згин пояса. Хомутик запрасуйте вниз на зовнішню половинку пояса. Бокові краї хомутика зшийте в край, не закріплюючи пояс.

 

 

15. Пришити пояс

Зрізи хомутика приметайте до нижнього зрізу пояса. Цей поздовжній зріз пояса приколіть до верхнього зрізу шорт і відкоска, сумістивши шов пояса із заднім середнім швом, лівий кінець пояса виступає на 1,5 см, правий кінець пояса - на 5 см. Правий кінець пояса зріжте на відстані 1,5 см від краю застібки. Пояс пришийте. Припуски шва запрасуйте на пояс. Припуск по внутрішньому зрізу пояса обметайте.

 

 

16. Закінчити пояс

Пояс складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях пояса зшийте короткі зрізи. На кутках припуски швів зріжте навскоси. Пояс виверніть. Внутрішню половинку пояса приколіть зверху шва пришивання, при цьому на кінцях пояса внутрішній зріз пояса підверніть на довжину по бл. 5 см. Передні хомутики відверніть на виворітний бік, обігнувши верхній край пояса. Приколіть. З лицьового боку прокладіть строчки точно в шов пршивання пояса, закріплюючи внутрішній зріз пояса і хомутика. Передні краї кишень, що залишилися відкритими, настрочіть. Внутрішні краї хомутиків пришийте до внутрішньої половинки пояса. До пояса пришийте деталі застібки-гачка.

 

 

17. Підгин низу з одворотами

Нижні зрізи половинок шорт обметайте і відверніть по лініях згинів на виворітний бік, припрасуйте і пришийте. Нижні краї половинок шорт відверніть вгору до ліній суміщення, краї припрасуйте. Одвороти пришийте вручну по бокових і крокових швах.

 

 

18. Пояс, що зав'язується

Деталі пояса, що зав'язується, (с) зшийте по коротких зрізах лицьовим боком до лицьового боку в одну довгу деталь. Пояс складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Зшийте короткі і поздовжні зрізи, залишивши в шві відкритою невелику ділянку для вивертання. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутках - навскоси. Пояс виверніть, припрасуйте. Відкриту ділянку шва зашийте. Пояс, що зав'язується, просмикніть в хомутики.

 

 

 

Фото: U2/Улі Глаземан. Ілюстрації: Ізабель Дреєр. Текст: Маріанна Симон.

Переклад: Олена Рапова

0
Поділитись:

Хіт продажу

Пальто букле з капюшоном

Пальто силуету ампір з капюшоном має практичні кишені в бокових швах. ...

54.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня пляжна простого крою

Неймовірно, але факт: для пошиття цієї пляжної сукні з запахом потрібна усього одна деталь,...

49.9 грн.

Сукня коктейльна в стилі 20-х

На оксамитову сукню прямого силуету нашитий прямокутник зі сріблястих паєток. Бретелі і оборка...

49.9 грн.